Herec Kurt Russell: Viděl jsem UFO nad Phoenixem

56383x 18. 06. 2017 1 čtenář

Světla nebo též UFO nad Phoenixem (a dále viděna nad Nevadě, Arizoně a mexickém státu Sonora) je jeden z nejvíce mediálně sledovaných incidentů z 90. let. Je tomu proto, že danou událost sledovalo více jak 20000 lidí a celý incident živě přenášelo několik televizních stanic.

K incidentu došlo 13.03.1997 a první hlášení se objevilo v 18:55 místního času z Hendersonu, jeden místní občan spatřil na obloze temný objekt ve tvaru písmene „V“ s pěti jasnými světly. Jeho velikost přirovnal k letadu Boeing 747. Objekt se pohyboval  jihovýchodním směrem a vydával tichý svištivý zvuk. Postupně přicházela další svědectví z měst Paulden, Prescott a Dewey-Humboldt. Pozorovatelé popisovali tmavé těleso, které zastínilo hvězdy, a světla v jeho spodní části, která údajně připomínala spíše hořící plyn než reflektory. Od půl deváté do půl jedenácté byl nad Phoenixem pozorován další jev, jehož souvislost s předchozím není jasná: nad západním obzorem visela řada jasných světel, která se postupně zanořila za vrcholky pohoří Sierra Estrella.

Kurt Russell (uprostřed)

Moderátor: Díval jsem se do mezinárodních záznamů, které nejsou chráněné Ministerstvem obrany, ale možná vámi ano. Ten příběh se stal v Arizoně a píše se tu: neidentifikovaný pilot (podle citátů z tisku) letící blízko místního letiště v Arizoně se svým synem informoval o 6 světlech na noční obloze. Informoval o tom leteckou kontrolu, aby jim řekl: „Vidím tady ty světla. Nečekal jsem, že tu budou nějaká jiná letadla natož před mojí přistávací dráhou. Můžete mi říci, co se to tam děje?“. Letová kontrola: Nejsou zde žádná další letadla. Pilot: Vidím šest jasných světel. Tahle záhada nebyla nikdy jasně vyřešena.

Kurt Russell: Až na jeden detail. Řeknu vám číslo toho letu. Bylo to Bonanza 2 Tango Sierra a já byl ten pilot.

M: to snad ne!?

KR: Letěli jsme se synem za jeho přítelkyní a byli jsme zrovna ve fázi přistávání a já jsem právě zahlédl šest světel nad letištěm v naprosto jasné formaci ve tvaru „V“. První kdo si všiml, byl Oliver, když jsem se na něj zrovna díval. Byli jsme asi 2,5 km před letištěm a Oliver řekl: tati, co je to za světla? Díval jsem se na to a řekl, že nevím. On na to: Je to v pořádku? Odpověděl jsem, že ano – že zavolám a nahlásím to. Když jsem to udělal, řekli mi, že nic nevidí a o ničem neví. Tak jsem si řekl, dobře, budu to brát jako šest neidentifikovatelných létajících objektů.

KR:  Přistáli jsme. Vysadil jsem Olivera na letišti, otočil jsem se a letěl zpět do LA (Los Angeles). Nikdy jsme o tom spolu už nemluvili, nikdy jsme se o tom ani jeden nikomu nezmínili.

KR: O dva roky později se Goldie (manželka Goldie Hown) dívala na televizi, když jsem zrovna přišel domů. Zrovna dávali pořad o UFO. Přišel jsem domu a chtěl jsem jí říci: ahoj miláčku, jak se ti dařilo…? A jak jsem šel k ní, zůstal jsem stát před televizí a začal se dívat a zrovna tam ukazovali tu událost. Ta událost byla v té době nejsledovanější (měla nejvíce svědků). Odhaduje se, že ji vidělo více jak 20000 lidí. Díval jsem se na to (pořad v TV) a cítil jsem se jako Richard Dreyfuss (hlavní představitel ve filmu) v Blízkých setkáních třetího druhu: Proč o tomhle vím?! Nedávalo mi to smysl.

KR: A oni přesně řekli tu historku – [anonymní] pilot informoval během přistání o… atd. Nikdy před tím jsem o tom nepřemýšlel až do toho momentu: To jsem byl přece já! Počkejte chvilku – šel jsem se podívat do svých leteckých deníků. Našel jsem tam přesně ten let v ten konkrétní čas a poznámku o UFO.

KR: To co mne na tom fascinovalo, že mi to doslova vypadlo z hlavy a Oliver o tom nikdy nemluvil. Kdybych neviděl ten TV pořad, nikdy bych si na to nevzpomněl.

Světla nad Phoenixem (z roku 1997) jsou

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

5 komentářů k "Herec Kurt Russell: Viděl jsem UFO nad Phoenixem"

Napsat komentář