Indie: Důkazy o nukleární válce v dávné minulosti

1715616x 06. 12. 2015 1 čtenář

Existují důkazy, že Rámova říše (dnešní Indie) byla zničena během nukleární války. Údolí Idus je v dnešní době pouští Tvar. V západní části Jodhpur se stále nachází radioaktivní popel. Silná vrstva radioaktivního popela v Rajasthan (Indie) pokrývá plochu necelých 8 km2 západně od Jodhpur.

Vědci toto místo zkoumají. Bylo zaznamenáno vědecky významné období, ve kterém se u novorozenců z této oblasti projevovaly vrozené vady, fyziologické změny a nebo rakoviny. (Typické projevy způsobené zásahem zvýšené radiace.)

Zjištěné úrovně radiace jsou tak vysoké, že Indická vláda se rozhodla zakázat vstup do těchto oblastí. Tým vědců v dané oblasti objevil starověké město, ve které byly rozpoznány důkazy o jaderném výbuchu, ke kterému muselo dojít někdy v dávné minulosti – tisíce let dozadu. Hrubé odhady vědců mluví o období někdy mezi 8000 až 12000 lety dozadu. Výbuch zničil většinu budov města a pravděpodobně i půl milionu lidí, kteří město obývali.

Jeden z představitelů vědeckého týmu vyslovil hypotézu, že použitá nukleární bomba byla zhruba o velikosti té, kterou Americká armáda svrhala na Japonsko v roce 1945. Dalším kuriózním důkazem je pradávné jaderné válce v Indii je obrovský kráter nedaleko Bombaje.

Přibližně 2,2 km velký kráter zvaný Lonar se nachází 400 km severovýchodně od Mumbaje. Předpokládané stáří je minimálně 50000 let. Nebyl nalezen žádný důkaz o tom, že by tento kráter vznikl jako následek srážky meteoritu ze se Zemí. Není tu žádný meteorický materiál ani jiná stopa po nárazu přírodního vesmírného tělesa. Kráter je převážně tvořen čedičem a je jediný svého druhu na Zemi. Na dno kráteru byl vyvinut obrovský tlak o síle 61 GPa.

Podobné články

17 komentářů k "Indie: Důkazy o nukleární válce v dávné minulosti"

 • Standa Standa napsal:

  Několik dotazů a připomínek:

  – „vědecky významné období“ znamená kolik let?

  – pokud by bomba byla stejného typu jako Hirošima nebo Nagasaki, tak by musela bouchnout tak před 20-30 lety, aby na místě bylo dodnes měřitelné radioaktivní zamoření. V obou japonských městech se dnes normálně žije a bydlí.

  – mají ti údajní vědci nějaká jména? Existují od nich nějaké články o tom, co objevili?

  – Proč by kráter neměl být meteoritický? Co jsem dohledal, tak se předpokládá, že byl vytvořen neteoritem, který se pohyboval nezvykle vysokou rychlostí.

  – jak konkrétně zjistili ti výzkumníci že tlak byl zrovna 61 GPa a ne třeba 59 GPa nebo 63 GPa? Předpokládám, že pokud by si nebyli naprosto jisti, neuvedli by tlak s přesností na dvě místa.

  • Martin Horus Martin Horus napsal:

   Podobných míst na Zemi je mnoho.

   • Standa Standa napsal:

    Je asi  samozřejmé, že na Zemi je mnoho podobných míst, jako jiných míst.

    To je ale tak obecné tvrzení, že vlastně nic neříká. Například všechna místa na Zemi jsou si podobná v tom, že jsou na Zemi.

    Pokud chcete tou podobností něco vyjádřit,  asi by bylo vhodné, abyste popsal, v čem (v jakých znacích) tu podobnost spatřujete, a jak velký rozdíl těch znaků podle Vás značí ještě „podobnost“ a jak velký rozdíl už ne.

    • Martin Horus Martin Horus napsal:

     Mohendžodaro, obývaného v letech 3000 až 2000 let př. n. l. O tom, že starobylou megalopoli zničil jaderný výbuch, svědčí podle nich řada důkazů: místo sežehl mimořádný žár, protože uprostřed ruin se našlo velké množství úlomků zeleného radioaktivního skla. Lidé z Mohendžodara byli vystaveni radioaktivnímu záření, protože v desítkách koster bylo naměřeno padesátkrát vyšší množství radiace, než je obvyklé.

     Saad v Egyptě. Nález tehdy upoutal pozornost geologů z celého světa a položil základ k jedné z největších novodobých záhad: jaký fenomén dokázal zvýšit teplotu pouštního písku na 1800°C a odlít jej do obrovských tabulí pevného žlutozeleného skla?

     Mluvit o existenci atomových zbraní v době, kdy pravěký člověk užíval primitivní technologie, samozřejmě do současného konceptu historie nezapadá, na druhou stranu dnešní věda neumí vysvětlit, proč desítky starodávných staveb, jaké se třeba našly třeba ve Skotsku, Irsku i Anglii, ve městech Catal Huyuk v Turecku, Alalach v severní Sýrii, v ruinách Sedmi měst poblíž Ekvádoru či v Indii mezi řekou Ganga a pahorky Radžmahálu, obsahují cihly s kameny roztavenými žárem.

