«« »»

Mars: Život na něm existuje – vědci potvrzeno už před lety!

Život na Marsu byl vědci potvrzen už v 70. letech, ale NIKDO jim v tu dobu nevěřil.  Průlomová studie ukazuje, že první potvrzení existence života na Marsu pochází už z roku 1976! Mars tedy není pouze zemí prachu, život na něm existuje!

Přezkoumání studie dvou sond na Marsu nazvané Viking Labeled Release přinesla vzrušující tvrzení, že shromážděná půda z Marsu vykazuje mikrobiální život.

Sondy na Marsu přistály v 70. letech 4 000 metrů od sebe, ale obě po analýze tamní půdy získaly shodné šokující výsledky. Jakmile byly vzorky půdy dopravena na Zemi, byla na nich udělána řada testů, včetně jejich zahřívání, vstřikování živin a uchovávání v temnotě po dobu dvou měsíců. Vědci zaznamenali, že vzorky vykazovaly známky mikrobiálního života – a byly záhadně podobné stejným testům na půdě z Kalifornie, Aljašky a Antarktidy.

Mars a prohlášení vědců

Jiní vědci tehdy teorii odmítli s tvrzením, že vzorky nebyly biologické. Doslova prohlásili:

„Výsledky byly s největší pravděpodobností způsobeny nebiologickým oxidačním činidlem půdy!“

Dr. Gilbert V. Levin z Arizonské univerzity a Dr. Patricia Ann Straat z Národního zdravotního ústavu však nyní tvrdí, že tato studie byla ve skutečnosti důkazem života na Marsu.

Dr. Levin a Dr. Straat napsali ve studii publikované v Astrobiology:

„Každá z těchto charakteristik je podobná reakcím souhrnu druhů suchozemských mikroorganismů, včetně počátečních pozitivních reakcí, kontroly tepla 160 ° C a 50 ° C, reabsorpci uvolněného plynu při druhé injektáži živin, a smrt z izolovaného dlouhodobého skladování. Výsledky jsou v souladu s biologickým vysvětlením.“

S ohledem na to, že by lidstvo v blízké době opět mohlo cestovat na Mars, je nutné znovu vyhodnotit a potvrdit tyto výsledky z důvodu bezpečnosti a ochrany zdraví. Doktor Levin a Dr Straat pokračují:

„V případě jakékoliv budoucí mise se vzorky z Marsu musíme také počítat s tím, že takový vzorek může obsahovat životaschopný, i když spící, cizí život.“

Chris McKay, PhD, šéfredaktor Astrobiology a astrobiolog ve výzkumném středisku NASA, souhlasil s nedávno publikovaným příspěvkem. Řekl:

„I když člověk není přesvědčen o tom, že výsledky Viking LR dávají silný důkaz o životě na Marsu, tento dokument jasně ukazuje, že je třeba zvážit tuto možnost. Nemůžeme vyloučit biologické vysvětlení. To má důsledky pro plány budoucích lidských misí. „

Takto vypadá cesta na Mars:

Pojďte se znovu projít po Marsu se Sueneé Universe

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 19875 a SS: 100.

13 Responses to Mars: Život na něm existuje – vědci potvrzeno už před lety!

 1. Olda napsal:

  Dle informátora Corey Goodeho tam již jsou a ty sondy NASA jsou jen mlha.

 2. Standa Standa napsal:

  Několik komentářů k údajům v článku:
  – Sondy nepřistály ve vzájemné vzdálenosti 4000 metrů, ale 4000 kilometrů
  – Ty vzorky nebyly dopraveny na Zemi, ale byly zkoumány přímo v sondách na Marsu.
  – Výsledky byly od začátku přijímány nejednoznačně. Objevovaly se jak články, které se spíše přikláněly k teorii, že to kazuje na život, tak ty, které chování vzorků popisovaly jako šistě chemický proces. Autoři osamozřejmě poukazovali na oba způsoby vysvětlení a vesměs se shodovali, že testy byly nejednoznačné a nedostatečné.
  – popsaná nová zpráva v tomto směru nija nevybočuje z řady.

Napsat komentář