«« »»

Fyzikální záhady: Začátek a konec Vesmíru

1. díl seriálu: Fyzikální záhady. Doposud vyšlo 11 dílů.
Big Bang

Jak všechno vůbec začalo a jaký lze očekávat konec? Existuje vůbec nějaký začátek a nějaký konec? Těmito otázkami se nezabývají pouze filozofové. Pro vědce jsou tyto otázky pravděpodobně nejzákladnější záhady vůbec. Teorie velkého třesku platí takřka jako jistá. Vše, materie, prostor  i čas vznikly z jednoho bodu, kterému se říká – singularita. Ale, ačkoliv mnoho indícií hovoří pro tuto teorii, neexistuje pro tento stav fyzikální popis, nic, prostě nelze momentálně definovat.

Otázka konce universa je podobně nezodpovězena. Jediná jistota je ta, že se momentálně vesmír rozpíná. Jak dlouho to bude trvat, nikdo neví. Pravděpodobně to bude trvat nekonečně. Nebo snad dojde k zpomalení, zastavení a konečně k smršťování? Tedy opačnému procesu? To by znamenalo konec opět v singularitě a znovu-počátek všeho.  Mohlo by to vysvětlit otázku, co bylo před velkým třeskem…

Kdo je ten chlap?!

Kdo je ten chlap?!

Nassim Haramein často uvádí historku s dětství, kdy v učebnicích fyziky, byl nakreslen ilustrační obrázek k tématu rozpínající se vesmír. Někdy je ten jev přirovnáván nafukujícímu se pouťovému balónku, na jehož povrchu jsou rozmístěny vesmírná tělesa, která byla vymrštěna ze singularity. Otázkou ale zůstává, kdo je ten chlápek, který ten balónek nafukuje a podle jaké rovince to dělá?

Pokračování: Fyzikální záhady: Kosmické záření [1193x]

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 09848 a SS: 100.

7 Responses to Fyzikální záhady: Začátek a konec Vesmíru

 1. Tino napsal:

  The Evolution of the Creation
  Je tu ešte jeden odkaz video ktoré súvisí z vesmírom tak že si ho môže kto chce pozrieť .

 2. Tino napsal:

  Prikladám aj video o tej to tematike treba ale si ve
  The Seven Belts of the Creation
  dieť preložiť ho preložiť z Anglického jazyka .

 3. Tino napsal:

  Ten to vesmír mal svoj začiatok a tvorí ho sedem pasov a to 1.Central -Core ktorý ma 3.5svetelneho roka , 2.UR – Core 1 x 10 na 14 , 3.UR-Space – ktorý ma priemere -1 x 10 na 14 ly , 4.UNIVERSE -Belt priemer tohto pasu je – 2.5 (approx)x10na 15 ly svetelných rokov , 5.Tranformacion Belt priemer tohto pasu je 1 x 10 na 55 ly svetelných rokov , 6. CREATION -EXPANZION BELT priemer tohto pasu je -1.4 x 10 na 64 ly svetelných rokov , 7. Dysplacement -Belt priemer -1.4 x 10 na 7 ly .Teda len 4 pas Universe je možne vidieť pretože je tvorený z materie zvyšné 6 pasy vesmíru sa nie dajú pozorovať optický preto že sú tvorené energiou .Pri ten to vesmír ma už 46 miliard rokov je starší než tvrdia vedci a od bodu nula je ho vývoja bude sa rozpínať celých 155,520 miliard rokov ked sa proces rozpínania zastaví a začne sa zmršťovať a teda spätne sa dalších 155,520 miliard rokov scvrkávať do Centrálneho pasu 1.Celkový čas vesmíru od vzniku až po koniec činy 311,040 miliard rokov .

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.