     • Standa Standa napsal:

      Co se týče Mohendžodara: existují nějaké fotky nebo ještě lépe protokoly o zkoumání těch cihel, o kterých píšete? Můžete dát odkaz?

      Svědčí podle nich?  Podle koho? Mají ti „nich“ nějaká konkrétní jména?

      Co se týče radiace: normy se pohybují v rozsahu několika řádů. Pokud nenapíšete konkrétní naměřenou hodnotu nebo odkaz  na naměřený vzorek se známou hodnotou, s nímž to bylo porovnáváno, tak je ten srovnávací údaj k ničemu.

      Podobně jako je k ničemu údaj o radioaktivním skle. V přírodě je radioaktivní prakticky vše – včetně nás samých. Důležitá je hodnota, případně hmotnostní spektrum toho záření, je-li ta hodnota k dispozici.

       

      • Martin Horus Martin Horus napsal:

       O atomové katastrofě na různých místech se píše v Bibli a knize Genesis naprosto jasně a zřetelně / přečti a doporučuji několikrát / Současná měření prováděli naši kolegové. Z vědecké obce tam asi nikdo nebyl, proč taky, když např. Sodoma a Gomora je podle vědců mýtický vzduch.

       • Standa Standa napsal:

        Takže konkrétní výsledky (fotky, naměřené hodnoty) z toho údajného měření nemáte.

        Pokud nejsou výsledky, dovolil bych si silně pochybovat o tom, že to měření existuje i někde jinde, než ve fantazii těch, kteří o něm mluví.

        Pokud se zde nějaké výsledky objeví, nemám problém svůj dosavadní názor změnit.

        Výsledky mám na mysli konkrétní údaje o hodnotách radiace, či ještě lépe hmotnostní spektrum těch látek, které mají ten údajný jaderný výbuch dokazovat.

         

        • Martin Horus Martin Horus napsal:

         Ty nevěříš opět nám, ale ty měření se tam prováděla, lidé by si to nevycucali z prstu. Tato lokalita je pro nás pěkně z ruky, ale na internetu je toho o India indus valley hodně.

         Pro mne je to ještě zajímavější, protože pokud si dáš do souvislostí, tak např. mnou zmiňovaná Sodoma a Gomora je úzce logicky spjata s  Baalbekem kde jsou legendární 4 monolity, a nachází se několik kilometrů od Damašku, takže k  Sodomě u Mrtvého moře to odtud není daleko. A pokud by jsi byl bytost z jiné planety oplývající čímsi… Představa, že na nějakou politováníhodnou událost viz atomové kataklyzma, nebo doprovázející meziplanetární dopravní ruch doplatila lidská sídliště v údolí Siddim hmmm…

         • Standa Standa napsal:

          Je to až dětsky jednoduché:

          Pokud nějací konkrétní lidé provedli nějaká konkrétní měření, napište jména těch lidí a hodnoty, které naměřili.

          Pokud měření neproběhla, jména neuvádějte a hodnoty nepište.

           

          Jedná se mi teď o hodnoty radiace, kterou jsme diskutovali výše.

           

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           A hleďme spící Oko se probral..mě se ta konstrukce jeví jako přijatelná.

           Stando pokud máš měřič radioaktivity zajeď tam a změř, co ti brání, byl by jsi první exaktní vědec, který by mohl slova našich vyvrátit..jestli to neuděláš hodnoty neuváděj ani nepiš.

          • Standa Standa napsal:

           Brání mi manželka. ;-)

           Žádné hodnoty neuvádím, protože ani netvrdím, že nějaké měření proběhlo.

           Předvedení hodnot je úkolem těch, již hlásají, že měření proběhlo.

           Pokud se budu ohánět svým měřením, tak samozřejmě na požádání výsledky uvedu.

            

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Za vším hledej ženu, to je od nepaměti. Kdybych mohl zajedu tam a provedu měření.

          • Sueneé napsal:

           V některém z dřívějších článků jsem uváděl relativní hodnoty (tedy násobky) proti pozadí. To mám pocit u Standy neprošlo… ;) O jiných exaktních číslech bohužel nevím. Což není důkaz jejich neexistence.

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Minulá diskuze dopadla stejně.

           Ještě něco pro Standu…“ Žena jest hluboká voda, jejíchž vírů nikdo nezná “

          • Standa Standa napsal:

           Jak píše Martin: Dopadlo to stejně.

           V článku bylo napsané, že je to srovnatelné. Když jsem se pídil po tom, jaké hodnoty byly konkrétně srovnávány, pokudvůbec byly srovnávány, Suenee prohlásil, že to hledat nebude.

           A tak tady žijeme … :-)

            

          • OKO OKO napsal:

           Taky jsme to už řešili zde

           Horus by se měl věnovat ženám :-)

Napsat komentář