«« »»

Jsou to vůbec lidé? (6. díl): M. J. Jahenny

6. díl seriálu: Jsou to vůbec lidé?. Doposud vyšlo 8 dílů.

Marie Julie Jahenny se narodila v roce 1853 ve francouzské vesnici La Fraudais u Nantés. Od svých dvaceti let vykazovala všechny druhy stigmat. Když prorokovala, že se 1.10.1880 s ní stane něco mimořádného dostavil se k ní, mezi jinými, i dříve zmíněný autor klasického díla La Stigmatisation – dr. Inbert Goubeyer. Byla známá tím, že odmítala potravu, žila pouze ze vzduchu a lásky k Ježíši a na těle se jí objevila stigmata (rány v místech, kde byl ukřižován ježíš), která vytrvale krvácela až do její smrti.

Tak se tedy pusťme do popisu tohoto excesu mladé ženy. MJJ nejprve stáhla hlavu do těla až jí zcela zmizela mezi rameny. Její postava se radikálně proměňovala. Scvrkávala se, přičemž levá strna se zvětšovala jako balón a pravá naopak smršťovala do záhybů. Ramena se ve vztahu ke klíční kosti dostala do nepřirozeného, pravého úhlu. Ženin jazyk vyrostl do abnormální velikosti. Zároveň s těmito děsu plnými výjevy se objevovala výrazná stigmata. Nakonec před zoufalými a vyděšenými diváky stála lidská koule z groteskními výrůstky a krvácejícími ranami.

Marie Julie Jahenny a její jedinečnost

Ano, máme tady druhovou příbuznost se schopnostmi všestranně nadaného D. D. Homa z dřívějšího dílu seriálu. Ale v tomto směru – myslím tím kontrolovaná přeměna těla – Marie Julie vedla. Když byste se podívali na totálně znetvořenou karikaturu člověka, pochybovali byste o své příčetnosti. Připomínám, že tady mluvíme o „vědomém“ řízení podivuhodných schopností, fenoménu jménem Marie Julie Jahenny.

Nejen já jsem tedy na pochybách, co jsou tedy zač bytosti, které ve svém seriálu popisuji. Na závěr pokládám otázku, na kterou bych rád nalezl jednou odpověď – Byli to vůbec lidé?

Pokračování: Jsou to vůbec lidé? (7. díl): Telekinetické fenomény Niny Kulaginové [6746x]

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 13405 a SS: 100.

Napsat komentář