Major námořního letectva Donald Keyhoe: mimozemšťané jsou skuteční

222982x 27. 01. 2019 1 čtenář

Kompletní rozhovor z roku 1958 mezi Mikem Wallacem a majorem námořního letectva Donaldem Keyhoe, který se uskutečnil na kameru. Keyhoe potvrdil osobním svědectvím přítomnost mimozemšťanů na Zemi.

WALLACE: Dobrý večer, dnes večer se budeme věnovat neskutečnému příběhu, příběhu o tom, že létající stroje z jiných světů navštěvují naši planetu, zrovna když zkoumáme vnější prostory vlastními raketovými družicemi. Naším hostem je bývalý důstojník námořního letectva Air Corps, Major Donald Keyhoe, který má ve své kampani podporu mnoha významných obchodníků, vojáků a některých vědců, aby dokázal, že létající stroje existují. Pokud jste zvědaví proč Major Keyhoe obviňuje letecké síly Spojených států, že nás záměrně klamou, když tady tyto historky označují za nesmyslné, pokud chcete slyšet jeho vlastní důkazy o tom, že tyto vesmírné stroje jsou skutečné, a jeho reakci na tvrzení dvou Američanů, kteří tvrdí, že mluvili s lidmi z Venuše, tak tato vyprávění za chvíli uslyšíte.

A teď k našemu příběhu. Major Donald Keyhoe je ředitelem Národní vyšetřovací komise pro letecké jevy. Jako vedoucí této skupiny zajímající se o létající stroje několikrát napadl letecké síly Spojených států amerických, a jiné, za to, že tvrdí, že létající talíře jsou výplodem fantazie a ne lety Marťanů anebo lidí z Měsíce. Nezávislé průzkumy ukazují, že miliony Američanů sdílí jeho přesvědčení o těchto nebeských úkazech. Majore Keyhoe, nejdříve se Vás zeptám na toto: Většina lidí ve Spojených státech, navzdory faktu, že jsem řekl, že miliony z nich tomu věří, myslím si, že budete souhlasit s tím, že většina lidí ze Spojených států nevěří v tyto létající objekty z vesmíru. Pravděpodobně sdílejí pohled redaktora Boba Considina, který napsal, že létající objekty jsou většinou výplody, cituji „ šprýmařů, hlupáků, bláznů, lidí toužících po publicitě, fanatiků a obecně cvoků“ konec citace. Co si myslíte o názoru pana Considina?

KEYHOE: No, já vím odkud získal tento výmysl, od plukovníka Watsona, ve vzdušném technickém zpravodajském centru v Daytonu. Plukovník zašel ve skutečnosti ještě o něco dále a řekl, že za každým zpozorováním vesmírných strojů byl idiot, pomatenec a náboženský fanatik. To mimochodem zahrnuje spoustu vysoko postavených pilotů leteckých sil a spoustu leteckých kapitánů, lidí, kteří jsou kvalifikovaní k tomu, aby viděli tyto věci. Jenomže on prostě jen následuje zásady letectva.

WALLACE: Snad nenaznačujete, že Bob Considine je podplacen letectvem, on je nezávislý zpravodaj s významnou pověstí.

KEYHOE: Mám na mysli plukovníka, myslím plukovníka. Ne, pro Boba Considina mám jedině respekt.

WALLACE: Navzdory tomu, že tvrdí, že šprýmaři, hlupáci a blázni stojí za příběhy o létajících strojích.

KEYHOE: No, přál bych si, abych mu mohl kdykoli ukázat seznam asi 800 svědků, někteří jsou velká jména z letectví, včetně lidí až do hodnosti plukovníka letectva. Stále létají a stále ještě přepravují cestující, nikdy nebyli zbaveni funkce. Stále řídí letecké linky, noc co noc, ve špatném počasí. Jsou-li pomatenci a nekompetentní, proč stále pracují na těchto pozicích?

WALLACE: Majore Keyhoe, odkud si myslíte, že pocházejí létající talíře?

