Irácký ministr hovořil o starověkých Sumerech, kteří létali do kosmu

6486x 12. 11. 2016 1 čtenář

Ministr dopravy Iráku Kazem Finjan při návštěvě provincie Dhíkár na jihu země učinil podivné prohlášení. NEWSru Israel uvedla, že na tiskové konferenci přivedl do rozpaků novináře tím, že řekl, že představitelé starověkého národa Sumerů létali do vesmíru.

Podle jeho slov úplně první letiště v historii lidstva nevznikla ve 20. století, ale postavili je mnohem dříve staří Sumerové, a to zhruba před sedmi tisíci lety. Findjan je přesvědčen, že se nacházela se ve městech Ur a Eridu a byla využívána pro lety do kosmu, např. k Plutu.

Slova ministra zarazila a udivila specialisty, kteří se zabývají historií Blízkého východu. Nicméně na tiskové konferenci ministrovi nikdo neoponoval, protože novináři neměli odvahu odporovat tak vysoce postavenému úředníkovi.

V Rusku také existují politici, kteří vystupují na veřejnosti s alternativními hledisky ve vědě i historii. Například v roce 2010 bývalý představitel Kalmycké republiky hovořil o existenci UFO a mimozemšťanů. 26. dubna 2010 byl dokonce hostem programu „Pozner“, který vysílá První kanál. Iljumžinov do éteru vyhlásil, že se mu podařilo zalétat si v UFO. Je pochopitelné, že loď sám nepilotoval, ale že ho mimozemšťané unesli. Tedy přesněji neunesli, ale nabídli mu výlet po galaxii. Prezident nabídku přijal a za letu s cizinci komunikoval. K události došlo 18. září 1997 a jeho výlet započal v Moskvě.

Po jeho televizním vystoupení se představitelé LDPR (Liberálně demokratické strany Ruska, pozn. překl.) v žertu pokusili obrátit pozornost tehdejšího prezidenta Ruské federace Dmitrije Medveděva na možný únik tajných materiálů, protože se dalo předpokládat, že Iljumžinov mohl humanoidům předat nějakou důležitou informaci.

Podobné články

Napsat komentář