Kov - důkaz, že mimozemšťané navštívili Zemi?

69727x 17. 12. 2018 1 čtenář

Záhadný kus hliníku je považován za 250 000 let starý důkaz o tom, že mimozemšťanů navštívili naši Zemi. Starý kov byl objeven v komunistickém Rumunsku v roce 1973, ale v té době nebyl zveřejněn. Po několika zkouškách bylo objeveno, že objekt je vyroben z 12 kovů a 90 procent hliníku. Laboratoř v Lausanne ve Švýcarsku později potvrdila výsledky.

Tento velký kus je považován za zajímavý nález, protože lidstvo nevyrábělo kovový hliník až do doby před 200 lety. V roce 1973 byly pod zemí, na březích řeky Mures objeveny tři objekty o rozměrech 33 stop nebo 10 metrů. Archeologové identifikovali dva objekty jako fosilie. Třetí je lehký kov a je předpokládá se, že se jedná o konec sekery.

Materiál, který nepochází ze Země?

Všechny nalezené objekty byly odeslány do Cluj City v regionu Transylvania v Rumunsku. Odborníci rychle určili dvě velké kosti vyhynulého velkého savce, který zemřel asi před 10 000 až 80 000 lety. Nicméně byli ohromeni, když poznali, že třetí předmět je kus lehkého kovu, který se zdál být vyráběn. Dotyčný předmět je 7,8 palce nebo 20 centimetrů dlouhý, 4,9 palce nebo 12,5 centimetrů široký a 2,8 palce nebo 7 centimetrů silný. Znepokojení odborníci dospěli k závěru, že kus kovu by mohl být vyroben jako součást složitějšího mechanického systému, protože má vyhloubeniny.

Zástupce ředitele rumunské asociace ufologů Gheorghe Cohal věří, že existuje velká šance, že ta třetí věc je starý fragment UFO, protože obsahuje látky, které na Zemi nemohou být technologií spojeny. Místní historik Mihai Wittenberger však věří, že předmět je jen kus německého letadla z druhé světové války z podvozku Messerschmitt ME 262. Tento návrh však nevysvětluje věk lehkého kovu. Záhadný kovový objekt je v současné době vystaven v historickém muzeu v Cluj-Napoca s popisem, který říká „původ stále neznámý“.

Podobné články

6 komentářů k "Kov – důkaz, že mimozemšťané navštívili Zemi?"

 • OKO OKO napsal:

  Přesně tohle jsme tu již řešili. Je to zub z rypadla :-)
  ( važte si toho, že jsem to připomenul, moje paměť je obvykle tristní :-) )

  • Sueneé napsal:

   Pokud tím myslíš rypadlo, které má datum výroby minimálně 10000 BCE, tak klidně budu souhlasit, že je to možné :D. Pokud bys tím ale chtěl naznačit, že jde o soudobý kus s datem pod 1000 let od současnosti, tak tě nasměruji na vědeckou studii prezentovanou v AA S12E02. Věc prošla laboratorními testy, které ověřily, že nejde o „naši“ věc.

   • Standa Standa napsal:

    Jsou v tom videu i přesnější údaje než v článku?
    Asi by bylo zajímavé vědět, kdy a která laboratoř provedla onu analýzu (v Lausanne je laboratoří celkem hodně), jakou metodou analýza probíhala a jaké jsou konkrétní výsledky té analýzy. Nejlépe s odkazem na laboratorní protokol, jenž ta laboratoř musela udělat, pokud analýza skutečně proběhla.

   • Standa Standa napsal:

    Ještě dvě poznámky:
    1. POkud se kosti našly při kopání, tak by nemělo být příliš překvapivého na skutečnosti, že se mezi i kostmi našla ztracená součástka ze stroje, který kopal.
    2. Na druhou stranu je zub z rypadla, který by byl vyroben zrovna z hliníku, poněkud divný. Nelze samozřejmě vyloučit lidovou tvořivost bagristy socialistického Rumunska (na vojně jsem zažil i namontování kardanu, vyrobeného z násady od smetáku), ale jinak je měkký hliník na takové zuby nevhodný.
    Právě proto mne zajímá konkrétní výsledek rozboru či rozborů (podle článku jich bylo provedeno několik).

   • OKO OKO napsal:

    Zkusil jsem to teď dohledat, a nezadařilo se. Ty jsi vlastník webu, zkus tedy resuscitovat ten článek, kde jsme to řešili (stejně, jako resuscitujete ostatní, aby se na ně nezapomnělo). Vzpomínám si, že jsem tomu tehdy věnoval nemalé úsilí a dohledal jsem poměrně jasné vysvětlení hliníkového zubu. Mohu se mýlit, má paměť je opravdu tristní, vyřešené „případy“ „zahazuji“ obvykle téměř okamžitě. Vyvolej ten článek, kde jsme to řešili a uvidíme. Jo?
    Dík moc.
    O.

 • Standa Standa napsal:

  Možná by bylo dobré připomenout, že i u nás byla v 50.- letech nalezena jeskyně, kde jsou vedle sebe kovové artefakty spolu s kostmi starými tisíce až statísíce let.

  Rozbor ukázal, že kovem je Cu se stopami Ag Si Pb Hg Ni Ti Bi AI Sn Mg – tedy také zhruba desítka kovů jako v Rumunsku.
  Na povrchu některých artefaktů byl dokonce vyražen český lev a symboly poděbradské doby.

Napsat komentář