Mars: Sedm důkazů, že je obydlený?

1711118x 02. 03. 2018 1 čtenář

Pravděpodobně se shodneme na tom, že Mars je – vedle Země – jednou z nejvíce fascinujících planet v naší sluneční soustavě. Zjistili jsme o této červené planetě tolik nového, že jsme změnili názor na všechno, co jsme si předtím o Marsu mysleli. Vědci konečně vědí, že Mars nebyl vždy pusté a nehostinné místo. Ve skutečnosti mohla být červená planeta před miliony lety podobná Zemi.

V posledních letech vědci zjistili, že na povrchu Marsu je tekoucí voda, objev, který drasticky změnil všechno, co jsme kdy o Marsu věděli. Skutečnost, že NASA ví, že na Marsu je voda, znamená, že mohou rozpoznat ta nejlepší místa pro hledání primitivního života. Pokud tam je voda, tak by na Marsu mohl být život. Ale nejen, že jsme zjistili, že na Marsu je tekutá voda, vědci NASA konečně dokázali, že červená planeta měla ve vzdálené minulosti atmosféru podobnou Zemi, což znamená, že možná Mars mohl v daleké minulosti, kdy tato červená planeta byla podobná Zemi s oceány, řekami a jezery, podporovat život.

Ale nejen, že vědci letos učinili na Marsu důležité objevy, mnoho ufologů z celého světa identifikovalo podivné struktury na červené planetě na snímcích z NASA. Zatímco některé z těchto „struktur“ nejsou nic jiného, než optický klam hrající si s naší myslí, některé z těchto „objektů“ nemohou být racionálně vysvětleny. To vede mnohé k přesvědčení, že existuje možnost, že ve vzdálené minulosti byl Mars obýván starověkou civilizací. Zde vám přinášíme některé z nejzáhadnějších nálezů, které podle ufologů poukazují na existenci staré marťanské civilizace ve vzdálené minulosti

1.) První nález, který považujeme za zajímavý, je údajná „kopule“ na Marsu

Podle lidí po celém světě by to mohl být jeden z nejneuvěřitelnějších snímků pořízeném na povrchu červené planety. Podívejte se zblízka na obrázek, co vás napadne jako první? Nevypadá tato věc na obrázku jako kopule na Marsu? Snímek pořízený panoramatickou kamerou naleznete na webu NASA (Sol 4073). Na tajemném snímku můžete jasně vidět polokouli, která vyčnívá z horní části kopce. Objekt podobný kopuli se zdá být nekonzistentní s okolním terénem a na snímku se neuvěřitelně vyjímá.

2.) Tajemná socha na Marsu?

Zatímco mnoho nálezů na Marsu může být poměrně nepodstatných, existují nálezy, vzdorující každému logickému vysvětlení. Například na snímku v tomto článku je vidět něco, co zjevně vyvrací všechna vysvětlení, a vypadá jako starověká sumerská socha, jaké můžeme vidět ve starověké Mezopotámii na Zemi. Podle lovců UFO se jedná o hlavu záhadné sochy zaznamenané na jednom ze snímků pořízených roveremCuriosity, který v současnosti zkoumá červenou planetu. Ufologové se domnívají, že na tajemném snímku je jasně vykreslen obličej sochy: dvě oči, nos, ústa a typický kuželovitý vous, který vidíme téměř ve všech starověkých sumérských sochách na naší planetě. Od spatření kopule na Marsu až po tuto sochu a to, co se zdá být celými strukturami pohřbenými pod povrchem červené planety, to jsou nesčetné tajemné obrazy, které postrádají vysvětlení.

3.) Hieroglyfy na Marsu

Zatímco média po celém světě jen zřídka zvažují možnost, že některé z těchto snímků jsou ve skutečnosti záhadnější, než je uznáno, ufologové pokračují ve sledování tisíců snímků z Marsu a tvrdí, že některé z nich jsou jasným důkazem, že na Marsu kdysi existoval život. Nejen, že tyto snímky ukazují, že Mars byl obydlený, na této planetě se také vyvinula civilizace a my vidíme důkazy o její existenci díky četným snímkům, které NASA rovery zasílají na Zemi, tvrdí ufologové. Zatímco mnozí lidé věří tomu, že tyto snímky by mohly ve skutečnosti patřit umělým strukturám na Marsu, skeptici zůstávají přesvědčeni, že to, co vidíme, není nic jiného než optický klam a podivně vypadající geologické útvary. Co myslíte vy?

