Koule z Klerksdorpského muzea

15882x 04. 11. 2013 1 čtenář

Tyto perfektní malé koule byly nalezeny horníky v dole na minerály Wonderstone Silver v Ottosdal (Jižní Afrika). Bylo zde nalezeno více jak 200 malých koulí. Každá z nich má průměr od 1 do 4 cm.

Koule jsou vytvořeny z niklo-ocelové slitiny, která se v přírodní bázi na Zemi rozhodně nevyskytuje. Podle okolních vrstev, ve kterých byly předměty nalezeny, jsou koule datovány do doby více jak 3 miliardy let.

Některé koule mají velice tenkou skořápku a pokud se nějaká rozbije, je uvnitř vidět něco jako houbovitý materiál, který se ale na vzduchu velice rychle rozpadne na prach.

Koule má v držení Roelf Marx, kurátor Jihoafrického Klerksdorpského Muzea a jsou pro něj velkou záhadou. Nikdo neví, jak byly kole vyrobeny a nebo kde je jejich původ.

Některé z koulí nechal kurátor přeměřit v NASA, aby si ověřil, že jsou vytvořeny s takovou přesností, kterou lze dosáhnout jedině ve stavu bez tíže.

Jsou svědci, kteří viděli koule samovolně rotovat ve vitríně – včetně samotného kurátora. (Vzpomeňme na podobný případ se sochou egyptského boha Osirise.)

Zdroj: Facebook

 

 

Podobné články

Jeden komentář k "Koule z Klerksdorpského muzea"

  • S. S. napsal:

    Mám dost velkou pochybnost o přesně kulovitém tvaru těch „koulí“. Koneckonců i z přiložené fotografie to vypadá, že na kouli je rýha, minimálně jeden velký a více malých důlků. Co jsem hledal po internetu, tak ty ostatní „koule“ jsou obvykle různě zploštělé ovály.

    Je k dispozici odkaz na protokol na to měření NASA, které podle článku údajně proběhlo? Takovéhle instituce obvykle bez protokolu žádná měření nedělají.

Napsat komentář