Jak si najít partnera, se kterým budu opravdu spokojená?

5768x 24. 08. 2018 1 čtenář

Vážení čtenáři, vidím kolem sebe tolik single pravdivých lidiček, kteří jakoby se nemohli potkat na stejné vlnové délce, nemohli potkat toho správného partnera pro svůj život. Těm, kteří hledáte svou milovanou polovičku, přináším článek s několika podněty. Ráda bych otevřela aktivní diskuzi.

V zákulisí totiž vzniká projekt živé seznamky, která by umožnila setkání podobně naladěných duší. Jestli máte o takovou nabídku zájem, pište prosím pod článek do přiloženého formuláře. Vítám sdílení, otázky i komentáře.

Hned v otázce se skrývá téměř celá odpověď: „Doopravdy“ rovná se pravdivě a „Spokojený“ je stav, který je potřeba znát ještě před začátkem hledání partnerství. Tím by mohl celý článek skončit, není to však tak jednoduché, a všichni to známe. Na začátku jsme v euforii, náš milý nebo naše milá září všemi barvami lásky a my si užíváme pozornosti, doteků, něhy a přítomnosti.

Zamilovanost a počátky

Co se vlastně v tomto období děje? Když jsme v náručí své lásky, svět kolem jako by neexistoval. Vše nám najednou funguje, necítíme problémy zbytku světa, žijeme ze vteřiny na vteřinu, nesoudíme okolí, protože jsme tak šťastni, že je nám celkem jedno, co ostatní dělají. A také dobře známe, jak to občas pokračuje a kde může vztah skončit.

Jak to tedy udělat, aby se náš krásný sen stal skutečností, kterou můžeme v běžném životě žít? Napadlo mě napsat tento článek, protože jestli jsem někdy něco doopravdy uměla, bylo to se zamilovat. Mám tedy zkušenosti, a ty nejspíš vydají za všechny teorie.

Než začnu hledat

Kdo už neplánuje jen sbírat zážitky a chce se spojit s partnerem na delší dobu, měl by se nejdříve obrátit ke svému nitru. Obrátit k tomu, co ho omezuje, vytáčí, co není ochoten tolerovat. Každou takovou věc pak něčím kompenzuje. Vztah je jako zrcadlo a aby se tyto věci „zjitřily“, je potřeba je vynést napovrch. Udělejte to dříve, než se budete seznamovat.

Posloužit k tomu může ponoření se do nitra, přiznání si toho, co nás drásá. Pomoci může taky myšlenková nebo citová mapa. Pomůže si uvědomit naše reakce a zamyslet se nad příčinami. Existuje také spousta metod, které pracují s emočními vzorci a přesvědčeními, jako je metoda RUŠ, SE terapie nebo kranioskarální biodynamika. Díky nim se emoce osvobodí z Vašeho těla a potenciální partner je nebude muset vnášet do Vašeho života. „Vyčistěte“ si, co Vás omezuje, štve, s čím máte problém. Někomu vadí chrápání, mlaskání, agresivní chování, potlačení, někdo reaguje úzkostně na křik nebo bezpráví. To vše má kořeny v dětství, většinou ve vztazích a ještě častěji ve vztazích s rodiči.

Umění být sám

Partner tu není od toho, aby mi přinášel potěšení, zaháněl nudu nebo mi vyráběl program. Když jsem spokojená sama se sebou a svým životem před jeho příchodem, nejspíš to tak bude i po něm. Ale jestli jsem protivná sama sobě a očekávám, že to muž v mém životě svou láskou změní, nejspíš tvrdě narazím. Asi tak přesně v okamžiku, kdy bude chtít žít svůj a ne můj život.

