Kometa způsobila vzestup civilizací

36287x 12. 05. 2017 1 čtenář

Starověké kamenné rytiny potvrzují, že před 10.950 lety dopadla na Zem kometa, která následně způsobila vzestup civilizací

Starověké kamenné rytiny potvrzují, že před 10.950 lety dopadla na Zem kometa, která smetla mamuty a která vyvolala vzestup civilizací

Odborníci z Edinburské Univerzity analyzovali tajemné symboly vyryté na prastarých kamenných pylonech v Gobekli Tepe v jižním Turecku, aby zjistili, jestli mohou být spojeny do souhvězdí.

Symboly naznačují, že množství úlomků komety spadlo na Zemi v přesně stejném čase, kdy vypukla malá doba ledová, která změnila celkové směřování lidské historie.

Vědci se celá desetiletí dohadovali, že náhlý pokles teploty mohla způsobit kometa, během epochy známé jako Mladší Dryas. Ale nedávno provedené datování meteoritického kráteru v Severní Americe (což je předpokládané místo dopadu komety), teprve postavilo teorii do správného světla.

Avšak když technici studovali zvířata vyrytá na sloupu, známém jako Supí kámen v Gobekli Tepe, objevili, že zvířata jsou ve skutečnosti astronomické symboly, které představují souhvězdí a komety.

Tato myšlenka byla poprvé představena v knize Kouzla Bohů autora Grahama Hancocka.

Počítačový program pomohl znázornit, kde se nad Tureckem nacházela souhvězdí před 10.950 lety, což je přesný čas počátku Mladšího Dryasu, podle dat získaných výzkumem ledového jádra z Grónska.

Mladší Dryas se považuje za rozhodující období pro lidstvo, protože se zhruba shoduje se vznikem zemědělství a první Neolitickou civilizací.

Před dopadem komety dovolily rozsáhlé plochy divoké pšenice a ječmene nomádským lovcům na Středním Východě založit stálá tábořiště. Ale obtížné klimatické podmínky, které následovaly po dopadu, přinutily komunity spojit se dohromady a vymyslet nové způsoby, jak zajistit úrodu použitím zavlažování a výběrového chovu. Takto vzniklo farmaření, které umožnilo vznik prvních měst.

Edinburští výzkumníci jsou přesvědčeni, že rytiny vznikly, aby se po tisíciletí uchovala památka této důležité události pro lidi z Gobekli Tepe. Svědčí to o tom, že událost a studené klima, které potom následovalo, měly pravděpodobně velmi vážný dopad.

 

Dr. Martin Sweatman z Technické Fakulty Univerzity v Edinburghu, který vedl výzkum, řekl: „Myslím, že tento výzkum spolu s nedávným zjištěním platiny neobvykle rozšířené napříč Severní Amerikou opravdu potvrdí dopad komety v Mladším Dryasu.

„Naše práce slouží k posílení těchto fyzických důkazů. Co se zde stalo, je proces paradigmatické změny.

Objevil, že Gobekli Tepe bylo mezi jinými účely také observatoří pro sledování noční oblohy.

„Zdá se, že jeden z pilířů sloužil jako památník této zničující události – pravděpodobně to byl nejhorší den v historii od konce doby ledové.“

Gobekli Tepe se zdá být nejstarším chrámovým místem na světě, datuje se do doby okolo 9000 let př. n. l., a předbíhá tak Stonehenge o 6000 let.

Výzkumníci věří, že obrazy byly zamýšleny jako záznam kataklyzmatické události a že další rytina ukazující muže bez hlavy, možná naznačuje katastrofu lidstva a rozsáhlou ztrátu života, jako takového.

 

Symbolika na pilířích také naznačuje, že dlouhodobé změny v rotaci zemské osy byly zaznamenány v čase používajícím ranou formu písma a že Gobekli Tepe bylo observatoří i pro meteory a komety.

Nálezy také podporují teorii, že existuje docela velká pravděpodobnost, že Země bude zasažena kometou, vzhledem k tomu, že orbita naší planety křižuje prstenec zbytků komet ve vesmíru.

Ale navzdory dávnému původu pilířů, Dr. Sweatman nevěří, že je tohle nejstarší příklad astronomie v archeologických záznamech.

„Hodně paleolitických jeskynních maleb a artefaktů s podobnými zvířecími symboly a dalšími opakovanými symboly naznačují, že astronomie mohla existovat už opravdu velmi dlouho,“ řekl.

Když uvážíme, že podle astronomů tato obrovská kometa přicestovala do vnitřní sluneční soustavy pravděpodobně před 20-30 tisíci lety a byla skutečně viditelným a dominantním rysem na noční obloze, je těžko uvěřitelné, že by to dávní lidé mohli ignorovat i vzhledem k následným událostem.“

Tento výzkum je publikován v Mediterranean Archaeology and Archaeometry.

Podobné články

3 komentářů k "Kometa způsobila vzestup civilizací"

  • Tino napsal:

    Je a aj zaujímave na druhej fotke kde je ten stlp sú na nom tie tri predmety tvare kladky alebo tašky bo ho vie čo to mohlo byt za predmet podobne je možne vidieť aj na iných miestach planéty na sochách a reliéfoch a napodobeninách z kameňa .A do dnes nie je iste čo ten to predmet môže byť .

     

  • Tino napsal:

    Tak som aj hovoril už dlho pred tým že nešlo o kométu ale o obry asteroid ktorý bol učený pre zničenie Gear Atlantisu ako odplata za zničenie Gear MU mesta púšti GOBI a ktorú vykonali vedci z MU ked z pasú asteroidov vybrali veľký obry asteroid a na umiestnili obrie pohone systémy a nasmerovali ho na Zem a do oblasti kontinentu Atlantis a to všetko prebehlo hodne rýchle už prie behu par dni asteroid dorazil na obežnú dráhu Zeme kde vo výške 150 km nad zemským povrchom explodoval a bol roztrhaní na bez počet kusov ktoré smerovali na kontinent Atlantis .A dopadali na jeho povrch obrovských výbuchov ničili celí povrch a Atlantický  oceán kde sa do výšky 2 kilometrov prehnali obrie cunami a mocne sopky chrlili obrovké množstva popola a pemzi do výšky až cca 80 km ktorú možno nájsť na oceánskom dne aj dnes .Silá asteroidu dosiahla cca 32 000 vodíkových púm bolo to hotové peklo na Zemi ktoré ti to mimozemský lúdia rozpútali z tuhy po pomste .Po tej to apokalipse trvalo celých 50 rokov kým sa zemská atmosféra zbavila splodín a popola a prachu po páde to ho obrieho asteroidu len malo lúdi z Gear Atlantisu sa podarilo odletieť vesmírnych lodiach do oblasti Plejaren a to veľkým vedcom ktorý boli domovských svetoch priateľky prijatí a naviac nie aká ta mala časť lúdi ušla do Grecka všetci ostatný na tom kontinente nemali moc šance prežiť .Ti čo mohli sa stiahli do podzemia a miest pod povrchom Zeme aby prečkali to besnenie vojnou ničené kultúry Atlatis a MU .Autor píše v tom článku zostúp civilizaci len že sa veľmi pliete bol to práve na opak zničenie kultúr a úpadok dvoch vysoko vyspelých národov ktorý mali spoločný pôvod z Lýry a Vegy a Plejaren planét .Celí ten to zničujúci konflikt skočil pádom asteroidu na Atlantis roku 9498 BCp.n.l čo viedlo vyhubenie m noha foriem života v prírode a nástup malej doby ladovej .

Napsat komentář