KEYHOE: Nevím. Existuje náznak, že by mohli využívat jako základnu Mars. Nemyslím tím, že pocházejí přímo z této oblasti, ale pokaždé, když se k nám Mars přiblížil v posledních deseti letech, došlo k nárůstu případů zpozorování vesmírných strojů. A toto bylo oficiálně zmíněno. Ve skutečnosti, Kanadský oficiální projekt na základě toho založil oficiální pozorovací stanici.

WALLACE: Říkáte kanadský oficiální projekt, co myslíte tím oficiální?

KEYHOE: Existoval oficiální projekt s názvem Project Magnet a oni na Shirley Bay zřídili observatoř, která měla tyto věci sledovat. A..

WALLACE: Co se stalo s tím oficiálním projektem? Říkáte, že existoval projekt.

KEYHOE: Ano, fungoval zhruba rok a měli na gravimetru jeden úkaz, který ukazoval, že něco…že tam letěl velmi velký objekt, ale předpokládám, že se nakonec rozhodli, že na to utrácejí příliš hodně financí.

WALLACE: Určitě by si nemysleli, že na ten projekt utrácejí příliš mnoho peněz, pokud by věřili tomu, že takové jevy existují.

KEYHOE: Spousta lidí na tomto projektu stále pracuje ve svém vlastním volném čase a někteří vládní úředníci v Kanadě stále drží oznámení pod pokličkou, stejně jako tady.

WALLACE: Jaká je Vaše teorie? Jinými slovy, naznačujete, že pocházejí z Marsu nebo z jiných planet, z jiných solárních systémů, možná napříč z vesmíru. Je to správně?

KEYHOE: Ano a existuje spousta vědců, kteří tvrdí to stejné.

WALLACE: Jaká je Vaše teorie o lidech, kteří létají s těmito…nebo o bytostech, které létají v těchto vesmírných strojích?

KEYHOE: No, to je spekulace. Willy Ley nedávno řekl, že by to mohl být někdo jako muž od vedle. Návštěvníci z vesmíru a jejich důvody mohou být dobré. Ale většina špičkových vědců uvedla, že se předpokládá, že bytosti z jiných světů nebudou jako my, některé ale ano. Dr. Howard Shafly například řekl, že je ve vesmíru pravděpodobně nejméně sto milionů obývaných planet. A muž, který vůbec nevěří na vesmírné bytosti říká, že by šel ještě výš. A mezi nimi musí existovat zákon o průměrech. Existuje určitý počet planet, které by mohly být jako Země a pokud tam začala evoluce ve stejnou dobu, můžete mít stejný druh bytí.

WALLACE: Co si myslíte o záměrech těchto lidí – nemáme lepší název – myslím lidi, kteří létají v těch vesmírných strojích?

KEYHOE: No, během posledních deseti let neexistují žádné důkazy o nepřátelství, těmi, co nazýváme moderní fází, protože tyto úkazy byly pozorovány již před lidstvem. Došlo k některým nehodám, piloti leteckých sil pronásledovali tyto stroje, dokud jeden muž nebyl zabit, jeden v roce 1948 a dva piloti zmizeli při pronásledování dalšího stroje v roce 1953 nad jezerem Superior. Ale myslím si, že toto jsou pouze nehody.

WALLACE: Pouze nehody. Proč se s námi nepokouší komunikovat? Jaká je o tomhle Vaše teorie?

KEYHOE: Budu následovat některé z teorií lidí z letectva: V roce 1952 a 1953, když jsme spolu spolupracovali jsem měl ve vzdušných silách mnoho velmi dobrých přátel a nařízení tehdy bylo informace poskytovat. Chtěli lidem povědět všechno, co měli. A ta teorie tehdy byla taková, že tyto 3 bytosti jsou od nás pravděpodobně natolik odlišné, že komunikace s nimi by byla velmi obtížná, nemusely například mít stejné řečové zvuky jako máme my. To je jedna odpověď. A ještě jedna věc, nemusí být schopni existovat v naší atmosféře. Když my přistaneme na Měsíci, tak budeme na sobě muset mít skafandry anebo tam budeme muset postavit klimatizované budovy natlakované vzduchem. Může to být spousta takových faktorů.

WALLACE: Takže si myslíte, že jsou tady dole, kde na ně dohlédneme, aby se na nás podívali?

KEYHOE: Myslím si, že tohle je otázka dlouhodobé studie.

