«« »»

Herec Kurt Russell: Viděl jsem UFO nad Phoenixem

Světla nebo též UFO nad Phoenixem (a dále viděna nad Nevadě, Arizoně a mexickém státu Sonora) je jeden z nejvíce mediálně sledovaných incidentů z 90. let. Je tomu proto, že danou událost sledovalo více jak 20000 lidí a celý incident živě přenášelo několik televizních stanic.

K incidentu došlo 13.03.1997 a první hlášení se objevilo v 18:55 místního času z Hendersonu, jeden místní občan spatřil na obloze temný objekt ve tvaru písmene „V“ s pěti jasnými světly. Jeho velikost přirovnal k letadu Boeing 747. Objekt se pohyboval  jihovýchodním směrem a vydával tichý svištivý zvuk. Postupně přicházela další svědectví z měst Paulden, Prescott a Dewey-Humboldt. Pozorovatelé popisovali tmavé těleso, které zastínilo hvězdy, a světla v jeho spodní části, která údajně připomínala spíše hořící plyn než reflektory. Od půl deváté do půl jedenácté byl nad Phoenixem pozorován další jev, jehož souvislost s předchozím není jasná: nad západním obzorem visela řada jasných světel, která se postupně zanořila za vrcholky pohoří Sierra Estrella.

Kurt Russell (uprostřed)

Moderátor: Díval jsem se do mezinárodních záznamů, které nejsou chráněné Ministerstvem obrany, ale možná vámi ano. Ten příběh se stal v Arizoně a píše se tu: neidentifikovaný pilot (podle citátů z tisku) letící blízko místního letiště v Arizoně se svým synem informoval o 6 světlech na noční obloze. Informoval o tom leteckou kontrolu, aby jim řekl: „Vidím tady ty světla. Nečekal jsem, že tu budou nějaká jiná letadla natož před mojí přistávací dráhou. Můžete mi říci, co se to tam děje?“. Letová kontrola: Nejsou zde žádná další letadla. Pilot: Vidím šest jasných světel. Tahle záhada nebyla nikdy jasně vyřešena.

Kurt Russell: Až na jeden detail. Řeknu vám číslo toho letu. Bylo to Bonanza 2 Tango Sierra a já byl ten pilot.

M: to snad ne!?

KR: Letěli jsme se synem za jeho přítelkyní a byli jsme zrovna ve fázi přistávání a já jsem právě zahlédl šest světel nad letištěm v naprosto jasné formaci ve tvaru „V“. První kdo si všiml, byl Oliver, když jsem se na něj zrovna díval. Byli jsme asi 2,5 km před letištěm a Oliver řekl: tati, co je to za světla? Díval jsem se na to a řekl, že nevím. On na to: Je to v pořádku? Odpověděl jsem, že ano – že zavolám a nahlásím to. Když jsem to udělal, řekli mi, že nic nevidí a o ničem neví. Tak jsem si řekl, dobře, budu to brát jako šest neidentifikovatelných létajících objektů.

KR:  Přistáli jsme. Vysadil jsem Olivera na letišti, otočil jsem se a letěl zpět do LA (Los Angeles). Nikdy jsme o tom spolu už nemluvili, nikdy jsme se o tom ani jeden nikomu nezmínili.

KR: O dva roky později se Goldie (manželka Goldie Hown) dívala na televizi, když jsem zrovna přišel domů. Zrovna dávali pořad o UFO. Přišel jsem domu a chtěl jsem jí říci: ahoj miláčku, jak se ti dařilo…? A jak jsem šel k ní, zůstal jsem stát před televizí a začal se dívat a zrovna tam ukazovali tu událost. Ta událost byla v té době nejsledovanější (měla nejvíce svědků). Odhaduje se, že ji vidělo více jak 20000 lidí. Díval jsem se na to (pořad v TV) a cítil jsem se jako Richard Dreyfuss (hlavní představitel ve filmu) v Blízkých setkáních třetího druhu: Proč o tomhle vím?! Nedávalo mi to smysl.

KR: A oni přesně řekli tu historku – [anonymní] pilot informoval během přistání o… atd. Nikdy před tím jsem o tom nepřemýšlel až do toho momentu: To jsem byl přece já! Počkejte chvilku – šel jsem se podívat do svých leteckých deníků. Našel jsem tam přesně ten let v ten konkrétní čas a poznámku o UFO.

KR: To co mne na tom fascinovalo, že mi to doslova vypadlo z hlavy a Oliver o tom nikdy nemluvil. Kdybych neviděl ten TV pořad, nikdy bych si na to nevzpomněl.

Světla nad Phoenixem (z roku 1997) jsou

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory a překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 11994 a SS: 100.

5 Responses to Herec Kurt Russell: Viděl jsem UFO nad Phoenixem

 1. Alexis napsal:

  Je to ve videu „Darryl Anka, BASHAR – POSELSTVÍ PRO EVROPU“ (http://www.cestyksobe.cz/darryl-anka-bashar-poselstvi-pro-evropu/15069, nebo v tvém odkazu). Otázka zazní v čase 12:55 a Darryl Anka v odpovědi mluví i o „Phoenix Lights“. Je dobré si to poslechnout od 9:00, kde Anka vysvětluje proč
  lidstvo ještě není připraveno na setkání s mimozemšťany. Od 18:20 už mluví Bashar. Celé video je zajímavé, a jenom potvrzuje informace které jsem četl, viděl nebo slyšel už dřív.

 2. Alexis napsal:

  O „Světlech nad Phoenixem“ (Phoenix lights) mluvil i Bashar na některém videu, teď nevím jestli to nebylo když byl nedávno u nás.

 3. Martin M napsal:

  Kdo se chvíli vydrží dívat na naší oblohu uvidí podobné lodě…

Napsat komentář