JFK byl zastřelen tajnými agenty CIA (3. díl): Obětní beránek Oswald

3896x 24. 11. 2017 1 čtenář

Lee Harwey Oswald byl zadržen 70 minut po posledním výstřelu na zadním schodišti skladu učebnic, kde byl zaměstnán. Warrenova komise označila LHO jako jediného střelce a vraha prezidenta JFK. LHO toto obvinění nikdy nepřijal. Požadoval právní pomoc, které se mu nikdy nedostalo, protože než začalo soudní přelíčení, byl zastřelen.

Fotografie byly nalezeny rozházené na podlaze garáže domu, kde LHO bydlel se svojí ženou. Sám LHO na polici vypověděl, že ty fotografie jsou podvrh, že mu někdo nasadil hlavu na cizí tělo.

Jeho prohlášení bylo potvrzeno až o řadu let později podrobným zkoumáním. Srovnáním tváře na první fotografii a fotografie pořízené na policejní stanici, můžeme vidět, že nesedí celkové proporce tváře. Je zde patrný rozdíl ve tvaru čela, které je na fotografii více oblé a na policejní ostře lomené na spánkových kostech. Podrobné zkoumání potvrzuje, že obličej byl nasazen na hlavu jiné osoby. Samotná hlava pak byla přilepena na cizí tělo. Sledujme další chyby.

Tělo je nepřirozeně prohnuté. V této pozici by dotyčná osoba spadla dozadu.

Nesouhlasí proporce. Když porovnáte dvě fotografie na druhém obrázku, vidíte, že vlevo je hlava větší a tělo menší a vpravo je tomu obráceně. Oficiální snaha je vysvětlit to jako posun kamery. Jenže fyzické rozdíly nejsou jen ve výšce.

Všechny fotografie měly být pořízeny krátce po sobě. Přesto na nich stíny dopadají pod úplně jinými úhly. Stín na 1. fotografii odpovídá přibližně 10:00 dopoledne. Fotografie 2. pak byla pořízena kolem 12:00 hodiny. Třetí fotografie byla objevena až o 30 let později. Ukazuje LHO opět se zbraní v ruce. Čas podle stínů odpovídá opět 10:00 dopoledne.

Na první fotografii můžeme vidět, že paže levé ruky, ve které drží zbraň je výrazně kratší. Byly provedeny pokusy napodobit světelné podmínky i pózu LHO. Zkoušeli to opakovaně a nebylo to fyzicky možné.

Na první fotografii má LHO držet listy papíru. Pozorným zkoumáním zjistíte, že mu chybí konečky prstů. Je vidět necelý poslední článek prstu. Nemá nehty.

Na druhé fotografii pak můžeme vidět obrácenou kompozici. Zbraň v pravé ruce a listy v levé ruce. Na levé ruce má osoba náramkové hodiny. LHO nikdy takový typ hodinek nenosil a nikdy takové hodiny nevlastnil – nebyly nikdy nalezeny.

Přitom hlava na všech třech fotografiích je naprosto identická. Něco takového bez použití stativu a zafixování hlavy neproveditelné. Stín pod nosem LHO naznačuje, že obličej byl fotografován v pravé poledne. Přitom stín těla ukazuje časové údaje 10 a 12 hodin. Stín pod nosem se nemění. To je též v rozporu s velmi silným stínem na jeho levé straně krku. Podle něj by světlo muselo být úplně pod jiným úhlem.

Bližším zkoumáním první fotografie bylo zjištěno, že zadní část teleskopu na pušce se vytrácí – chybí. To je nejznatelnější důkaz, že fotografie byla upravována.

Fotoaparát, kterým měly být fotografie pořízeny, nebyl nikdy nalezen. Manželka LHO odmítla, že by kdy fotografie vznikly. Stejně tak odmítla existenci samotného fotoaparátu. Problém byl i v tom, že LHO sice vlastnil dokonce několik fotoaparátů, ale šlo o mnohem kvalitnější přístroje. Podle svědectví jeho nejlepšího přítele si LHO dokázal vyvolávat filmy sám. Warrenova komise však uvedla, že fotografie nechal LHO vyvolat v obchodě.

Další problém byl se samotnou zbraní, kterou měl LHO zastřelit JFK. Zbraň si měl pořídit na inzerát v novinách. Warrenova komise zveřejnila zrekonstruovaný inzerát, který k tomu měl posloužit. Nezávislí výzkumníci však kladli otázku, proč Warrenova komise investovala čas do rekonstrukce inzerátu, když originál byl v té době stále k dispozici? Následné zkoumání prokázalo, že inzerát zveřejněný v únoru 1963 obsahoval pušku dlouhou 91 cm. Archivní záznamy o zadržené zbrani však poznamenávají, že šlo pušku dlouhou 102 cm. Tedy jiný typ zbraně. Aby se tato nesrovnalost zamaskovala, zveřejnila vláda novou verzi inzerátu, který byl ale ve skutečnosti uveřejněn až několik dní po vraždě JFK.

[hr]

Celý ten příběh okolo JFK ukazuje, jak moc se někteří lidé bojí změn. Jak moc mají strach, aby se většina na této planetě dozvěděla něco víc o tom, co se tam venku – co lítá nad našimi hlavami, co je to za bytosti a proč sem přicházejí. Stejně tak – strach z toho, že bychom mohli být mnohem více soběstační, empatičtí k sobě samým, ke svému okolí, Matce Zemi.

Když se na věc podívám s odstupem, vidím jen vystrašené – vyděšené lidi, kteří se schovávají za nálepky agentur a se zbraní v ruce hájí svoji necitlivost ke změnám, které přichází.

Ve svém důsledku jsme to ale opět my – ona většina, která jim k tomuhle dává svoji lhostejností mandát. Jsme to my – každý z nás svým přístupem dovolujeme (tolerujeme), aby svět byl klamán. Věříme lžím, i když vnitřně cítíme, že lžou. Ještě stále většina lidí chce věřit, že dnes je vše stejné jako včera… a pokud někdo říká, že není, je třeba jej utišit (třeba i silou).

Jak tohle všechno změnit? Každý můžeš sám tím, že:

  1. přestane investovat svoji pozornost do lidí, o kterých ví, že necítí – jsou zranění a snaží se nakazit skrze media i ostatní
  2. změní svoji víru v přesvědčení a z přesvědčení nabude vědomí/vědění, že tenhle Svět je mnohem pestřejší, živější, dynamičtější… :)

HOWGH.

Podobné články

Napsat komentář