«« »»

Jsou to vůbec lidé? (4. díl): Kuda Bux

4. díl seriálu: Jsou to vůbec lidé?. Doposud vyšlo 8 dílů.

Kašmírský všestranně nadaný mág Kuda Bux předváděl podivné kousky, které lidský mozek jaksi nebere. I lekaři nám vysvětlují a tvrdí, že bez očí nemůžeme vidět a číst. Lépe řečeno – naše zřítelnice musí být zdravé, abychom spatřili své okolí, své blízké a četli třeba mé články.

Jenže – ve 30. letech 20. století testoval Mudr. Manuel Chavéz ze Sao Paula 400 slepých pacientů a přitom zjistil, že 12 z nich vidí kůží! Předstíraná slepota byla vyloučena, protože zorničky postižených se při dopadu světla neměnili, což je efekt, který nemůže mít nikdo podvědomou kontrolou.

V Los Angeles vyšel 3.5.1936 článek, který popisoval kauzu 12ti letého Pata Marquise, jenž před 150 lékaři předvedl schopnost zření kůží. Doktoři nakonec přiznali, že jsou zcela bezradní.

Kuda Bux  a orientace na ulici

Ind Ved Mehta prozradil v knize Face to Face, jak se bez problémů orientuje v přeplněných ulicích, ačkoliv od svých tří let nevidí v důsledku zánětu mozkových blan. Ani ztráta zraku mu neznemožnila chodit, ani jezdit na kole…

Tento fenomén – zření kůží – se objevil i u Kudy Buxe. V roice 1934 předvedl tuto v pravdě bizarní schopnost před skeptickými vědci. Mezi odborníky byl i fyzik z Univerzity v Londýně profesor Edward Andrade a také ředitel nemocnice Bethlehem Royal Hospital.

Na zavřené oči Kuy Buxe přiložili těsto a na ně dali kovovou fólii. Pak byla jeho hlava ovinuta vlněnou bandáží a ta ještě gázou. Když už chtěl profesor Andrade zakuklence vyzvat aby začal předčítat, jiný vědec namítl: „Měli bychom vyloučit možnost telepatie. Necháme si sem přinést několik knih, které nikdo nezná.“

Kuda Bux a knihy

A také to tak udělali. Následně otevřeli jednu z knih, položili jednu z knih před Kudu Buxe. Ten nad ní sepnul ruce a začal plynně číst. Po přečetení poloviny stránky profesor Andrade bleskurychle knihu vzal a dal rychle jinou. Kašmírský mág dál nevzrušeně předčítal z nového díla. Takhle to Andrade udělal několikrát

V roce 1936 v anglickém Manchesteru navštívil večer místní nemocnici. Doktoři mu dokonale zavázali oči tak silnou vrstvou, že by k němu asi nepronikla ani kulka. Bux se vydal ven, sedl na kolo s transparentem, který oznamoval jeho večerní vystoupení. S absolutní jistotou se pohyboval v dopravní špičce, ukazoval rukou správně směr při odbočování – podobnou show dělal i v roce 1945 na Time Square v New Yorku. 11.9.1937 se tento nadaný kašmířan procházel s ovázanou hlavou v 70ti leté výšce v Liverpoolu po úzké venkovní římse kolem střechy budovy.

Kuda Bux a pokus s uhlíky

Podívejme se tedy ještě na jednu z mnoha nesmírně zajímavých schopností tohoto garanta úžasu a bizarností. 2.8.1938 připravili pro něho na parkovišti New Yorského, Radio City dva ohnivé přikopy s rozžhaveným příkopem. Pozvání od R. Ripleye, vedoucího rozhlasového pořadu Believe it or not, se nedalo odmítnout. Teplota uhlíků se pohybovala mezi 700 – 800° Celsia. Před pokusem Buxe vyšetřili lékaři. Pak už užaslý novináři a diváci sledovali klidné kroky tohoto strůjce anomálií, který z grácií prošel oběma příkopy. Na konci této exhibice opět prohlédli doktoři chodidla našeho zajímavého kašmířana. A výsledek? Správně tušíte – bez sebemenšího zranění.

Má cenu psát o pokusu z podzimu roku 1935, kdy přešel ohnivé buklé o teplotě 1400°Celsia ( žár, při kterém se taví železo ) bez zranění. Ad Absurbum – kůže tohoto excentrika byla chladnější, než při prvním měření před pokusem.

A zase mám ten neodbytný pocit, že si s námi někdo hraje. Učíme se, čteme, posloucháme, že právě TOHLE přeci nemůže být pravda. Ale je…Kdo si tedy s námi hraje a vysmívá se našemu notně pošramocenému sebevědomí?!

Pokračování: Jsou to vůbec lidé? (5. díl): Ohnivzdorný Nathan Coker [3505x]

Zdroj: V. Farkas - Průvodce Nevysvětlitelnými Jevy
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 13393 a SS: 100.

Napsat komentář