«« »»

Mars: domovina našich předků?

Podobně jako na Měsíci i na Marsu se nacházejí různé útvary, o kterých lze dlouze polemizovat, zda jsou autentickými uměle vytvořenými objekty a nebo zda jde jen o pouhou náhodu v podobně přírodních formací v kombinaci se hrou světa a stínů.

Má se za to, že je velmi nepravděpodobné, aby příroda sama o sobě vytvářela pravidelné, osově souměrné a nebo pravoúhlé objekty. Přesto se zdá, že se na Marsu nachází kromě známé tváře z Cydónie i další zajímavosti.

Na následujících záběrech můžeme vidět například tříboké a pětiboké pyramidy, struktury připomínající ruiny celých obrovských měst, skleněné tunely, obrovské stromy a vodní plochy…

 

Zdroj: Youtube

20 Responses to Mars: domovina našich předků?

 1. Looper napsal:

  EEEEEEEE
  VE FILMU FANTOMAS ZAZNĚLO „KDYBY FANTOMAS NEEXISTOVAL, TAK BY JSI JEJ MUSEL VYMYSLET“ — „VÝBORNÝ NÁPAD“

  I VE SVĚTĚ MIMOZEMŠŤANŮ PÍŠOU O MIMOZEMŠŤANECH PŘEVÁŽNĚ LIDÉ, KTEŘÍ NA MIMOZEMŠŤANY VŮBEC NEVĚŘÍ.
  COŽ JE POTOM PŘÍČINA MNOHA TEORIÍ, KTERÉ SI NAVZÁJEM PROTIŘEČÍ.

  BYLO BY MOŽNÉ, ABY MARS BYL V MINULOSTI OBYDLEN.
  AVŠAK KAŽDÉMU, KDO MÁ ROZUM, MUSÍ BÝT JASNÉ, ŽE NEMOHL BÝT OBYDLEN LIDMI.
  ŽEBY LIDÉ PŘED MILIONEM LET PŘILETĚLI NA ZEM Z MARSU — TI LIDÉ, KTEŘÍ TEPRVE PŘED STO LETY ZJISTILI, ŽE OLOVO JE JEDOVATÉ ???

 2. Martin Horus Martin Horus napsal:

  Na Marsu se cosi děje, cítím to tak dlouho…problémem je, že je docela daleko, a přitom argumenty tak blízko, což hraje do karet těm co nechtějí odhalit ani náznak pravdy o našem vesmírném bratrovi.
  Např. oblast Marsu Cydonia je zdárným příkladem.
  Někteří se snaží viz : http://marscodex.com/about-us/ i malá snaha vede k zájmu ostatních, bude-li se lidstvo snažit, jednou pravda vypluje z temnoty.

  • S S napsal:

   … zdárným příkladem marketingu.

   Cituji z těch stránek a Amazonu:
   Watch it Now for only $4.95 (Premiere price)
   Buy the DVD for only $10.95 + S&H (Premiere price)
   Buy on Amazon : Paperback $13.58 , Multimedia CD $20.88

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    A co to má společného s Marsem?
    Když si budeš chtít koupit rohlík, taky si na něj musíš vydělat, nebo to děláš jinak?

    • S S napsal:

     Tohle je podobné spíše pirohu než rohlíku. Kniha či DVD je těsto, slova či obraz tvoří náplň.

     Zajímavě okořeněná náplň lépe prodává ty pirohy. Zde jsou kořením chytlavé teorie o Marsu.

     • Martin Horus Martin Horus napsal:

      Jak ti psal Sueneé, napiš sám a přidej své myšlenky do diskuze, zatím jsi jen kritický a házíš otazníky ke všemu co tu zazní.

      • S S napsal:

       Už jsem odpověděl. Vyberte z článku několik fotek, které chcete hlouběji rozebrat. V tomto článku je jich nepopsaných uvedeno přes 50 – to je trochu moc. Pokud k nim najdu dost materiálu, pokusím se napsat příspěvek, odpovídající rozsahem místním článkům.

       Prozatím jsem alespoň dodal odkazy na jednu z fotek s metadaty a v lepším rozlišení a na populární článek, vysvětlující údajné stromy.

       • Sueneé napsal:

        Posílal jsem ti odkazy emailem na fotky, které stojí za další zkoumání včetně stránky, ze které jsou nejspíš postahované. Navíc je tam i popsané, jak vznikly příslušné výřezy.

        • S. S. napsal:

         Dík. Pokusím se to do konce týdne rozebrat. Jen mi není jasné, čím má být zajímavý ten šutr http://www.suenee.cz/wp-content/uploads/2014/03/bscap00701.jpg .

         • Sueneé napsal:

          🙂 To je otázka toho, zda JEN věříš tomu, že je to šutr a nebo pro to máš nějaký pádný důkaz?
          A další otázka – i když to bude jen šutr (což může být), je v geologii něco podobného, co by přirozeně samo o sobě vypadalo takhle?
          Mám za to, že něco takového na Zemi nemáme, takže by muselo jít o typický jev Marsu. Pak by ale bylo zajímavé vědět, zda je to osamocené a nebo zda je toho víc. A pokud je toho víc, zda se to vyskytuje v nahodilém roložení a nebo zda v tom nějaký záměr… atd.

          • S. S. napsal:

           Šutr mi připadá nepravděpodobnější.

           Ale samozřejmě to může být cokoliv jiného: odpadlá podrážka boty obra Koloděje nebo drobek z jeho svačiny, dinosauří lejno, plastická turistická mapa, meteorit, zapomenutá kulisa z natáčení přistání Apolla, beranice generálního tajemníka komunistické strany Marsu, hnízdo kamenožrouta zeleného, … a tak dále a tak dále. Fantazii se meze nekladou.

           Co je to podle Vás?

          • S. S. napsal:

           Ještě ke geologii: podle mne se to podobá strukturou pemze. (například

           Ale zkusím to časem rozebrat podrobněji.

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Tvůj popis -odpadlá podrážka ..atd jako alegorická vsuvka k debatě k ničemu

          • S S napsal:

           Alegorická vsuvka měla naznačit, že kdo chce vidět ve složitěji tvarované přírodnině cokoliv, uvidí to tam. Záměrně jsem ve výčtu vynechal mimozemšťany, abyste si je tam mohl doplnit sám.

       • Martin Horus Martin Horus napsal:

        Život je zvláštní souhra dějů, nikoliv však náhoda, je docela pravděpodobné, že lidé jsou jen loutky v kolbišti jakého si představení, což připouští i mnoho vědců např. Stephen Hawking
        Amerika je tím zdárným příkladem, dodnes neřekli kdo zavraždil J. F. Kennedyho a přitom jsou tu tak markantní důkazy…dodnes je i zpochybňováno 11.září, letadla bez označení, do Pentagonu narazí cosi co není vidět…Nasa mlží kam šlápne atd… jednou tohle vesmírné divadlo skončí

 3. Sueneé napsal:

  Jestli chceš být iniciativní, tak najdi výše uvedneé fotky v originále s údaji, které uvádíš, sepiš to jako článek. Zveřejním ti to. Konec konců to může být i kritický článek. Nebráním se k tomu, když to bude k tématu… 😉

 4. S S napsal:

  Proč jsou sem ty fotky vloženy v tak úděsné kvalitě?
  Například hned ta první se dá najít v mnohem lepším rozlišení například zde:

  a to včetně informací o pořízení (datum, poloha, reálná velikost pixelu).

  Myslím, že by bylo přínosnější, kdybyste sem vkládali fotky včetně informací o původu (alespoň o tom, ze které sondy pocházejí)

Napsat komentář