«« »»

Lyranské mimozemské rasy (1. díl): Lyranské hvězdné lodě

1. díl seriálu: Lyřanské mimozemské rasy. Doposud vyšlo 2 dílů.

V roce 1977 přistála kosmická loď na cestě před domem Billyho Meiera a on ji šel prozkoumat. Viděl kruhovou diskovou loď s vysokou kupolí nahoře, stojící asi 1 metr nad zemí na souvislém přímočarém paprsku bílého světla.

Spodní část podivného plavidla měla světlou, matně stříbrnou barvu a pomalu se otáčela proti směru hodinových ručiček. Okraj nebo hrana kotouče o tloušťce 60 cm byla rozdělena do vertikálních částí, které se zdály být tvořeny několika malými, vertikálně namontovanými  lopatkami a rytmicky se pohybovaly zprava doleva a zpět v oblouku 90 stupňů.

Podvozkové nohy o průměru asi 3 metry vyčnívaly do boku zhruba o 20 cm pod spodek kotouče. Intenzivní bílé světlo, které se zdálo, jakoby loď nadnášelo, bylo promítáno svisle dolů z této spodní příruby. Uvnitř intenzivního bílého světla viděl Meier schodiště s 5 stupni, sestupující ze středu spodku lodě k povrchu země. Viděl, že jak se pomalu otáčejí vertikální klapky tam a zpět, tak po stranách kolem okraje disku zářila aura duhových barev.

Hlavní část disku byla o průměru 7 metrů a výšce asi 1,5 metru, spodní plocha disku byla více prohnutá, než jeho horní část. Nahoře na kotouči seděla kupole o průměru 2,5 metru s vertikálními stěnami o výšce 1 metr, ve kterých bylo osm vyklenutých polokulových oken, až do šířky prstence výšky 70 cm, který měl přibližně stejný průměr jako jeho základna. Tato část trupu byla světle oranžové barvy, a z oken vycházelo jasné žluto-bílé světlo. Horní část této kupole přecházela do hladké zakřivené plochy z nějakého tmavého barevného skla. Vypadalo to jako sklo a mělo to hladký povrch, na kterém však neviděl žádné reflexy.

Na palubě lodě byly 3 bytosti, z nichž jedna se představila jako Menara, pocházela z místa poblíž hvězdného systému Lyry. Řekla, že její rodná planeta má 14 miliard obyvatel, a patří do Konfederace planet. Řekla, že její obyvatelé úzce spolupracují v určitých záležitostech s vesmírem DAL a Plejáďany, a že tyto inteligence mají zde na Zemi své aktivity. Další členka posádky lodi se jmenovala Alena. Obě byly tmavší pleti a měly dlouhé štíhlé tělo. Lyřané mají na své planetě více než jeden typ rasy.

Menara říkala, že její loď může cestovat v čase i prostoru a sdělila, že její loď byla postavena před 300 lety v naší budoucnosti, a používá ji již více než 250 let. Zdá se, že je zde vzestupný technologický vývoj. Plejáďané říkají, že jejich technologie je zhruba 3000 let před námi, ale vesmír DAL je ještě zhruba 350 pozemských let před nimi, a proto je technologicky podporuje.

Nyní zde máme rasu bytostí ze souhvězdí Lyry, která se zdá být technologicky několik tisíc let před vesmírem DAL, takže v jistém ohledu pomáhají DAL i Plejáďanům. To nám může poskytnout nějakou představu o druhu pomoci, který nám nabízejí Plejáďané. Kontakt s bytostmi z Lyry pokračuje, a došlo k dalšímu přistání, včetně přistání ve sněhu hloubky 12 cm, kde vznikla na zemi charakteristická kruhová oblast roztaveného sněhu a ledu.

Veganské paprskové lodě.

Během rozhovoru o jiných záležitostech se Billy náhodně zmínil o Veganech, bytostech, které sem přišly ze souhvězdí Vegy. Dále uvedl, že jejich technologie je o 250 let starší, než Plejádská, a že jsou také v kontaktu s vesmírem DAL, který jim ve skutečnosti pomáhá stejně jako Plejáďanům. Plejáďané, Vegané, DAL a Lyřané patří ke stejnému druhu bytostí, který  zahrnuje také nás! Jiné druhy této větve Meier nezná a tyto subjekty proto nemá zpracovány.

