«« »»

Kolský vrt: Provrtali se geologové do samotného pekla?

V roce 1989 se povedlo ruským a norským geologům udělat na ruském poloostrově Kola nejhlubší vrt na světě, a to sice do hloubky přes 12 000 metrů. Cílem celého projektu bylo získání co nejvíce nových informací o zemské kůře. Což se také stalo, avšak když se geologové rozhodli spustit do vrtu mikrofon, aby zaznamenali pohyb tektonických desek, čekalo je nemilé překvapení. Když si následně zvukový záznam přehráli, ozvaly se zvuky silně připomínající nářek tisíců mučených lidí. A to nebylo zdaleka vše. Dle jejich tvrzení měl z vrtu také vyšlehnout plamen v podobě děsivého přízraku.

„Jako komunista nevěřím na nebe ani na to, co se píše v Bibli, ale jako vědec nyní věřím na peklo,“ řekl Dr. Azzacove, který se tohoto projektu taktéž zúčastnil. „Naším objevem jsme byli doslova šokováni. Víme však, co jsme viděli a co jsme slyšeli. Jsme tak tedy absolutně přesvědčeni o tom, že jsme se provrtali do samotného pekla!“

„Sonda začala náhle divoce rotovat, což značilo, že jsme se dostali do jakési kapsy či jeskyně. Teplota prudce vystoupala na více než 1000°C.“

„Spustili jsme do šachty mikrofon, abychom zaznamenali pohyb litosférických desek. Místo toho jsme uslyšeli lidské hlasy křičící v agonii. Zprvu jsme si mysleli, že se jedná o závadu na našem přístroji a že se nějakým způsobem na něj nahrály naše hlasy.“

„Po detailním prozkoumání nahrávky se však potvrdily naše nejhorší obavy. Nebyl to zdeformovaný záznam našich hlasů, ale křik milionů lidí!“

 

(zvukový záznam začíná od 0:37)

Na internetu je o Dr. Azzacovovi jen velmi málo informací. Naopak teorií pro a proti jeho tvrzení je nespočet. Je tak velmi těžké rozhodnout, zda je to, co tvrdí on a ostatní vědci, jež pracovali na tomto projektu, pravdou či lží. Jedná se o skutečnost nebo o pouhý hoax (některé prameny uvádějí, že nahrávka je ve skutečnosti součástí soundtracku k filmu Baron Blood)?

Tato otázka zajímala i paranormální vyšetřovatele ze Singapuru. Rozhodli se přijít na kloub tomu, zda se na inkriminované nahrávce skutečně nacházejí lidské hlasy. Jenomže ani oni nedošli k jednoznačnému závěru. Může se tedy jednat o křik milionů trpících duší, ale taky nemusí. Nicméně nelze tento záznam jednoznačně označit za podvod.

Pro posouzení nahrávky bylo použito zařízení pro zvukové frekvence AnalFreg Spectrum Analyzer, které paranormální vyšetřovatele přivedlo k tomuto výsledku:

„Nelze říci, zda je záznam skutečně pravý, ale zjistili jsme, že „hlasy“ křičí ve stejné tónině, hlasitosti a intervalech, je tedy možné, že si s touto nahrávkou někdo šikovně pohrál a zmixoval více hlasů najednou. Pokud by byla správná druhá možnost, odvedl by dotyčný velmi dobrou práci. Ovšem je tady jedno ale. Frekvence je jak na umělý zásah příliš konstantní a tóny rigidní.

Skutečnost nebo fikce? Jsme otevřeni všem možnostem.“

Oficiálně se měla zpráva o Kolském vrtu objevit ve finských novinách Ammenusastia. Je ovšem velmi zajímavé, že po zadání jejich názvu do internetového vyhledávače nám vyskočí pouze zprávy spojené s onou inkriminovanou zvukovou nahrávkou. Ani na Wikipedii bychom o těchto novinách nenašli žádné informace. Tento fakt ubírá na věrohodnosti celého příběhu. Měla by se tedy celá kauza označit za podvod?

Neexistence novin není potvrzením toho, že ve skutečnosti nebyly žádné zvuky nahrány. Dle několika webových stránek byl článek o vrtu uveden ve více periodikách. Navíc jestliže se nemůžeme na internetu dobrat určité informace, neznamená to, že je automaticky smyšlená.

Podívejme se na jedno vyjádření, které nám možná dává odpověď na to, jak se události odehrávající se na poloostrově Kola dostaly na veřejnost:

„Nejprve se zřejmě zpráva o Kolském vrtu a jeho údajném odhalení odvysílala v americké náboženské rádiové stanici TBN, kterou v tu chvíli zrovna poslouchal jeden norský učitel, jenž zrovna byl na návštěvě v Kalifornii. Ten po svém návratu tuto zprávu následně rozšířil, a to sice zasláním dopisu do finského křesťanského magazínu. Následný výtisk časopisu, který obsahoval zprávu o získané nahrávce pekla, se dostal i do USA, kde byl však jeho původ mylně interpretován, neboť vzniklo tvrzení, že se jedná o seriózní vědecké periodikum. Od této chvíle si začala tato zpráva žít vlastním životem.“

Pokračování příště…

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 07939 a SS: 100.

Napsat komentář