«« »»

Kladivo vytvořené moderními technologiemi staré 400 miliónů let!

Podle studií Columbijského metalurgického institutu vnitřní rukojeť prošla procesem karbonizace, hlava kladiva byla vytvořena s čistého železa, jaké lze dosáhnout pouze moderními technologiemi. Podle analýzy se hlava kladiva skládá z 97 procent čistého železa, 2 procent chlóru a 1 procenta síry. Tento kuriózný artefakt byl objeven v roce 1934 v USA, v texaském městě Londýn. Kladivo našli uložené ve skále a od jeho nálezu se objevilo mnoho teorií o jeho původu. A co je nejdůležitější je jeho neuvěřitelný věk. Takže, jak se stalo, že kladivo skončilo ve skále?

Protože kladivo skončilo uvnitř skály muselo být vyrobeno předtím, než byla vytvořena skála, a to bylo dle některých odborníků před několika miliony lety. Po jeho objevu a kvůli všem těm otázkám, které kladivo vyvolalo, se vědci rozhodli ponechat tento neuvěřitelný objev v texaském muzeu Somerwell.

Výzkumníci také překvapivě zjistili, že železo prošlo procesem čištění a vytvrzování typickým pro metalurgii dvacátého století. Podle analýzy bylo skalní obložení kladiva datováno do éry ordoviku před více než 400 miliony lety. Části kamene, obklopující hlavu kladiva, též vykazovaly abnormality, které jak se zdá se sloučily s nějakým druhem pláště pokrývajícího kladivo.

Geologové tvrdí, že pomalý proces petrifikace se datuje na stovky miliónů let. To vedlo několik ufologů a teoretiků o starých astronautech k rychlé dedukci v kontextu, že jde o neuvěřitelný objev vedoucí k předpokladu nejen o existenci lidské civilizace před historickým procesem petrifikace v Texasu, ale že tato starověká civilizace již disponovala potřebnými technologiemi pro výrobu kladiva moderních vlastností. Dle výzkumníků není možné, že by důkazy naznačovaly původ kladiva z meteoritu. Chemická analýza artefaktu také detekovala určité množství draslíku, křemíku, chloru, vápníku a síry. Tato kompozice tedy odporuje hypotéze, že kladivo patří k fragmentu z meteoritu, protože tělesa naší sluneční soustavy nemají tento typ chemického složení. Vědci se také domnívají, že doba, kdy byla hlava kladiva zakotvena do skály naznačuje, že proces ukládání probíhal za odlišných atmosférických podmínek vzhledem k současnému odlišnému atmosférickému tlaku.

Meteorit s extrémně vzácným a bizarním chemickým složením a výjimečnou morfologií byl v prehistorických dobách zachycen na kus dřeva právě jako hlava objeveného kladívka věznící svou rukojet, díky tomu někteří výzkumníci a teoretici starověkých astronautů zdůrazňují skutečnost, že naše planeta byla obývána v dávných dobách civilizacemi s vyspělou technickou a technologickou schopností, z nichž dnes máme jen legendy a takové artefakty, jako právě toto kladivo. Bohužel někteří vědci nesouhlasí s teorií, že kladivo vytvořila starověká civilizace a tvrdí, že šlo jen o hutní techniku, která byla nakonec opuštěna.

Tento mimořádný artefakt patří do seznamu mnoha dalších tajemných objektů, které byly objeveny po celém světě. Stejně jako ruský „mikročip“, nebo 300 milionů let starý šroub – položka, která zapříčinila diskusi mezi výzkumníky a historiky, kteří jsou rozděleni ve skupinách, podporující i popírající možnost, že lidská rasa je mnohem starší, než se dříve myslelo.

Nevíme, jestli je tento artefakt skutečně kladívkem datovaný zpětně na stovky miliony let, je ale něčím, co povzbudí diskusi mezi příznivci antické astronautické teorie a konvenčními archeology, kteří poskytli argumenty vysvětlující původ a věk kladívka.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 18073 a SS: 100.

Napsat komentář