«« »»

Kosmonauté natočili přistávání na ISS včetně průletu UFO

V některých případech může být realita stejně ohromující jako filmy. To je i případ nejnovějšího videa amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír NASA, které dokumentuje ruskou kosmickou loď Sojuz TMA-16M během přistávacích manévrů u Mezinárodní vesmírné stanice ISS.

Ano, to video je opravdu ohromující, když se vcítíte do role kosmonauta.

Ovšem to, co ještě tato nahrávka obsahuje, je mnohem neuvěřitelnější a upřímně ruku na srdce… proč to tam je? Že by to retušérům z NASA uniklo, nebo jde o úmysl?

A teď k věci… pokud si video pustíte, tak v čase 1.08 – 1.10 se nejprve vlevo zableskne a pak proletí obrovskou rychlostí kolem cosi lépe řečeno UFO.

Mnohem lepší je video v inkriminovanou dobu zpomalit a pak snímek po snímku posunovat.

Uvažme nekonečnost prostoru ve Vesmíru… zamítám náhodu, protože neexistuje, vylučuji sondu či smetí… protože trefit se do zrovna do zmíněné pasáže inkriminovaného videa je zcela vyloučené.

Takže co to tu máme, lépe řečeno proč to tam je? A ještě lépe proč to tam NASA nechala, že by už jim nevadily podivné anomálie v zažitých paradigmatech?

Ono to totiž letí tak blízko, že se skoro jedná o kolizní dráhu a když člověk uváží, co by se stalo kdyby…

Tolik otázek, a jedna závažnější než druhá…co říkáte?

 

14 Responses to Kosmonauté natočili přistávání na ISS včetně průletu UFO

 1. S S napsal:

  Nemohlo by ro být nějaké lesklé smetí, vymetené z trysky některého z mnoha manévrovacích motorů?
  Mám na mysli někerou z trysek, mířících skoro přímo dopředu (vizte http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/28/Soyuz_TMA-7_spacecraft.jpg – dvojice dopředu mířících trysek je umístěná na výstupku mezi okénkem přistávací části a fotovoltaickým panemem)

  Ve videu se těsně před objevením toho lesklého předmětu ozve zvuk, který by mohl odpovídat krátkému zážehu.

  • Martin Horus Martin Horus napsal:

   O tom jsem také uvažoval, ale zavrhl bych to…bylo to o dost dál než koridor letu Soyuzu, zarážející je ta rychlost a pak i kdyby to bylo smetí, nazval bych ho smrtícím, protože v této rychlosti stačí smítko a je velký problém…tento objekt je přinejmenším dost velký…
   snad si toho také někdo všiml, je nás pár miliard, tak doufám, že to někdo prožene lepším softem a zjistí o co šlo

   • S S napsal:

    Manévrovací motory sojuzu nemíří úplně přesně dopředu, ale mají sklon několk stupňů. Proto je trochu jiný směr letu celkem logický. Ty motory jsou navíc daleko za kamerou a dál od osy lodi, takže předmět by skutečně startoval v jiném koritoru a ještě se stačí vzdálit.

    Rychlost nemusí být zase tak velká – možná je to několik desítek m/s. Lesklý předmět (třeba kus ochranné pokovené fólie) se v kosmu může jevit o dost větší. Pokud totiž kamera není zaostřena přesně na něj, vidíte nikoliv malý téměř bodový předmět, ale mnohonásobně větší rozptylový kroužek na čipu kamery.

    • Martin Horus Martin Horus napsal:

     podívám se na to z jiné dimenzionální perspektivy a dám vědět

     • Martin Horus Martin Horus napsal:

      Dle struktury Sojuz TMA-16M zde http://www.spacefacts.de/graph/drawing/drawings2/iss-19_soyuz-tma-15.jpg by se dalo zcela vyloučit, že by anomálie byla způsobena něčím ze Sojuzu, tzv. even. z korekčních motorů. V inkriminovanou dobu se Soyuz ani nehne a směřuje po koridoru k ISS, což by dle rychlosti vystřelení z lodi zaznamenala kamera, alespoň nějakou změnou gravitace, ale nic se s lodí neděje. To by bylo jako střílet čím si na ISS a to ještě v tak nepochybně kritickém přibližování.
      Takže pokud to nezpůsobili Putinovi lidé, je to UFO, nebo úmyslné rozpárání časoprostoru právě ve zmíněnou dobu či jde o kombinaci obojího což vyjde nastejno.
      Jsem rád, že i Avero Oz Cat to ocenil.

      • S S napsal:

       Co přesně si představujete pod pojmem „což by dle rychlosti vystřelení z lodi zaznamenala kamera, alespoň nějakou změnou gravitace“ ?

       Gravitace je přece u družic naptrosto přesně vyrovnána inerciálním zrychlením, zhruba popsanému odstředivou (či dostředivou) silou.

       Výsledkem je pak eliprická dráha, během níž se se gavitační potenciál průběžně mění na kinetickou energii a naopak – aniž by posádky či přístroje naměřily změnu proti beztížmému stavu.

       Pokud tou „změnou gravitace“ máte na mysli inerciální zrychlení, apk by mne zajímalo, jak to z kamery změříte.

