Karl Wolfe: Viděl jsem základny na odvrácené straně Měsíce!

8135x 15. 07. 2018 2 čtenáři

Karl Wolfe pracoval pro Vzdušné síly, kde měl vysoké bezpečností prověrky v oblasti kryptografie a spolupracoval s taktickým velením v Langely AFB (Virginie).

Pro Americké vzdušné síly jsem pracoval od 18.01.1964 do 18.10.1968. Spolupracoval jsem zejména s taktickým vzdušným velením v Langley AFB (Virginie) u 4444. průzkumné technické skupiny. Skupina se specializovala na špionážní fotografování a filmování. Využívali jsme k tomu letadla U-2 a špionážní satelity – a to dávno před tím, než o jejich existenci měl kdokoliv sebemenší tušení. Samozřejmě nikdo neměl tušení, že vůbec existuje nějaký program, ve kterém by bylo možné takové snímky pořizovat. Měli jsme také fotopušku špionážní kameru na C-130 Hercules a mnoho dalších typů letadel, která byla vysílána do bojových misí. Naším úkolem bylo získaný filmový materiál také zpracovat.

Rok 1965

Psal se rok 1965… myslím, že to byl červen nebo červenec. Byl jsem fotografickým specialistou s elektrotechnickým vzděláním. Pracoval jsem jeden den v laboratoři se specializací na barevný filmový materiál. Přišel za mnou šéf, seržant Taylor, a řekl mi, že mají potíže s nějakou technikou kdesi na základně. Spadalo to do programu průzkumu Měsíce. Jejich úkolem bylo vyhledávat vhodná místa pro první přistání astronautů plánované na rok 1969. Protože naše a jejich vybavení bylo stejné, požádali mne, abych šel do budovy NSA a podíval se na to, kde je problém.

V té době jsem netušil, co je NSA zač. Byl jsem hodně naivní. V první chvíli jsem si myslel, že mi šéf řekl o NASA. Dlouho jsem měl představu, že to byla právě NASA, kam mne poslal.

Budova byla na Langley AFB, kam NSA přinášela informace z lunárního průzkumého programu. Vzal jsem si sebou nějaké nářadí a šel tam, kde mne vyzvedli dva důstojníci, kteří mne odvedli do obrovského hangáru s laboratořemi. Čekal mne tu člověk, který měl stejnou hodnost jako já. Ukázal mi jedno z jejich zařízení a zapnul jej. Bylo vidět, že to nedělá, co má a mě bylo vcelku jasné proč. Řekl jsem mu: “Můžeme tu věc vytáhnout ven z labu? Nemůžu na ní takhle v temné komoře pracovat.” Ta věc měla velikost asi jako domácí lednička… tedy něco, co se dost špatně stěhuje. Takže sehnal někoho, kdo si zavolal pár chlapů, co nám s tím pomohli.

Když všichni odešli a zůstal jsem tam s ním sám, zeptal jsem se ho, jak dostávají fotky z průzkumných sond nad povrchem Měsíce sem do laboratoře. Začal mi vyprávět o tom, že používají řadu radio teleskopů rozmístěných po celé Zemi, které jsou navzájem propojené, a které přenášejí data od Měsíce sem do Langely.

V té době jsem netušil, jaký skutečný účel měla ta tmavá místnost nebo co bylo pravým smyslem celé té Měsíční operace. Naivně jsem si myslel, že tady zpracovávají fotografie, které pak jdou na veřejnost. Vůbec jsem nepřemýšlel o nějakých skrytých možnostech.

Základny na Měsíci

Začal mi vyprávět všechny ty věci a já věděl, že to o čem si povídáme by mělo být tajné, že by měl mluvit jen o věcech, které jsou nezbytné pro moji práci a že ostatní by si měl nechat pro sebe. Najednou jsem si uvědomil, že mi řekl vlastně všechno na čem dělá. Ukázal mi vybavení, kde zpracovával digitální fotografie, které sem přicházely a kde se převáděly na finální fotografie. V té době tu z toho vyráběli 35 mm filmové pásy poskládané do pravidelné mozaiky, přičemž tyhle pásy byly z úspěšných přeletů nad Měsícem. Každý černobílý snímek byl digitálně podepsaný. Mohli jednotlivé fotky nascannovat a sestavit z nich velký obraz, který mohl být vytisknut na obrovské tiskárně.

Když mi s nadšením ukazoval, jak to všechno funguje, řekl: “Jen tak mimochodem, našli jsme základnu na odvrácené straně Měsíce.”

Vyjekl jsem: “Cože!!!?”

Byl mojí reakcí zaskočen: “Co tím chceš říci?”

V ten moment jsem si uvědomil, že to co mi tu teď vykládá, by nás oba mohlo dostat do pěkného maléru. Neměl by mi vlastně o těhle věcech říkat a já bych je neměl ani poslouchat.

Vytáhl jednu z těch skládaček fotografií a ukázal na ní na místo, kde byla základna na Měsíci. Viděl jsem řadu budov, které rozprostíraly přes opravdu velkou oblast Měsíčního povrchu. Byla tam jedna budova, která měla tvar disku. Hned vedla stála budova s hranatou sešikmenou střechou. Viděl jsem věže, hodně vysoké věže, sférické budovy a další věci, které vypadaly jako paraboly od radaru nebo satelitu. Některé z těch budov byly hubené a hodně vysoké. Nedokážu říci s jistotou, jak moc vysoké, ale bylo to hodně! Na snímcích bylo vidět, jak budovy vrhají stíny! Byly tu budovy, které měly obrovskou sférickou kupoly. Snímky byly velmi jasné. Nebylo pochyb, že jde o něco obrovského.

Budovy na Měsíci

Byl to velmi zajímavý pohled. Pokoušel jsem si srovnat hlavně to, co jsem viděl s něčím, co znám na Zemi. Bylo to velmi obtížné, protože to nepřipomínalo nic, co jsem doposud znal – ať už co do velikosti nebo tvaru.

Na všech stavbách je patrná stejná kvalita provedení. Zvažoval jsem, zda by se daly přirovnat k nějakým kovovým strukturám, ale nenacházel jsem pro to, co jsem viděl, vhodná slova. Spíše to připomínalo jako prefabrikované kameny.

Některé budovy měly na sobě velmi lesklý povrch. Některé vypadaly jako nějaké chladící věže od elektrárny – mělo to podobný tvar. Některé byly opravdu hodně divné a vysoké s plochým vrškem. Některé měly kruhový tvar jako  Quonset hut s kupolí připomínající skleník.

Díval jsem se na ty fotografie více než dost a cítil jsem, že už to stačí a že pokračovat v tom bylo život ohrožující. Chápete co vám říkám? Moc rád bych se díval ještě víc. Moc rád bych si udělal kopie… ale věděl jsem, že nesmím. Věděl jsem, že můj mladý kolega, který mi fotografie ukazoval, opravdu hodně – hodně riskoval, když překročil všechny možné hranice svých pravomocí.

Kniha Unacknowledged

Kniha UNACKNOWLEDGED je právě ve fázi překladu, její vydání můžete očekávat v 2. polovině roku 2018. Rezervovat si ji můžete ale už nyní! Také všem děkujeme za finanční dary, díky kterým jde překládání rychleji a úroveň stránek Sueneé Universe stále stoupá!

Unacknowledged: mimozemšťané – odhalení největšího světového tajemství

Podobné články

Napsat komentář