«« »»

Mars: místo přistání ETV

Virtuální archeolog objevil na jedné z fotografií Marsu stopy, které mohly vzniknout po havárii ETV.

Uživatel aplikace Google Mars, přezdívkou UFOvni2012, zkoumal snímky Rudé planety, které pravidelně zveřejňuje NASA, a na jednom z nich objevil neobvyklou prohlubeň.

Otisk, zanechaný na povrchu Marsu vypadá, jakoby se do povrchu zarylo něco, co letělo pod velmi ostrým úhlem. Virtuální badatel se domnívá, že tato proláklina vznikla po pádu ETV.

Přitom zdůrazňuje, že „létající talíř“ nebyl nejspíše při havárii významně poškozen a po nouzovém přistání mohl opět vzletět. Právě proto po něm zůstala pouze proláklina – bez ETV.

Můžeme také předpokládat, že otisk na Marsu způsobil nějaký přírodní objekt, meteorit nebo asteroid. Většinou se ale taková kosmická tělesa pohybují obrovskou rychlostí a prakticky vždy téměř kolmo. Proto po nich zůstávají na povrchu krátery, a ne prohlubně.

Mars: otisk na povrchu je

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 06057 a SS: 100.

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.