       Podle me ty dopředné trysky pouze o něco málo snížily rychlot pžibližování k ISS, aniž jakkoliv podstatně změníly orentaci či směr letu Sojuzu (v soustavě se sředem v ISS).

       Podle mne takový manévr nelze z videa jednosuše změřit. Ale nechám se rád poučit o způobu, jak to z videa změřit lze a jaká je konkrétní a dokazatelná hodnota a především přesnost takvého měření.

        • Martin Horus Martin Horus napsal:

         Opětovné mrhání časem S..zřejmě si nepochopil co jsem psal.
         Dle Tebe by to mohlo být lesklé smetí vymetené z trysky některého z mnoha manévrovacích motorů…no možná šlo o flašku od Vodky, na kterou narazila uklízečka, tak jí prostě vymetla koštětem obrovskou rychlostí / měla raketové koště / co naplat že těsně minula ISS, asi to bude velezkušená soudružka.

         • S S napsal:

          Psal jste o tom, že by měla být v záznamu kamery vidět změna gravitace. To jsem snad vyvrátil.

          Flašku od vodky bych vyloučil. Ta by se do trysky nevešla. Spíš si skutečně myslím, že je to kousek nějaké látky v trysce.

          Pojem „vymetení“ jsem si kvůli podobnosti vypůjčil z vojenské terminologie. Popisuje se tak vypuštění relativně pomalých těles z roury, zvané „výmetnice“.

          Pokud se na to video podíváte pozorněji, tek si možná všimnete klapnutí a krátkého světlého závoje na záběru těsně před objevem toho předmětu. Klapnutí i to zesvětlení jsou podle mne důkazy o krátkém zážehu motorů.

          Podobný úkaz (klapnutí, závoj a vpřed letícíh předmět) se objevují i v 1:19 toho videa. Proč jste v článku nediskutovali i tenhle druhý případ, velmi podobný prvnímu?

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Podle Tebe jsou tyto anomálie “ kousky nějaké látky v trysce, které při zážehu vyletují právě z oněch trysek “ . . . kousky látky ? tak to už chce pořádnou dávku ultra-fantazie. V tryskách opravdu nebudou žádné hadry, byť u rusů by bylo možné ledasco, ale tohle je úsměvná teze.
           Moje zmínka o vizuálním jevu při zážehu a následné gravitaci, která by byla vidět na kameře, byl zmíněn právě s ohledem na rotaci pokud by zážeh byl proveden jen na levé straně, pakliže by se prováděl brzdný manévr na obou stranách, což by mělo své opodstatnění, tak by hadry létaly i z druhé strany.
           Na další a stejnou anomálii v čase 1:19 upozornil /a/ Avero Oz Cat, za což mu děkuji, asi má lepší oči, ty moje už trpí stářím.

          • S S napsal:

           Ke gravitaci: Obávám, že si pletete gravitační a inerciální zrychlení. Gravitační zrychlení je pro aše zkoumání nepodstatné.

           K látce: měl jsem na mysli chemickou látku, obecnou materii (ve smyslu „nějaký neznámý materiál“). Nemyslel jsem tím konkrétně hadry.

           A jinak: pro kontrolu jsem si proměžil směr letu toho předmětu relativně vůči okénku, skrz které se dívá kamera, a souhlasí to s polohou orientační trysky, směřující vpřed.

           K tomu, že by měly být záblesky před lodí na obou stranách:
           Dráha případných objektů z protilehlé trysky vede podle mne zhruba místy, kde bliká červená tečka. Je dost možné, že pokud odtamtud také nědo vylétlo, tak je to přesvíceno stanicí nebo anténou vpravo.

          • OKO OKO napsal:

           MarHor já to fakt nechápu. Proč, když už je celkem jasné, že se o žádné UFO nejspíš nejedná, pořád dál a dál věc hrotíš? A to až do osobní roviny? Co je pro Tebe důležitější. Přiblížit se skutečnosti a ukázat to ostatním nebo se přiživovat na komunitě nekritických „fanoušků“?
           Já vůbec nejsem „skeptik“ v tom vašem pojetí. Ke mnoha věcem jsem otevřený. Ale když je už jasné, že to něco je blbost, tak je třeba říct, že je to blbost, a už s tím neztrácet čas.

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Oko, jsou lidi co sem chodí normálně diskutovat, protože vidí svět jinak než jak jim ho účelově servírují masmédia v ruku v ruce s politickými loby / mlč, o nic se nestarej, plať, žij a umři v nevědomí ..
           pak jsou tady ti co zastávají jiné názory tzv . fundamentální skeptici…
           pak také další takový web – rejpalové, kteří nerozeznají jablko od hrušky, kteří vidí svět kolem sebe jako ploché povrchní plato a svým hloupým anonymním rejpáním si honí web – ego…
           a pak také ti co se snaží účelově zničit jakékoliv jiné vědění, než co oni mají v hlavě, protože to nejsou lidé ve svém smyslu…
           zamysli se kam patříš Ty ? co myslíš ?
           odpověď psát nemusíš, za každého hovoří jeho názory, ale definuj sám sebe, před sebou samým….

 2. Sueneé napsal:

  Tohle je zajímavé. Určitě by stálo za to mít k dispozici lepší záběry s vyšším FPS a zjistit, co to tam bylo.

Napsat komentář