4.) Seznamte se s Marťanským „Stonehenge“

Seznamtese s „Marshenge“, tajemnou formací z kamenů, která byla spatřena na povrchu červené planety. Záhadná formace spočívá na hromadě, která se zvedá ze země a zdá se, že je obklopena příkopem. Myslím, že se můžeme shodnout, že je velmi nepravděpodobné, že to, co tady vidíme je výsledkem optického klamu. Je ale možné, že se díváme na starobylou památku na Marsu? Tato tajemná skalní formace se velmi podobá dobře známému Stonehenge v Británii a je velmi nepravděpodobné, že by byla výtvorem matky přírody na Marsu. Záhadná skalní formace na Marsu je jedinečná ve fotografované oblasti, a jak uvidíte v původním snímku, nic v okolí se nepodobá tajemným kamenům utvořeným do kruhu.

5.) Další socha na Marsu?

Zatímco mnozí lidé by nesouhlasili a tvrdili by, že toto je jen dalším příkladem optického klamu, který nás nechává vidět věci, které tam ve skutečnosti nejsou, mnozí věří, že na Marsu ve vzdálené minulosti byl ve skutečnosti život a NASA rovery o tom nacházejí důkazy. Chcete-li si prohlédnout surový snímek poskytnutý NASA, následujte tento odkaz (https://photojournal.jpl.nasa.gov/catalog/PIA17931) a stáhněte si soubor TIFF s vysokým rozlišením, kde můžete najít daný objekt.

Snímek, o který se jedná, je mimořádně zajímavý, a objekt musí být dle ufologů a všech ostatních, kteří doufají, že najdou stopy života na Marsu, uměle vytvořen. V panoramatickém pohledu, který nabízí snímek PIA 17931, bychom měli vidět v pravém dolním rohu artefakt, který připomíná sochu. Podle nadšenců UFO má tato „socha“ dokonce oči, nos a ústa a není možné, aby to bylo dílo matky přírody.

6.) Tajemný „mimozemšťan“ z Marsu

Konečný důkaz života na Marsu: Přinesla Curiosity snímek záhadného „stvoření“ na Marsu? Rover z NASA přinesl další neuvěřitelný snímek Marsu, který vedl k velké debatě o tom, zda na červené planetě existuje život. Mnoho lidí věří, že i když jsou podmínky na Marsu příliš kruté na to, aby zachovaly život, tak na povrchu Marsu život existuje a tento nový snímek z NASA rozpoutal debatu mezi badateli, ufology a médii o tom, zda je na Marsu opravdu život. Zdá se, že „nezvyklý“ snímek ukazuje něco, co visí z útesu na červené planetě, přinejmenším to tak vypadá, že ano? Nevidíte diskutovaný předmět? Podívejte se pozorně na střední-pravou část snímku, tam si všimnete zvláštního předmětu, který zřetelně vyčnívá ze zbytku okolní krajiny. Na Marsu jsou skály, existují skály, které mohou vypadat poněkud podivně, a pak máte objekty jako je ten na snímku. Něco, co je úplně mimo okolí a nezdá se, že by to byla skála. Zdá se, že daný objekt má deset divně tvarovaných „čar“ nebo „chapadel“, které vycházejí ze středu oválné „struktury“.

7.) Pyramida na Marsu?

Rover z NASA vyfotografoval jeden z nejzajímavějších snímků povrchu Marsu od roku 2012. Rover byl vypuštěn z Cape Canaveral 26. listopadu 2011 v 10.02 EST na palubě kosmické lodi MSL a přistál na Aeolis Palus v kráteru Gale na Marsu 6. srpna 2012.

Zde si můžete prohlédnout surový obrázek pyramidy. Přesto, že mnoho lidí naznačuje, že se jedná pouze o další náhodnou skalní formaci na červené planetě, ostatní věří tomu, že dokonalá geometrie struktury naznačuje, že to je uměle vytvořená konstrukce a nejedná se o optický klam anebo triky světla a stínu. „Perfektní“ symetrie struktury je výjimečná a „pyramida“ vyniká ze zbytku marťanských skal. Úhly a linie pyramidy jsou znakem, který rozlišuje přírodní formaci od formace vytvořené člověkem.

Zatímco některé z těchto snímků nejsou pravděpodobně nic víc než hra světla a stínu, některé z nich jsou určitě zajímavé a stojí za další zkoumání.

Byl dle Vašeho názoru v minulosti Mars obydlený?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

17 komentářů k "Mars: Sedm důkazů, že je obydlený?"