WALLACE: Dlouhodobé studie?

KEYHOE: Přesně tak.

WALLACE: A přesto, pokud víme, tak nebyl žádný pokus o komunikaci s námi.

KEYHOE: Existují tvrzení o komunikaci s nimi, ale ti, většina z nich pocházejí od jednotlivců. Pracovníci vzdušných sil žádnou komunikaci nepřiznali a já nevím… Náš výbor nenalezl žádné případy, které bychom akceptovali jako absolutně ověřené.

WALLACE: Dobře. Nyní se na to podíváme z jiného pohledu, pokud mohu, z pohledu leteckých sil. Nepochybně souhlasí s tím, že na obloze byly viděny objekty, ale opakovaně tvrdili – toto je citace od Richarda Hornera, tajemníka letectva pro výzkum a vývoj: „Všechny, ale malé procento těchto hlášení – o neindetifikovaných létajících objektech – byly definitivně přisuzovány přírodním jevům, které nejsou ani tajemné, ani hrozivé.“ konec citace. Létající balóny, které sledují počasí, optické klamy, obyčejné úkazy na nebi jako jsou meteory anebo samotná letadla. Co tohle?

KEYHOE: Na tohle Vám odpovím, ale rád bych u toho uvedl několik bodů. V roce 1947 letecké technické zpravodajské centrum v Daytonu, to jsou špičkové jednotky a vědci vázaní smlouvou, zaslali tajné dokumenty velícímu generálovi leteckých sil, uvádějící, že bez ohledu na to, co ty věci vlastně jsou, tak jsou skutečné. V roce 1948, ATIC, ta samá skupina, zaslala velícímu generálovi Royi Vandenburgovi přísně tajný odhad, že jde o meziplanetární kosmické lodě. V roce 1952 byla provedena analýza těchto věcí, zaznamenaných radarem, triangulací a radarovými fotografiemi. A v roce 1953 měli v Pentagonu setkání zvláštní skupina vědců z centrální zpravodajské agentury (CIA) a členové leteckých sil, aby jim bylo řečeno co mají dělat. A poté, co skončili, tato skupina řekla: Nemáte důkaz, že tyto věci existují, ne vědecký důkaz, ale máte velmi silný a podrobný případ. Navrhujeme, abyste zčtyřnásobili vyšetřování, zřídili speciální pozorovací místa a mezi tím uvolněte všechny informace, které máte, americkému lidu. Teď máte čtyři dokumenty, které celou tu dobu skrývali. Teď tohle…a oni utráceli hodně peněz na vyšetřování létajících objektů. Pokud neexistují, proč tolik peněz…proč by zpravodajský tým vyběhl ven pokaždé, když je něco spatřeno?

WALLACE: Takže, Vy jste zmínil čtyři dokumenty, o kterých tvrdíte, že existují. V minulosti jsme slyšeli, že jste tvrdil, že tyto dokumenty existují. Viděli jsme Vaše spisy, ve kterých hovoříte o existenci těchto dokumentů. Takže jsme tento týden mluvili s leteckým technickým zpravodajským střediskem v Pentagonu a tady je, co nám bylo oficiálně sděleno. Tři ze čtyř dokumentů, na které se Major Keyhoe odvolává, jednoduše neexistují. Čtvrtý dokument existuje, můžete mít jeho kopii, pane Wallace, a uvidíte, že v něm není to, co pan Keyhoe tvrdí, že tam má být. Máme jeho kopii a já Vám cituji z této kopie. Dokument letectva říká právě toto: Sezvaní doporučují, aby národní bezpečnostní agentury podnikly okamžité kroky k tomu, aby zbavili UFO zvláštního postavení, které mu bylo dáno a té aury tajemství, kterou bohužel dosáhlo. Navrhujeme ucelený program určený k ujištění veřejnosti o nedostatku důkazů nepřátelských ozbrojených sil za těmito jevy. A opět, jak zdůrazňuji, tajemník Horner říká, že to prostě není. Tak proč? Zdá se, pane Keyhoe, že skutečná otázka je toto: Proč věříte tomu, že členové leteckých sil říkají, že se nic neděje? Proč myslíte, že…? To je docela vážné obvinění, to, co tady říkáte.

