Mars: Curiosity a neznámý humanoid ve skafandru | Sueneé Universe
«« »»

Mars: Curiosity a neznámý humanoid ve skafandru

Před třemi lety (září 2012) pořídila sonda Curisoty na Marsu zvláštní fotografii. Fotografie pochází z levé navigační kamery (Navcam: Left A).

Příznivci alternativních teorií byli nadšeni, když uviděli stín humanoida ve skafandru. Ufolog Scrott C. Waring, který o objevu psal na svém blogu, poukázal na to, že stín připomíná postavu se vzduchovými bombami na zádech a maskou přes obličej. Neznámý astronaut napřahuje ruku na vybavení Curiosity a něco na ní nejspíš opravuje.

Scott C. Waring navrhl tři hypotézy:

 1. Vozítko Curiosity se nachází na Zemi a v záběru je stín někoho z obslužného personálu. Na zádech má batoh a na hlavě rozcuchané vlasy.
 2. Jedná se o skutečného astronauta NASA. To by ovšem znamenalo, že Američané mají na povrchu Marsu základnu. Obyvatelé této základny pak vycházejí ven.
 3. O Curiosity se zajímá domorodý obyvatel Marsu. Nebo spíše jiný mimozemšťan, protože marťan by nepotřeboval skafandr.

Fotografie s astronautem byla zveřejněna na internetových stránkách NASA mezi desítkami jiných, které pořídila navigační kamera.

Skeptici argumentují, že jde pouze hru světla a stínů.

Zdroj: Kp.ru
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 03618 a SS: 100.

5 Responses to Mars: Curiosity a neznámý humanoid ve skafandru

 1. S. S. napsal:

  Jinak: Tady máte uprostřed snímku téměř tentýž stín „astronauta“. Jen si fotku obraťte o 90°doleva:

  https://naturalishistoria.files.wordpress.com/2013/01/front-hazzard-camera-sol160-mars-curiosity.jpg

 2. S. S. napsal:

  Mimochodem: Nebylo by možné do toho WordPressu, ve kterém je dělán tento blog, přidat nějaký diskusní plugin, který by umožnil vkládat do diskusí i obrázky?

 3. S. S. napsal:

  Že by stín přístrojové hlavy na konci robotického ramene?

  Mám na mysli tohle:
  http://mars.jpl.nasa.gov/msl/images/PIA16096_armextended.jpg

  Jen z nepatrně jiného úhlu

Napsat komentář