Jaguar People Vás zve na setkání s Calixtem Suarézem

8243x 17. 05. 2019 1 čtenář

Milí přátelé, zveme Vás na velmi neobyčejné setkání se zajímavým a moudrým člověkem, indiánem Calixtem Suarézem z Kolumbie.

Na co se můžete těšit?

Jak vidí zástupce domorodých kmenů z Kolumbie stav dnešní společnosti a co může udělat každý sám za sebe, aby se tento stav zlepšil.  

Calixto Suaréz:

Calixto Suaréz je vyslanec indiánského kmene Arhuaco, potomků pradávné civilizace Tayrona ze Sierra Nevady v Kolumbii. Spolupracuje  také s mamos ze sousedních 4 kmenů ze „Srdce Světa“ Sierra Nevada Kogi i Wiva a Kanquamos (mamo je spirituální vůdce indiánské komunity).

Narodil se vysoko v horách, v místech, kde stále ještě žijí pouze domorodí lidé. Mnoho let jezdí po celém světě a předává poselství jeho prastaré kultury, od moudrých z jeho kmene a zároveň poznává a studuje „moderní“ svět, různé kultury a tradice.

Calixto hovoří přímo k srdcím lidí. Dokáže oslovit toho, kdo je skryt někde hluboko uvnitř. Toho kdo je uvnitř a čeká na slova, která zaresonují s jeho duší, aby se mohl znovu spojit a vzpomenout si, na co jsme možná pro všechno to harampádí okolo a uvnitř nás, v našich hlavách a srdcích dávno zapomněli. Na náš princip hodnot, jako lidské bytosti. Přichází k nám z civilizace, kde lidé ještě nezapomněli kdo jsou a co je jejich posláním a funkcí na tomto světě. Jsou ještě hluboce propojeni s přírodou.

Je zvyklý přednášet jak před mladou generací, tak před staršími lidmi či universitními profesory.

Jeho záměrem je povzbudit lidi k osobní zodpovědnosti za šetrné a uctivé chování k přírodě a k jejím zdrojům. Jeho vizí je, že země je zdravá, voda je čistá, vítr je bez „virů“ a lidské bytosti jsou v míru mezi sebou i sami se sebou. Podařilo se mu díky podpoře lidí z Evropy vykoupit již přes 1.000 hektarů půdy, aby indiáni z jeho kmene mohli v klidu žít, chránit svá posvátná území a spirituálně pracovat na podporu harmonie a rovnováhy a zachování života na této planetě.

Výtěžek ze vstupného je určen na nákup půdy a podporu mamos.

Osobní videopozvánka od Calixta

Setkání s ním se uskuteční v těchto městech:

17.-19.5. Litoměřice  viz program v příloze  www.allfest.cz

úterý 21.5. České Budějovice – v 17:30  Jihočeské muzeum, Dukelská 242/1 www.jaguarpeople.org/ceske-budejovice/

středa 22.5. Praha – v 18:00  Dům techniky, Novotného lávka 5, sál č.217www.jaguarpeople.org/praha2/

čtvrtek 23.5. Olomouc – v 18:00  Místo konání: Univerzita Palackého v Olomouci, Křížkovského 511/8,  Slavnostní aula  www.jaguarpeople.org/olomouc/

pátek 24.5. Praha 10:00, Malostranské náměstí  https://www.fridaysforfuture.cz/o-nas/

sobota  25.5.  Praha – celodenní setkání  https://alope.org/setkani-ve-jmenu-zeme/

Možnost: Na místech setkání bude možno zakoupit tradiční indiánské výrobky a tašky – mochily, od indiánských žen z kmene Arhuaco, Kogi a Wayu.

Můžete přinést i dary – dárky pro indiány, které můžete na setkání přinést, aby je odvezli do Kolumbie pro spirituální práci mamos:

– krystaly křišťálu

– drobné skleněné korálky na spirituální práci mamos – pagamento a na tradiční ženské náhrdelníky (nejlépe z české Preciosy,)

– drobnější minerály a kamínky z celého světa s popiskem země původu – vždy se mne na to ptají, je to pro ně důležitá informace.

– střední a větší mušle z celého světa  s popiskem země původu

– barevné bavlnky či bavlněné nitě – jakékoliv barvy

– bílé bavlněné plátno na jejich tradiční oděv pro ženu 2,5m, pro muže 3,5m

Zajímavé odkazy

Rozhovory s Calixtem na youtube – některé mají anglické titulky

Jaroslav Dušek o Kogi:

Filmy o sousedech kmene Arhuaco o kmeni Kogi – POSELSTVÍ ZE SRDCE SVĚTA,  ALUNA

Film o indiánech z amazonské části Kolumbie – Objetí hada

Podobné články

Napsat komentář