Jaderná válka ve starověké Indii?

618299x 05. 06. 2019 1 čtenář

Když vykopávky v oblasti starověkých Indických měst Harappa a Mohendžodaro (alias Pahorek mrtvých) dosáhly úrovně původních ulic, začaly se objevovat hromady kosterních pozůstatků roztroušených po celých městech. Mnohé kostry se drží za ruce a leží na zemi, jako kdyby už předem jejich nositelé očekávali hrozivý osud. Vypadá to, jako kdyby prostě leželi na ulici, nespáleni.

Hromadná násilná smrt?

Ty kostry jsou staré tisíce let i podle tradičních archeologických norem. Co mohlo přimět lidi se chovat takovým způsobem? Proč divoká zvěř neroznesla rozkládající mrtvoly? Oficiálně není známa příčina této hromadné násilné smrti. Je ale pravdou, že tyto kostry patří mezi nejvíce radioaktivní, které byly kdy ve vykopávkách nalezeny. Úroveň radiace je srovnatelná s případy kosterních pozůstatků z Hirošimy a Nagasaki.

Na jednom konkrétním místě Sovětští vědci našli kostru, která měla 50x vyšší stupeň radiace než-li je běžné pozadí.

Města Harappa a Mohendžodaro nejsou jediným místem s podobným osudem. Existují i další, které mají shodné příznaky naznačující výbuch velkého rozsahu. Jedno město se například nachází mezi dvěma prameny řeky Gangy, v blízkosti hory Rajmahal. Vše nasvědčuje tomu, že toto místo bylo vystaveno nárazově extrémním teplotám. Obrovské masy stěn a základů města se žárem roztavily a spojili se skelnou nebo keramickou hmotu.

Kosterní pozůstatky z Mohendzodaro

Žádný důkaz sopečné činnosti

V oblasti Mohenžodaro a nebo jiných měst neexistuje žádný důkaz o sopečné činnosti tak velkého rozsahu. Jedním z logických vysvětlení by bylo připustit existenci něčeho, co by se dalo přirovnat k jadernému výbuchu a nebo tedy k jiné zbrani neznámého původu, která má neméně děsivý účinek. Ať už to bylo cokoliv, mělo to na všechna zmíněná města a jejich obyvatele naprosto zničující účinek.

Podle radiokarbonové datace se předpokládá, že kostry jsou z doby 2500 před naším letopočtem. Musíme mít ale na paměti, že pokud byly kostry vystaveny silné radioaktivitě, budou se nám jevit mnohem mladší než-li by tomu bylo v běžné skutečnosti.

Nutno připomenout, že úvahy o jaderných zbraních nejsou nahodilé. Historické Indické texty (např. Mahábhárata) jasně hovoří o tom, že bohové v dávných dobách disponovali zbraněmi hromadného ničení (Brahma Sastra). Bylo několik druhů. Některé spalovaly ohněm tisíce sluncí, jiné bezestopy vymazali nepřítele ze světa.

Pokud bychom i přesto chtěli uvažovat o nějaké fatální sopečné činnosti, pak si srovnejme, jak to vypadá ve zmíněném Mohendžodaro a v Pompejích, kde je příčina zkázy města zřejmá. Průvodní jevy, které nám v druhém případě uchoval sopečný prach jsou evidentně odlišné. V případě Mohendžodaro a ostatních město muselo jít tedy o něco jiného. Že by přeci jen jaderná válka v Indii v době více jak 4500 let? Děsivé? Naší společnosti na vývoj jaderné zbraně od dob objevu radiace do prvního novodobého jadrného výbuchu stačilo méně než 100 let.

Někteří spolupachatelé prvního jaderného výbuchu z hrůzou ve tváři tvrdili: „We did it before…“, tedy: Už jsme to jednou udělali

Podobné články

6 komentářů k "Jaderná válka ve starověké Indii?"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  S, o jaderném kataklyzmatu v Indických městech Harappa a Mohendžodaro je napsáno spousta publikací, místo tvých oblíbených “ ?otazníku? “ doporučuji četbu

  • S S napsal:

   O tom, že je Země středem Vesmíru, byla kdysi také napsána spousta publikací (nejvýznamější je patrně Aristotelovo „O nebi“). Nemyslím si, že by množství publikací nutně svědčilo o pravdivosti nějakého tvrzení.

   Tady by například stačilo, kdybyste namísto tvrzení o „spoustě publikací“ uvedl nějaký konkrétní odkaz na tu publikaci, která obsahuje konkrétní údaje o provedených měřeních radioaktivity (způsob získání vzorků, metodu měření a naměřené hodnoty).

 • Sueneé napsal:

  Jméno – dá se dohledat. Viděl jsem i fotku toho, kdo to řekl… :)
  čísla – Zkus se podívat na Ancient Aliens: S03E09 – Aliens and Deadly Weapons. Ten se zaměřuje speciálně na atomové zbraně. Možná, že tam najdeš i autora citátu. Obávám se ale, že o konkrétních hodnotách (jaké ty požaduješ) se tam nic nedozvíš. Pokud vím, tak se uvádí pouze relativní hodnoty (násobky nebo procenta) o proti N&H.

  • S. S. napsal:

   Pokud to jméno znáte, proč jej neuvedete?

   Co se týče relativních hodnot k Hirošimě: opět by pomohlo, kdybyste uvedl alespoň tuhle hodnotu, pokud ji znáte. Zamoření v Hirošimě bylo totiž poměrně malé (bomba vybuchla vysoko nad zemí, takže nenasála prach, produkty výbuchu se rozptýlily), takže asi v prvním přiblížení bude asi stačit pracovat s běžnou úrovní radiačního pozadí v Japonsku (která je 2-3 násobně nižší než například u nás a řádově nižší, než v některých lokalitách, podložených přírodním uranem či thoriem ještě víc, než ČR).

   Indukovaná radioaktivita v kostech hirošimských obětí by měla být velmi malá (zatím jsem je ale neohledal, takže je to jen odhad.), Klidně to můžeme zkusit spočítat či někde dohledat. Pokud nějaká čísla máte, sem s nimi.

 • S. S. napsal:

  Kteří spolupachatelé výbuchu v Novém Mexiku (ten byl první) tvrdili to, co píšete?

  U Hirošimy je už samozřejmě odvolávka na předchozí výbuch logická, o Nagasaki ani nemluvě.

  Dále by mne celkem zajímala konkrétní čísla té naměřené radioaktivity. Mohl byste je uvést? Srovnání s Hirošimou je k ničemu, protože kostry tam měly a mají velmi rozdílné hodnoty. Takže kdo, kolik a čeho u těch koster naměřil?

Napsat komentář