KEYHOE: Ano, vím, že je.

WALLACE: Činíte obvinění, že vláda Spojených států zadržuje lidem některé velmi důležité informace. Proč? Jaký by byl jejich motiv nám takovéto informace odepírat?

KEYHOE: Na to Vám odpovím, ale také bych Vám rád ukázal i nějaké důkazy o tom, že tyto informace zadržují. Ten důvod mi byl poskytnut, když jsem s nimi pracoval tehdy v roce 1952 a 1953. Nejdříve to bylo, že se báli hysterie. Vzpomínáte si na představení Orsona Wellse…hodně let zpátky, kdy vystrašil lidi v kopcích…

WALLACE: Ano, pamatuji.

KEYHOE: …představa invaze Marťanů. Pak se také obávali, že by to narušilo organizované náboženství, to byl ten menší faktor, ale také z toho měli strach. Později se obávali toho, že ty nehody, kdy stíhačky ty věci pronásledovaly a zmizely nebo havarovaly, mohly být považovány za důkaz nepřátelství. Já bych nikdy nepodepsal své jméno pod něco, pokud by šlo jen o osobní názor. Mluvil jsem a četl jsem zprávy od stovek pilotů a obsluh radarů, kteří tyto věci viděli. A někteří z nich jsou velmi důležitá jména. Členové vzdušných sil říkají, že je to až na 19,5%, ale všiml jste si tam slova obvyklý, myslí tím, že je nám to obvykle vysvětlováno. Já mám ve svém vlastnictví kopii zvláštní zprávy čtrnáct případů, což je jejich Bible. Na zadní straně je tabulka, která ukazuje z 3301 případů, které byly zkoumány je 19,5% nevyřešených. A oni přiznávají, že jsou stále nevyřešené. Přidejte to, co měli už celou tu dobu: dělá to více než 12% zpráv, a ty jsou většinou z nejlepších možných zdrojů.

WALLACE: Dobře, počkejte chvíli, použiji Vaše čísla. Ministerstvo obrany vydalo 5. listopadu 1957 oficiální hlášení, v němž uvedlo, že od června roku 1955 do června roku 1957, dvouleté období, jen zlomek přes 2% všech vyšetřovaných neidentifikovatelných objektů musely být uvedeny jako neznámé. 2%, takže to je těch Vašich 19%?

KEYHOE: Ještě jednou, v jakém období?

WALLACE: 1955 až 1957. Zbytek byl určen jako balóny, letadla, podvody, a kategorie kolem 12%, nazvaná nedostatečnými informacemi, což znamená, že ta zpráva byla tak povrchní, že nebylo jednoduše co kontrolovat. Musím přiznat, že…určitě mi neukázali žádný utajovaný materiál, ale velmi ochotně nám otevřeli své spisy k přípravě tohoto programu dnes večer a poskytli nám velmi přesvědčivé důkazy, Majore Keyhoe, že to je do značné míry..neměl bych říct do značné míry, řeknu téměř ze 100% podvod. Zmínil jste se…

KEYHOE: Podvod?

WALLACE: No..když říkám podvod..

KEYHOE: Spousta dobrých pilotů a vy jim říkáte podvod?

WALLACE: Ne, ne, ne, ne podvod, prostě..Děkuji Vám, že jste mně opravil, ne podvod, ale, řekněme mylné informace anebo vidění objektů, které se mohou zdát jako jedna věc, ale ve skutečnosti jsou jiná. Jsem rád, že jste mně opravil s tím podvodem, protože to není v žádném případě podvod jako takový. Ale zmínil jste Dr. Donalda Menzela, který byl profesorem astrofyziky na Harvardu. Myslím, že budete souhlasit, že je jedním z nejvýznamnějších astrofyziků na světě, je to tak?

KEYHOE: Myslím, že existují i jiní, kteří jsou stejně schopní a kteří s ním nesouhlasí.

