Kříž na Marsu: Další důkaz osídlení této planety?

4836x 03. 04. 2018 1 čtenář

Lovci záhad objevili na Marsu mezi skalami kříž (náboženský symbol – krucifix). Krásně vymodelovaná struktura se objevila v nejnovějších bizarních tvrzeních:

  • UFO badatelé tvrdí, že na Marsu viděli kříž nedaleko zřícené kopule.
  • Další sdělení naznačují, že jde o významný náboženský objev nadšenců UFO
  • Údajný kříž je zakryt skalami a badatelé tvrdí, že je mnohem větší, než je vidět.

Badatelé zjistili, že se jedná o kříž u skalnatého svahu na Marsu, a podle jednoho názoru stojí blízko od údajné kopule nedaleké stavby. Toto tvrzení bylo od počátku tvrzeno lovcem záhad ve Francii, který si všiml neobvyklých útvarů na fotografii pořízené vozítkem Curiosity Mars rover.

Proč spatřujeme na Marsu zvláštní struktury?

Pareidolie je psychologická reakce na vidění tváří a dalších obvyklých každodenních předmětů v náhodných podnětech. Je to forma apofénie, kdy lidé vidí určité vzory v náhodných a nesouvisejících údajích. Existuje řada příležitostí, kdy lidé tvrdí, že vidí náboženské obrazy a témata na nečekaných místech. Na Rudé planetě je nejznámější „tvář na Marsu“, která byla v roce 1976 zaznamenána jedním ze satelitů Viking. Později to bylo prokázáno jako náhodné spojení dvou posunutých písečných dun.

Takové tvrzení od té doby převzal časopis „UFO Sightings Daily“, kde redaktor Scott C. Waring vysvětluje potenciální náboženský význam čtenářům. Zvětšená fotka z vozítka Curiosity zobrazuje kříž, který je částečně zakryt skalami. Nedaleko od něho je objekt, o kterém tvrdí, že je to „překrásně tvarovaná“ střecha, jako klenba s nosnou funkcí. Je to velmi neobvyklý nález a pro některé čtenáře, kteří jsou nábožensky zaměření, pravděpodobně významný objev.

„Kříž na Marsu objevil Christian Mace ve Francii,“ říká Waring ve svém příspěvku. „Kříž je umístěn na druhé straně za skalou, takže jeho spodní část není viditelná, ale pokud by vozítko udělalo fotografii z druhé strany, jsem přesvědčen o tom, že bychom viděli jeho celou velikost.“

Podobné články

Napsat komentář