Hledání mimozemského života (SETI)

4522x 12. 09. 2018 1 čtenář

Institut SETI (Zkratka znamená Search for Extra-Terrestrial Intelligence – Hledání mimozemské inteligence) udělal zásadní oznámení o hledání mimozemského života. SETI, jako přední světová autorita v oblasti UFO a mimozemského života, změnila parametry, podle kterých rozhoduje o pravděpodobnosti, že se setkáme s mimozemšťany. Institut SETI skenuje nebe při hledání mimozemských rádiových signálů a aktualizoval své měřítko, podle kterého hodnotí potenciální setkání s mimozemskou inteligencí.

Metoda RIO 2.0

Metoda „Rio 2.0“ je aktualizací tohoto měřítka. Bude sloužit ke zvýšení užitečnosti a kompatibility se současnými způsoby šíření informací, stejně tak i pro poskytnutí informací veřejnosti. Vědci SETI doufají, že jejich upravené hodnotící parametry pomohou veřejnosti lépe rozlišit skutečné zprávy o mimozemské činnosti od falešných tvrzení a takzvaných falešných zpráv.

Hodnotící stupnice Rio pracuje v hodnotách od 0 do 10. 0 označuje hlášení o mimozemšťanech jako neplatné, 10 označuje mimořádně hodnotné důkazy. Několik falešných zpráv přinutilo společnost SETI, aby přehodnotila, jak se v tomto měřítku projeví dynamický 24-hodinový světový zpravodajský cyklus a rostoucí využití sociálních médií.

Důkaz existence mimozemšťanů?

Existují různé náznaky, které dokazují, že nejsme sami ve vesmíru. Podle logické úvahy to znamená, že mimozemšťané existují. Piktogramy v obilí jsou často považovány za jimi vytvořené, protože neexistuje žádné jiné racionální vysvětlení tohoto fenoménu.

Vědci ve svém příspěvku napsali:

„Za posledních 17 let došlo k výraznému nárůstu počtu skupin působících v SETI. Došlo také k nárustu informací v médiích.“

Zjištění společnosti SETI se v mnoha významných případech dychtivě přeměňují na novinové články, blogy a videa, aniž by se důvěryhodnosti signálu věnovala náležitá péče.

Hon SETI na mimozemšťany

Vědci SETI se snaží rozlišit fakta od fikce. K tomuto cíli výzkumníci vytvořili online verzi aktualizované kalkulačky Rio Scale, kterou může použít každý (zde).

Vedoucí výzkumný pracovník Dr. Duncan Forgan, ze St. Andrews, řekl:

„Je to naprosto zásadní. Když mluvíme o něčem tak nesmírně významném, jako je objev inteligentního života, děláme to jasně a opatrně. Díky metodě Rio 2.0 nám to umožňuje rychle vyhodnotit signál způsobem, který široká veřejnost snadno pochopí, a pomáhá nám udržet důvěru ve světě plném falešných zpráv.“

Systém Rio Scale 2.0 bude oficiálně ratifikován poté, co ho institut SETI předloží Stálému výboru Mezinárodní akademie astronautiky.

Poznámka překladatele: SETI ještě nepřišla na to, že mimozemšťané nepoužívají spojení na radiových vlnách, protože jsou příliš pomalé na vzdálenosti mnoha LY (světelných let.) Je možné, že radiové vlny nepoužívají ani na svých planetách, aby si nezamořovali životní prostor. Snahy SETI jsou proto zcela bezpředmětné.

Podobné články

Napsat komentář