Jak v sobě objevit a probudit vášeň

3104x 09. 09. 2019 1 čtenář

Nebylo by hezké dostat při narození interní GPS ke splnění svého cíle na Zemi? Pak byste vždy byli upozorněni, pokud byste sjeli ze své cesty. Je dokázáno, že mít a vidět smysl ve svém konání nás činí odolnějšími a přispívá k delšímu a šťastnějšímu životu. My ale své vnitřní GPS máme! A upozorňuje nás, kdy jsme mimo. Jde o to, zda ho dostatečně vnímáme.

Vášeň, zaujetí, naplnění, cíl….jak je poznáme?

  • přirozeně si tento stav užíváme
  • rozsvítí nás
  • dodává nám energii

Můžeme si tento stav plést s posedlostí, protože je to něco, co přirozeně vyhledáváme, za čím chodíme ve snech. To jsou naše vášně. Napište si seznam témat, ve kterých se cítíte absolutně šťastní, naplnění, rozsvícení…to jsou vaše vášně. Vaše tělo vás udržuje v souladu a harmonii, když jste v souladu s vaším přirozeným nasměrováním a vášněmi. Pokud své opravdové vášně a přirozená nasměrování potlačujeme, naše tělo nám to jasně naznačí. A jak?

  • únavou
  • zažívacími potížemi
  • neschopností se soustředit
  • bolestmi hlavy, úzkostmi, depresemi, závislostmi

Pokud tedy trpíte zdravotními problémy, nestálo by za to se zamyslet nad tím, zda opravdu žijete život tak, jak chcete vy? Až budete v budoucnu přemýšlet o svých vášních, pozorujte své tělo, jak se cítí. Vy nejlépe můžete vycítit, co je vám opravdu blízké, a co děláte jen kvůli póze nebo tomu, že by se mělo.

Po čem duše touží

Zajděte si do přírody, vnímejte vůně a zvuky, všechnu tu přirozenost kolem sebe. Být venku harmonizuje mysl a tělo, a dodává energii duši. V takovém prostředí můžete lépe vnímat, co vše vaše duše potřebuje, po čem touží.

Naplňuje vás péče o druhé, a přesto sedíte v kanceláři? Přihlašte se jako dobrovolník do některého ze spolků a pomáhejte s péčí o děti, lidi s handicapy, seniory nebo zvířaty. Baví vás ruční práce a tvoření? Co si najít kurz šití nebo jiných ručních prací? Dnes to jde i online z domova. Baví vás šířit své myšlenky nebo vymýšlet příběhy? Zkuste napsat krátkou povídku, stačí pár stránek. Cítíte mrazení při poslechu hudby? Zkuste si na nějaký nástroj zahrát. Nebo složit melodii – dnes už na to existují i mobilní aplikace.

Jděte si za svými sny a vášněmi, byť jen po krůčcích, dodají vám vnitřní sílu a radost. A přiznejme si, raději žít s úsměvem, než věčnou únavou a vysvětleními, proč to ,,nejde“.

Podobné články

Napsat komentář