WALLACE: Je to jeden z nejvýznamnějších astrofyziků na světě, myslím, že na tomhle se můžeme shodnout. V každém případě on zdůrazňuje, že piloti nejsou experty – že i oni, stejně jako jiní, můžou vidět létající objekty, i když je to jen, cituji: „něčí obal od oběda létající ve vzduchu“, konec citace. Ale znovu, vraťme se k bodu…k tomu nejdůležitějšímu bodu, Majore Keyhoe, a tím je, proč by vzdušné síly, proč by vláda Spojených států zadržovala informace občanům Spojených států? Z jakého důvodu?

KEYHOE: Protože s námi zacházejí jako s dětmi, stejně tak jak to udělali nejdříve s H-bombou a jak to dělají i s jinými věcmi. Já neútočím na letecké síly Spojených států. Útočím na malou skupinu, která toto trvale zatajuje veřejnosti, stejně tak, jako zatajovali i jiné věci. Dlouho jste se ani nemohli zmínit o tom, že bychom mohli být velmi lehce zasaženi raketami z ponorek ze zálivu anebo z obou pobřeží. Věděl jsem to již mnoho let zpátky, ale v té době jsem byl od toho odrazován. Nyní, když jste se o tom zmínil…o popírání těch dokumentů. Rád bych Vám teď řekl něco, co se stalo v divadle Armstrong Circle. Požadoval jsem, aby tyto body byly uvedeny ve scénáři a byl jsem od toho odrazen, nejprve jejich autorem. Pak ale později, někteří z naší správní rady trvali na tom, abychom tam ty body zahrnuli. Tak jsem řekl: „Buď to tam bude anebo nebudu pokračovat.“ Oni řekli tak dobře. Takže ten scénář byl kompletně přepsán a ty body tam byly, když byl poprvé zkoušen. Ale když se odehrála druhá zkouška a letectvo vidělo tamní vojenský spis s představiteli leteckých sil, podle spisovatele Armstronga to okamžitě popřeli, a to i přesto, že to znamenalo odsouzení jejich jejich vlastního hlavního projektu. Zdrojem tohoto je kapitán Edward Rupelt, který byl dva roky vedoucím projektu Blue Book. A v té době byl považován za natolik dobrého, že o těchto věcech informoval samotného prezidenta Trumana. Byl to špičkový muž, hodnost nic neznamenala, byla to zkušenost, která se počítala. Dobrá, on říká, že tyto věci existovaly. Vložil je do knihy, kterou vyčistilo oddělení bezpečnosti vzdušných sil. Bylo to vyčištěno 5. prosince 1955. Je to v této knize: on nikdy nebyl vtažen do vojenského soudu. Mám tady, a kdybyste dovolil, aby to kamera zabrala: je to list ze scénáře z divadla Armstron, který byl smazán. Bylo to přeškrtnuto a mně bylo řečeno, že to nesmím říkat v éteru. Teď to byla cenzura zastrašováním. Tenhle list se dá srovnat s dalšími listy ze scénáře Armstrong Circle a jakýkoli odborník na psaní Vám to potvrdí. Nařídili, aby to bylo vyjmuto.

WALLACE: Jsem si jistý, že Vám lidé věří. Jediná věc je, že si pamatuji, jak jsem následující ráno četl zprávu, Majore Keyhoe, ve které jste Vy sděloval, že na Vás nebyl kladen žádný tlak, žádná cenzura.

KEYHOE: Je mi líto, pane Wallace, ale já znám tu zprávu téměř nazpaměť. Řekl jsem, že CBS a lidé kolem Armstronga neměli vinu na tom, když jsem se snažil zmínit skutečnost, že v senátním výboru pracují v tajném úhlu. Tu noc jsem se o tom nikomu nezmínil, protože jsem slíbil Armstrongovým lidem, že o tom v éteru nebudu mluvit. Bylo to vyjmuto a já udělám toto: požádám letecké síly Spojených států, aby mně dali do aktivní služby námořní pěchoty kvůli vojenskému soudu, pokud tomu tak není.

WALLACE: Majore Keyhoe, rozumím tomu tak, že máte tři nové zprávy, které podle Vašeho názoru…máte v současné době k dispozici, jsou to nové zprávy. Ty by podle Vašeho názoru přesvědčily každého člověka v této zemi o tom, že létající objekty jsou skutečné. Je to tak?

KEYHOE: Mělo by to přesvědčit hodně lidí kvůli jménům, které zahrnují.