 • Tomason22 napsal:

  Myslím hledat pravdu například o životě na marsu nebo o skutečném původu pyramid atd. Pokud mi rekneš že například na tyhle věci člověk nemusí hledat odpovědi tak jsi blázen a nejde ti o to skutečně vědět (kdo?kdy?jak?proč?) ale stačí ti jen a pouze věřit.To bych ti pak doporučil nějaké náboženství a podobné blbosti kde se nutí jen věřit a né se ptát

 • UnoUno napsal:

  Podle mě je obydlený celý vesmír, otázka je jakým způsobem. To že lidské smysly nedokážou zaznamenat jiné druhy, většinou jim říkáme „mimozemské“, ještě neznamená, že neexistujou.
  Jsou prostě jiné formy, jiné hmoty, jiné reality, které se vzájemně překrývají.
  Vesmír nevznikl náhodou, není to pes, který čeká až na něj skočí blecha.

  • OKO OKO napsal:

   Souhlas. Rozvoj Života bude nejspíš účelem celé reality (gamesy) okolo nás.

   Už toto ale jasně ukazuje na chybnou představu, že „Člověk“ je něco výjimečného.

   • Sueneé napsal:

    Nejen život, ale princip tvoření a transformace od jednoduchých struktur (ať fyzických, metafyzických = otázka hustoty energie) po komplexní… Tohle ten příběh, o kterém mluví Jarda Dušek ve 4 dohodách.

   • UnoUno napsal:

    Člověk je jeden z mnoha bytostí ve vesmíru a já věřim tomu, že je vyjímečný. Vyjímečná je i samotná planeta Země. Vyjímečnost člověka zde na Zemi spočívá v tom, že má svobodnou volbu a tzv. Duši, neboli kousíček Boha. Ne každá bytost má Duši, jsou prostě velmi inteligentní formy života, které Duši nemají. Proto nás mimozemšťani pitvají a hledají to, co oni nemají. Samozřejmě že to nenajdou.
    Někdo řekl, že člověk na planetě Zemi je Experiment a já tomu věřím. Mnohokrát jsme se tady na Zemi zničili, to je součást toho Experimentu. Teď to snad vyhrajeme!
    A protože všechno se vším souvisí, tak se ani nedivím některým lidem(skeptikům), že „bojují“ za tu druhou stranu, někdo tomu říká Temnota. Když vypluje nějaká pravdivá informace na povrch, tak se musí zničit, proto také vymysleli název Konspirační teorie. Je to obrovský pytel, do kterého se háže všechno, jak bláboly, tak i ta pravda, kterou někteří hledají.
    Tak na jakou stranu se dáte vy, skeptici? Ještě pořád máte šanci, ale rozhodnutí je na vás.

 • Tomason22 napsal:

  Jinak zdejší články rád čtu…….jen mi jde o to hledat skutečně PRAVDU ? Jen by prostě byla škoda k těm dost často lžím co se učí ve školách a tvrdí v médiích přidávat záměrně svoje další

 • Tomason22 napsal:

  Na mimozemšťany taky věřím ALE……trošku se tady z toho stalo taky fake news.Je tu spousta nepodložených tvrzeni.Já si osobně taky myslim že na marsu byl život ale dovolit si tvrdi bez skutečných důkazů že je obydlený je nesmysl.Taky věřím a chci věřit že jsou ale musí to mít hlavu a patu

 • petrvetr napsal:

  Myslím, ze není pochyb o tom, ze na Marsu civilizace existovaly. Stejne tak byly vyspele civilizace tady davno pred nami. Je dost mozne, ze byly v primem kontaktu. Otazka je, jestli jsou tam I ted. Mam pocit, ze Mars není take mrtvy, jak vypada. Omlouvam se za chybejici hacky, carky, nejde mi na mobilu prepnout na cz. klavesy. Nevite nekdo co s Tim?

  • Sueneé napsal:

   Mars je obydlený. Je spíše otázka jakým způsobem:

   * zbytky civilizace, které přežily předešlé katastrofy se odstěhovaly pod zem. (Richard C. Hoagland ukazoval termosnímky aglomerace pod povrchem Marsu.)
   * Mars je kolonizován ze Země již někdy od počátku druhé poloviny 20. století za pomocí teleportace a ukradené mimozemské technologie.
   * Jsou zde detašovaná pracoviště ET, které dlouhodobě pozorují Zemi.

   Pravda bude někde mezi tím.

Napsat komentář