Japonsko, USO a příběh o tajemné bílé princezně

10626x 04. 10. 2019 1 čtenář

Když zmíním slovo mimozemšťan, Japonsko asi nebude zemí, která vás v tomto ohledu napadne jako první. Skutečnost je ale taková, že Japonsko je domovem podivných, ale přesto zcela přesvědčivých příběhů, které vyprávějí o nevysvětlitelných návštěvnících.

Japonsko je zemí plnou tajů. V zemi leží více neobvyklých monolitických kamenů a také pyramidy. Místo v příbězích našel i takzvaný USO (neidentifikovatelný ponořený objekt), že by mimozemšťané skrytí na dně moře? O tomto úkazu si povíme více.

Příběh záhadné ženy

Psal se rok 1803 a na východním pobřeží provincie Hitachi v Japonsku rybáři našli a na břeh dopravili USO. Tři podobné texty objekt popisovaly jako Utsuro Bone (dutá loď). Co je největší záhadou tohoto případu, je však záhadná žena, která byla v lodi nalezena.

Loď byla široká šest metrů a dlouhá téměř čtyři metry. Její konstrukce se skládala z kovových desek, tyčí a skleněných oken. Byla popsána tak, že vypadala jako kadidlový hořák.

Japonsko a USO

Když byla loď přitáhnutá na břeh, údajně se otevřel její vchod a z něj vyšla mladá žena ve věku 18 až 20 let, která v rukou svírala podivnou kvadratickou krabici. V západních kruzích byla zmiňována jako bílá princezna.

Ona mladá žena, oblečená v tkaninách, působila přátelsky, mluvila však nerozpoznatelným jazykem. Uvnitř lodi byly zvláštní nápisy a další unikátní materiály, které byly popisovány jako ložní oblečení a koberce.

Symboly na lodi

Bílá princezna měla výšku zhruba 121 centimetrů a bledou kůži. Její vlasy i obočí byly ohnivě rudé, přičemž konce vlasů měla prodloužené prameny bílé kožešiny či jemné tkaniny. I když právě takhle byla v textech popisována, z neznámého důvodu byly její kresby zcela odlišné a neodpovídaly popisu.

Vyslána na moře?

Historik Yanagida Kunino si myslel, že byla žena z nějakého důvodu poslána na moře v kulaté lodi. Nebylo to v té době tolik neobvyklé. Objekt totiž, i přes svůj netypický vzhled, nelétal ve vzduchu, ale pouze plul na vodní hladině.

Text zvaný Toen shōsetsu naznačuje, že bílá princezna mohla být dcerou cizího krále v cizí zemi. Možná porušila své manželské sliby, byla vyhnána na moře a v oné záhadné krabici byla hlava jejího milence.

Ačkoliv byla její situace poměrně krutá, místní obyvatelé se tajemnou ženu rozhodli vrátit moři i s lodí. Možná za ně hovořil strach z neznáma či pověrčivost, kdo ví.

Záhada monolitické lodi

Jižní část japonského parku Asuka je s touto záhadou spojena. Nachází se v ní totiž 800 tun těžký monolitický kámen, který připomíná onu záhadnou dutou loď. Říká se jí Masuda-no-iwafune (skalní loď Masuda). Monolit má délku 10 metrů, šířku 7 metrů a výšku 4 metry.

Zvláštní na tom je, že na povrchu monolitu jsou řezby, které naznačují nějaký neznámý proces tvarování skály. Monolit má i tři vyřezané čtvercové díry. Teorií je mnoho – například, že jde o památku už dávno vypuštěného jezera Mesuda. Někdo tvrdí, že by to mohla být starověká astronomická pozorovací stanice, jiní zase říkají, že by mohlo jít o hrobku nějaké královské rodiny. Mrtvá těla tam ale nikdy nebyla nalezena.

V roce 2017 k místu vycestovali teoretici Takeharu Mikami a Giorgio A.Tsoukalos. Věří, že monolit může představovat mytologickou japonskou loď Sky. Co má monolit skutečně představovat? UFO? Tak či onak, záhada působí jako z jiného světa.

Video

Tip na knihu z eshopu Sueneé Universe

Luc Bürgin: Lexikon zakázané historie

Utajovaná fakta a skryté objevy od A do Z. Další kniha známého publicisty Luce Bürgina dokumentuje takové události jako například nález pirátského lupu na ostrově pokladů, nebo pravdu o obrazech Mony Lisy a Poslední večeře. Zabývá se mnoha dalším otázkami, jež byly zatajeny nebo úmyslně zfalšovány a které jsou v publikaci pečlivě zdokumentovány, doplněny o přesvědčivé fotografie.

Luc Bürgin: Lexikon zakázané historie

Podobné články

Napsat komentář