Mars: Curiosity našlo pozůstatky ještěrů

7551x 07. 11. 2015 1 čtenář

Badatelé, kteří se zabývají výzkumem snímků z Marsu, oznámili, že uprostřed skal Rudé planety byly objeveny zkameněliny dinosaura. Toto oznámení proběhlo na základě snímků povrchu Marsu, který vyfotografovala vědecko-výzkumná stanice Curiosity.

Odborníci prozkoumali kostru prehistorického marťanského ještěra na fotografiích, které byly pořízeny v oblasti kráteru Gale. Kráter byl pojmenován podle Fredericka Galea, velkého vyznavače astronomie, zkoumajícího Rudou planetu koncem XIX. století. F. Gale popsal kanály, které na Marsu objevil. Výzkumníci jsou přesvědčeni, že na snímcích ze sondy Curiosity je zřetelně patrná kostra již dávno zemřelého marťanského tvora.

Dle slov odborníků je možné, při odpovídajícím zvětšení, na snímcích dobře rozeznat lebku s očnicí a dlouhou zakřivenou páteř. Experti jsou přesvědčeni, že objevili pozůstatky prehistorického netvora.

Aby mohli získat zřetelnější rozlišení, použili výzkumnici speciální počítačový program. Dle jejich názoru, je na fotografiích kostra jakési marťanské bytosti, která zemřela před mnoha lety. A co více, experti předpokládají, že pozůstatky připomínají jednoho z pozemských ještěrů – varana komodského, který je schopen přežít i v nejdrsnějších podmínkách naší planety.

Nicméně, stěží se budou vědci NASA tímto objevem zabývat, protože podobné zkameněliny prehistorických koster, objevených na Rudé planetě nejsou žádnou výjimkou, a nikomu se zatím nepodařilo dokázat, že patřily živým tvorům.

Pracovníci kosmické agentury tvrdí, že se jedná o pouhé optické klamy. Experti NASA prohlašují, že podobné „kostry“ vznikly v důsledku eroze skal, ale protože lidský mozek se snaží všechny obrysy reliéfu na Marsu přiřadit k jemu známým objektům, dochází na Rudé planetě neustále k dalším objevům.

Podobné články

Napsat komentář