Bylo zjištěno, že Alena se v jiném čase vrátila na vlastní loď a upozornila Meiera předem na svou návštěvu. Dorazila na další setkání v kosmické lodi, kterou Meier ještě neviděl. Vysvětlila, že ona a jiní jako je ona, pocházejí z planety v hvězdném systému Vegy, který je součástí souhvězdí Lyry, jak ho vidíme odtud. Vegané jsou tmavší pleti, než Lyřané a vypadají trochu jako Hotentoti, s výjimkou vyšších lícních kostí a trojúhelníkového tvaru tváří. Vegané, jak vysvětlila Meierovi, opravdu pocházejí z dřívějších Lyřanů, stejně jako Plejáďané a my. Jejich předkové jsou ale o něco starší než Plejáďané.

Vegané dorazí na Zemi v diskové lodi o průměru 8 metrů, která přistane nebo se spíše vynoří na koherentním paprsku plazmové energie, 40 až 50 cm nad zemí. Tento plazmový výron sahá dolů pouze 30 až 40 cm, pak krouží zpět nahoru, v téměř prstencovité cívce. Výron plazmy vypadá spíše jako velmi přesná záclona modro-bílého plamene, s prstencem kolem spodku, s tím rozdílem, že neustále proudí. Meier říká, že výron vypadá, jako by vycházel z mřížky velmi husté kovové sítě uvnitř kruhovitého spodního povrchu lodě.

Loď má nahoře kopuli z průhledného materiálu z mnoha kruhových částí, jinak je to jeden kus s průhlednými žebry, která stoupají vertikálně a setkávají se nahoře. Vrchlík je obklopen základnou s hladkým stříbrným prstencem jako z nerezové oceli. Z této kruhové desky až k hornímu okraji lodi se povrch trupu ohýbá ostřejšími záhyby.

Spodní část plavidla má hladký povrch jako z nerezové oceli, po obvodu má na okraji plazmové výtoky. Plochy se nespojují, ale mají úzkou mezeru, která obsahuje drobné výpusti velmi zvláštního tvaru. Namísto toho, aby byly kruhové, jako okraje disku, mají při pohledu shora čtyřlalokovitý tvar. Takto sestavené deska se rychle otáčí proti směru hodinových ručiček mezi okraji. Rychle se otáčející hrdlová část vydává oranžovou záři.

Lodě z vesmíru DAL

Jak přesně vesmířané z DAL vešli s námi do vztahu, není v tuto chvíli zcela jasné. Je to pěkná, nordicky vypadající rasa, podobná severským evropským bělochům, takže by se mohli  v konvenčním oblečení procházet na našich ulicích bez povšimnutí.

DALané přilétají v diskových kosmických lodích, které mají trochu nižší profil a přistávají na zemi na plochém dně. Dno má 3 světlé, 2 tmavě zbarvené kroužky a tmavé centrum v rovinném povrchu dna, které neumíme objasnit.

(Meierovi se podařilo fotografovat kosmickou loď z vesmíru DAL přibližně v 16:00 hodin odpoledne, dne 3. července 1964, když letěla přes ašrám Ašóka na Gurgoan Road u Mehrauli, poblíž New Delhi v Indii.)

Další sekce lodi obsahuje kovovou obrubu, která se zvedá téměř svisle ze tmavé kovové obruby, která spojuje další světle zbarvený kus, který tvoří horní kotoučovou přírubu ke zvýšené kupoli ve středu.

DALané mohou přímo dýchat naši atmosféru a nepotřebují přilbu, aby dýchali prostředí, jako ve své lodi. Výstup z lodi DAL je přes úsek klenby kupole, který se zvedá na zadním závěsu. Kabina lodi, kterou si Meier mohl prohlédnout, měla tři místa pro posádku. Fotografoval tento typ lodi již dříve. Také byla asi 8 metrů v průměru.

Pokračování: Lyřanské mimozemské rasy (2. díl): Historie Lyřanů [6610x]

Zdroj: Semjase
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 17482 a SS: 100.

Napsat komentář