Indonésie: Gunung Padang

4802x 22. 01. 2015 1 čtenář

Radikální změna datování byla provedena v případě Gunung Padang. Jedná se o megalitickou plošinu v Západní Jávě (Indonésie). Oblast, kterou Santha a já (Graham Hancock) plánujeme navštívit, byla v novodobé historii znovuobjevena v roce 1914 a byla dlouho hlavním proudem zařazována do časového období méně než-li 3000 let před naším letopočtem. Toto datum nijak neovlivňovalo zaběhnuté paradigma.

Nově výzkumy v dané oblasti provedené Dany Hilmanem, zkušeným geologem s dlouholetou praxí z Indonéského Centra pro Geotechnický Výzkum (Indonesia Centre for Geotechnical Research), kompletně rozbouraly ortodoxní pohled.

Je to starší více jak 9000 let, řekl Hilman, a mohlo by to být starší více jak 20000 let.

Přirozeně – hlavní proud vědců je samozřejmě v opozici a snaží se Hilmana a jeho tým zdiskreditovat. My jsme ale viděli tento způsob jednání už v případně našich přátel jako je John Anthony West a geolog Robert Schoch v případě sporu o ortodoxní datování stáří Sfingy v Gíze v roce 1992.

Kousek po kousku se mainstreamová časová osa rozpadá. Poprvé to bylo právě souvislosti se Sfingou v Gíze (podle J. A. Westa je stará více jak 11000 let), podruhé megalitické Göbekli Tepe, u kterého se odhaduje stáří na 12000 let, o kterém jsem v jiném článku a nyní přichází na scénu Gunung Padang…

Vše nás vede do období kolem 12000 až 13000 let do minulosti. Je to tak očividné, že už to vědci nemůžou dlouho vážně popírat. Strážci smyšleného paradigmatu mainstreamové archeologie a historie to nemohou udržet navěky.

Podobné články

Napsat komentář