Mars: Curiosity vyfotila marťana?

37699x 02. 05. 2014 1 čtenář

Vozítko Curiosity opět překvapilo fotografií, na které jeden badatelů objevil pozoruhodný útvar, který svým tvarem připomíná humanoidní postavu s rozpaženýma rukama. NASA to okomentovala tak, že jde pouze o kámen, který je zajímavě tvarovaný a jeho velikost nestojí ani za námahu jej blíže zkoumat.

Je ale z podivem, že v poslední době těch náhod a podivně vyhlížejících věcí mnoho a to ještě se můžeme domnívat, že ne všechno se dostane na veřejnost.

Připomeňme, že za zajímavě tvarovaný kámen se hrou světla stínů považuje oficiálně NASA i tvář na Marsu… :)

Originál foto: NASA

Podobné články

3 komentářů k "Mars: Curiosity vyfotila marťana?"

  • M napsal:

    Mně se to tedy jeví jako dva kameny, kdy ten nahoře je dál na svahu a spodní zaoblený blíže. Ale budiž, alespoň to vypadá zajímavě. Chlapec na videu, co se rozhodl, že kromě toho okomentuje pomalu každý zjevně zcela obyčejný kámen v okolí, mě ovšem neskutečně baví. :D Jestli tohle někdo dělá soustavně u každé fotky, není divu, kolik se těch podivně vyhlížejících věcí najde. Docela mě láká udělat pokus s podstrčenou fotkou kamenné krajiny na Zemi.

    Nějak jsem ale nedohledal to údajné vyjádření NASA k tomuto případu. Odkaz?

  • S. S. napsal:

    Vypadá to jako dva šutry za sebou. Ten, co je blíž, je přibližně z půlky osvětlený Sluncem, které svítí odněkud zleva. Světlou levou část kamene si oko spojí s okolním terénem. Tmavá část vpravo pak tvoří zdánlivé „tělo“ té postavy. „Ruce“ jsou stínem jiného nižšího šutru v pozadí.

    Asi by pomohlo porovnání s jiným snímkem, ale zatím se mi nechtělo prohledávat archiv.

Napsat komentář