Hledejte si podobného člověka

Mluvím o souladu nejen ve věku a v zájmech, ale i světonázoru a živelnosti. Vegetariánka by asi raději muže, který nejí maso. Sportovec nejspíš nebude šťastný s boubelkou, kterou i z procházky bolí nohy a jogínka bude těžko chroupat rozhovory ajťáka. K výběru vhodného partnera může pomoci také numerologická shoda nebo porovnání živlů z oblasti astrologických znamení. Já osobně nedám dopustit na čínská znamení. Kdo si chce ve vztahu nejen povídat, ale také se vášnivě pomilovat, měl by na ně zaměřit pozornost. Když na podobné věci nevěříte, bude dobré, když to stejně bude cítit i partner. Jinak totiž stojíte na druhé straně barikády.

Vyzkoušejte si tento TEST a zjistěte, jaký typ osobnosti jste právě vy!

Jazyk lásky

Existuje další prostor, ve kterém byste se měli jako budoucí dvojice potkat, a to je společný nebo alespoň příbuzný jazyk lásky. Někdo tvrdí, že se s ním narodíme. Jiní, že ho získáme brzy v dětství podle toho, jaké bylo naše prvotní zranění – tedy čeho se nám jako prvního nedostalo. Poznáme ho celkem snadno, a to podle touhy obdarovávat druhé. Když chceme někomu udělat radost, na co nejčastěji pomyslíme?

Je to pozornost, pochvala, jsou to doteky, skutky – služby nebo je to dárek? A co naopak nás nejvíc ve vztahu naplní? Když si partner sedne a tráví nějaký čas jen s námi? Když se nás dotýká? Když dostaneme dárek? Nebo pro nás něco udělá? Anebo vyžadujeme k nasycení pochvalu?

Většinou je jeden jazyk primární a druhý sekundární. Jsou jazyky, které se dobře kombinují a pak ty, které si moc nesedí. Když o nich víme a známe energii, kterou partner naplňuje svůj pohár lásky, můžeme mu ho dosycovat vědomě bez pocitu, že děláme „něco výjimečného“. Naplněný partner by měl mít povědomí o našem jazyku lásky a také na nás mluvit jeho řečí. Vypadá to složitě, ale je to úplně jednoduché! Když mě šimrá noha a partner mě podrbe na ruce, neucítím to správné naplnění. Stejně tak dotykový partner, kterému žena (v jazyce lásky skutky služby) dělá každý večer úžasné jídlo a po něm si zaleze ke knížce, nemůže být naplněný. Tak ani pozornostní žena neocení drahé parfémy a květiny od zásilkové služby, kdy je její dárkový muž neustále v práci.

Dva dotykoví lidé se často hladí, dva pozornostní si hledí do očí a povídají si. Je to pro ně tolik přirozené jako den a noc.

Zamilování

Tuhle báječnou energii plnou hudby, vůní a chutí ucítíme jen v okamžiku, když jsme zamilovaní. Rodí se v našem srdci a z něj vychází ven. Je pro každého z nás specifická, a i když má nějaké společné jmenovatele, její tajemnou jedinečnou esenci známe jenom my. Nenechte se zmanipulovat tím, že vám někdo tvrdí, že cítíte lásku, protože vás chce získat. Gejzír citů, který vytryskne ve vašem srdci, nejde aktivovat mluvením ani nátlakem. Zamilování cítíme vždy jen směrem ven. A když se potkají dva skutečné gejzíry ze dvou skutečných srdcí, vznikne láskyplné spojení.

Kdo tento gejzír někdy zažil, může si ho vybavit ve chvílích meditace nebo úžasu, dokonce v něm může být, když dělá, co má rád. V něm je informace o tom, jak se cítím, když miluji svým způsobem. Jak se cítím, když jsou naplněné všechny mé potřeby a já mám schopnosti naplnit svého partnera.

