«« »»

Jsou to vůbec lidé? (5. díl): Ohnivzdorný Nathan Coker

5. díl seriálu: Jsou to vůbec lidé?. Doposud vyšlo 8 dílů.

Tento pozoruhodný člověk Nathan Coker měl tu smůlu, že se narodil v roce 1814 v Hillsborough (USA) jako černošský otrok. Jeho rodiče byli otroci v rodině advokáta – a to v rodině sadistického bělocha, který třebas celý den nedal Nathanovi najíst. Jen tak, pro jeho pobavení…

Jednou odpoledne náš nebohý otrok zašel do kuchyně, aby si alespoň k jídlu přivoněl. Záchvat velkého hladu ho ale donutil udělat to, co by každý normální člověk odnesl nesmírnou bolestí a možná i doživotními následky.

Nathan sáhl do kotle plného vroucí vody, vytáhl z něj knedlík a hltavě ho začal kousat. V té chvíli jím projelo palčivé poznání, že se spálil. Ale kde nic, tu nic. Po prvnotním šoku z toho, co udělal, zjistil, že necítí sebemenší bolest! Na ruce a ani na ústech neměl žádnou spáleninu.

Mladý chlapec brzy zjistil, že se prostě nedokáže spálit. Začal tedy jíst rozpálená jídla – třeba mastnotu z povrchu vroucích polévek apod.

Nathan Coker jako kovář

Po propuštění z otroctví se stal, příhodně, kovářem. Odstěhoval se do Dantonu a tam si zařídil kovářskou živnost. Jeho zvyk odebírat z výhně žhnoucí kusy železa holou rukou a pak je zpracovávat budil pochopitelně rozruch.

Zájem odborné i laické veřejnosti na sebe nedal dlouho čekat. V roce 1871 ho pozvali na prozkoumání tohoto fenoménu do Eastonu. Před dvěma redaktory z místních novin, dvěma lékaři a mnoha prominentními občany si Coker přidržel doběla rozžhavenou lopatu na chodidla. K ještě většímu úžasu přivedl diváky a lékaře tím, že rozpálenou lopatu olizoval.

A to nebylo vše při tomto fantaskním defilé. Kovář si nechal do dlaně nalít roztavené olovo, pak je dal do úst a před zkoprnělými diváky ho převaloval v puse tak dlouho, dokud neztuhlo.

Po každém z těchto děsivých pokusů vyšetřili Nathana lékaři. Jak správně tušíte, nenašli na něm žádné zranění. O této ukázce psal i proslulý New York Herald.

Pokračování: Jsou to vůbec lidé? (6. díl): M. J. Jahenny [5183x]

Zdroj: Viktor Farkas - Průvodce Nevysvětlitelnými Jevy.
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 13399 a SS: 100.

Napsat komentář