WALLACE: Řekněte nám o tom.

KEYHOE: Řekl jsem Vašemu reportérovi ve Washingtonu, že nemohu zmínit tato jména, protože jejich postavení bylo příliš vysoké: jeden z nich je špičkovým vědcem v této zemi, jehož jméno by znali všichni.

WALLACE: Ale proč by to nechtěl?

KEYHOE: Protože se bojí oficiálního posměchu.

WALLACE: Bojí se oficiálního posměchu?

KEYHOE: Přesně tak.

WALLACE: Bojí se více posměchu, než toho, že by případně varoval zemi před vážným národním nebezpečím?

KEYHOE: Byl byste překvapen kolik lidí nám dá zprávy a říkají: „Prosím zachovejte mé jméno v tajnosti“. Dám Vám jednu zprávu, která k nám přišlo, jméno musí být vynecháno. V roce 1951 UFO obklíčilo flotilu v korejských vodách. Kroužili kolem nich vysokou rychlostí a oni poslali několik letadel, aby se k nim pokusili dostat blíže. Zaměřili ten stroj radarem, radarem, který vedl letadla k tomu objektu. Bylo to měřeno radary čtrnácti námořních plavidel. Ten objekt kroužil asi…půl hodiny nebo déle a pak vzlétl rychlostí větší než tisíc mil za hodinu. Tato zpráva byla potvrzena a devět členů naší správní rady ji viděli, podepsali, shodli se, že to viděli a shodli se také na obsahu zprávy. Existuje další zpráva, která přišla od špičkových konstruktérů nebo inženýrů jednoho z velkých závodů v této zemi. Viděli elipsovitý objekt a dva malé kulaté objekty ve tvaru disku létající nad Kalifornií 11. listopadu 1957 rychlostí nejméně pět tisíc mil za hodinu. Tito muži jsou dobře kvalifikovaní, vědí, co viděli při jasném denním světle bez mráčku na obloze. Byly dokonce případy, kdy letecké síly střílely na tyto věci. Pokud tam nic není a tyto objekty neexistují, proč by na ně stříleli? Zmínil jste se o panu Hornerovi. Den poté, co pan Horner řekl, že letectvo nic nezakrývá, kapitán Gregory Oldenburg, důstojník pro veřejnou komunikaci v Langley Field odmítl nechat vložit reklamu do Langley Base…jejich novin a požádal, aby všichni, kteří se zajímají o UFO utvořili malou skupinu a komunikovali v rámci ní. Řekl „musím to odmítnout, protože šíření informací o UFO je v rozporu s politikou letectva a regulací letectva 200 a já mám tady kopii pro případ, že ji chcete vidět.

WALLACE: No, Majore Keyhoe, musím říct, že letecké síly nám tvrdí…oni nepochybují o Vašich motivech, ale zpochybňují správnost všech Vašich informací a z tohoto důvodu říkají, že jste byl, a kdyby byly – v jistém smyslu – otevřené k pozvání všech lidí, kteří viděli UFO, aby s nimi znovu přišli do styku, získali by všemožné vtipálky, podvodníky a tak dále. A vidíte, že zredukovali každé z těchto pozorování a stálo je to ohromné množství peněz, a nebylo to za posledních pár let k žádnému užitku.

KEYHOE: To je to, co Vám řekli.

WALLACE: To mi řekli. Nyní, pane, bych se Vás chtěl zeptat na toto: V posledních pár letech se miliony nadšenců do létajících talířů nechali rozrušit příběhem dvou mužů, George Adamski a Howarda Mengera, oba tvrdí, že viděli létající talíře. Menger tvrdí, že v jednom z nich byl svezen nějakými bytostmi z Venuše. Adamski tvrdí, že si v kalifornské poušti povídal s mužem z Venuše. Jsem zvědavý na Vaši reakci na tyto příběhy. A dostaneme se k tomu, pane Keyhoe, za 60 sekund (reklama). Takže, majore, co se týče George Adamski a Howarda Mengera, oba muži tvrdí, že se bavili s lidmi z Venuše. Menger tvrdí, že ho dokonce svezli v létajícím talíři. Věříte jim?

