Japonsko potvrdilo existenci tunelů pod povrchem Měsíce

16926x 21. 10. 2017 1 čtenář

Japonská vesmírná agentura (JAXA) před nedávnem vyslala k Měsíci orbitální sondu Selene. Sonda dokáže provádět zkoumání objektů pod povrchem. Stejnou technologii používají zejména těžařské společnosti k hledání nerosteno bohatství a ropy na Zemi. Armáda využívá podobných principů k hledání úkrytů svých protivníků.

Japonská sonda Selene objevila pod povrchem souvislý tunel o šířce 100 metrů a délce minimálně 50 km. Motivem k tomuto objevu byl vstupní otvor na povrchu Měsíce o rozměrech 50×50 metrů.

Mainstream media tunel prezentují jako příležitost pro kolonizaci, neboť by usnadnil vytvořit lidem příhodné podmínky se stabilní teplotou, bez nebezpečí srážek s malými meteority a odfiltrování radiace z okolního vesmíru.

Teplotní výkyvy při povrchu Měsíce jsou okolo ±150°C podle toho, zda je povrch osvětlen Sluncem, či nikoliv. Teplota v hloubce jeden metr se pak stabilizuje na přibližných -35°C.

JAXA: Idealizovaná vizualizace tunelu

Archeoastronauté a někteří vědci (např. Richard C. Hoagland, Michael Bara, J. E. Brandenburg) poukazovali na existenci podzemních prostor Měsíce již dávno před současným objevem. Podle některých představ by totiž měl být celý Měsíc dutý. Pokud ještě vezmeme v úvahu, že jeho odvrácená strana je obsazena jinými civilizacemi, jak ukazují fotografie misí Apollo zachráněné Kenem Johnstonem, pak je více než pravděpodobné, že nejen že tunely existují, ale jsou už používány dávno někým jiným.

Podobné články

Jeden komentář k "Japonsko potvrdilo existenci tunelů pod povrchem Měsíce"

  • OKO OKO napsal:

    By mě zajímalo, jak a kdy archeoastronauté na něco poukazovali :-) A to si myslím, že je pravděpodobné, že se zde vyskytli. Každopádně. Lávové tunely jsou zajímavá a využitelná místa. Na Marsu i na Měsíci. A jsem si skoro jistý, že dutost obou těles ani zdaleka nedosahuje dutosti některých….

Napsat komentář