Pro reálný příklad, abych já jako Edit mohla být v partnerství šťastná, musela bych Vesmíru předložit metrový seznam požadavků a okolností, ze kterých budu vedle svého muže zářit. Týkalo by se to vzhledu, názorů, vůní, vztahu k dětem, k vlastní práci, k mé práci, k mému názoru na svět, na lidi, na sebe, k našim společným potřebám, ke společnému životu, bylo by v tom spousty představ, snů, podmínek…tento gejzír je všechny obsahuje. Vysílám do Vesmíru radost z toho, že všechno tohle, co ani nejde vyjmenovat, v zamilování mám.

Můj osobitý gejzír vyzařuje radost ze zamilování se do muže, který dokáže běžet maratón stejně bravurně jako něžně hladit, který vnímá mužský svět mých synů stejně zodpovědně jako svět svých synů, nebo svůj. Muže, který ztělesňuje krásu mužského těla, aniž bych musela před čímkoli zavírat oči. S tím mužem jsem se chtěla cítit tak spokojeně, jako když tryskal proud energie z mého srdce.

Zůstávat s gejzírem znamená otevřít se příchodu partnera, který mi tuto energii dovolí zažít reálně.

Vůně

O tom, jestli nám partner voní nebo ne, údajně rozhoduje brzlík. Je to žláza s vnitřním vyměšováním, která je uložena v blízkosti srdce (překvapivě) a kromě jiného intuitivně reaguje na shodné DNA muže nebo ženy, se kterými se hodláme sblížit. Má to co do činění s rozmnožováním a zdravím budoucích generací. Pokud potkáte někoho, kdo vám přirozeně voní a jeho vůně vás vábí a přitahuje, je pravděpodobné, že potomci budou zdraví. Příroda má vše dokonale promyšlené. Ženy, které berou antikoncepci, nemají k této unikátní schopnosti těla přístup a muži jsou jejich vůní také zmateni. Do těla vědomého člověka žádné cizí hormony nepatří, nu ale kdo chce kam…

Role ve vztahu

Muž je kormidelník a žena pečuje o loď a členy posádky. Ať mi všechny zastánkyně feminismu prominou, každá žena ze své podstaty touží pečovat o muže a naplňovat své poslání. Muž nasycený láskou by jí měl pro její péči a poslání vytvořit prostředí. Žena si vybírá muže a pouští ho do své přízně, právě ona je tedy zodpovědná za výběr toho nejlepšího. Muž vybírá loď, se kterou žena souhlasí, muž se vyzná v mapách a nastaví kompas na cestu, kterou ze svého srdce cítí jako nejlepší. Žena by měla natolik věřit svému muži, aby se mohla tou cestou bez rozpaků vydat, nebo by měla být ve vztahu tolik ctěna, aby na jejím přání změnit cestu hodně záleželo. Cesta je totiž důležitější než cíl.

Během plavby se dějí příběhy, vyvstávají zranění, tryskají emoce a po bouřkách zase vychází Slunce. Ženy, otevřete se takovému muži, který už chápe, že ho neopustíte kvůli ponožkám pod polštářem. Ženy, buďte muži občas matkou, občas dcerou, občas milenkou, ale hlavně ženou, která věří, že se rozhoduje správně za všechny, kteří plují na společné lodi.

Buďte odvážní

Ne každý gejzír lásky ze srdce je předurčen k trvalému vztahu, některé jsou „karmické“. Tím, že se do nich vrhnete po hlavě, možná vysoudíte nechápavé pohledy celého okolí. Máte ale možnost dokončit něco, co energeticky visí ve vzduchu a čeká na Vaši pozornost. Až ta smršť přejde a vy budete stát jak nazí očištěni od chtění, vlastnění a utíkání od komunikace, bude moře dlouhodobého vztahu připraveno na vyplutí stabilní lodě. Poznáte ji, protože ji máte ve svém srdci.

Přeji Vám tedy, ať brzy poznáte milovaného člověka, se kterým budete souznit a cítit se šťastní. Třeba vám k tomu pomůže i náš připravovaný projekt Živá seznamka.

S láskou

Edit

Podobné články

Napsat komentář