KEYHOE: Ne.

WALLACE: Myslíte, že to jsou podvodníci?

KEYHOE: My neakceptujeme zprávy od těchto takzvaných kontaktech bez důkazů. Požádali jsme je, aby předložili svá tvrzení a absolvovali test na detektoru lži. My je nevyhodíme, ale pouze jim řekneme: „Dáme Vám férovou šanci.“ Myslím si, že tohle je nejméně důležitá část celého obrazu. Nejdůležitější je váha důkazů od stovek kompetentních osob. Rád bych jich pár jmenoval: Kapitán Richard Case z American Airlines, kapitán C. S. Charles z Eastern Airlines, Kapitán T. Kravitz z TWA, Robert Dickens z TWA, plukovník Don J. Blakesly, velitel křídla americké letecké síly. Mohl bych dát dohromady seznam lidí, kteří ví, co dělají a kteří stále vykonávají službu, stále létají.

WALLACE: Majore Keyhoe, co byste chtěl, aby bylo uskutečněno ohledně létajících strojů? Jaké kroky mají být podle Vás podniknuty?

KEYHOE: Myslím, že američtí občané by měli napsat svému kongresmenovi a trvat na tom, aby bylo senátním výborem uskutečněno otevřené slyšení….o stálém výboru pro vládní operace, který to po šest měsíců zkoumal.

WALLACE: Mluvčí leteckých sil nám minulý týden řekl tohle, řekl: „Členové podvýboru senátu s námi již mluvili a neprojevili žádný zájem zorganizovat v této věci slyšení.“

KEYHOE: Během posledních týdnů jsem mluvil s hlavním vyšetřovatelem. Dal jsem mu hodně informací a dal jsem mu údaje o jednom případu, kdy byl jeden letec poslán tuto věc pronásledovat a cestující o tom celou dobu nevěděli. To zahrnuje dvě vládní agentury, kromě leteckých sil, které odmítly vydat zprávu. A řeknu tohle: kdybyste dostali…kdyby tehdy výbor získal Ruppelta, Majora Fornaye, několik plukovníků a generálmajora Garlanda, který pracoval na tom projektu, tak by se událo velké odhalení, protože letecké síly jednoduše zacházejí s lidmi jako s dětmi. Nevěří jim.

WALLACE: Víte, tady se nabízí zajímavá, velmi zajímavá otázka, Majore. Spojené státy a Rusko začali na nebe vysílat satelity a my budeme možná brzy schopni vyslat raketu pravděpodobně na Mars. Vy věříte tomu, že bytosti z vesmíru mají základny na Marsu. Co se stane, když začneme startovat rakety na Měsíc či na Mars?

KEYHOE: Tato otázka už byla jednou vznesena. Očekáváme, že v příštích pěti letech budeme mít základnu na Měsíci. Je možné, že tam nějaká základna je. Neříkám, že existuje nějaký důkaz, ale…

WALLACE: Je možné, že začneme meziplanetární válku, když začneme posílat naše rakety na Měsíc a na Mars?

KEYHOE: Generál Douglas McArthur prohlásil v roce 1955, že příští válka bude meziplanetární válkou a my se budeme muset spojit proti lidem z jiných planet.

WALLACE: Jedna poslední otázka, majore Keyhoe: Už jste někdy viděl létající talíř?

KEYHOE: Sledoval jsem radar, ale beru v potaz slovo asi 800 nejlepších svědků v této zemi i v zahraničí.

WALLACE: Ale Vy sám jste nikdy neviděl létající talíř?

KEYHOE: Jen jsem byl zpravodaj, a hodně pozorný.

WALLACE: Děkuji Vám, Majore Donalde Keyhoe. Jak jste právě slyšeli, teorie o kontroverzních létajících objektech uvízla v protichůdných prohlášeních a interpretacích skutečností. Co se týče Majora Donalda Keyhoe, on, jako většina z nás, nikdy létající objekty neviděl, což z něj pouze dělá mystika, který nikdy neviděl ducha. Ale člověk musí uznat, že má v sobě hodně víry.

Podobné články

2 komentářů k "Major námořního letectva Donald Keyhoe: mimozemšťané jsou skuteční"

Napsat komentář