Masáž hlavních medií o filmu SIRIUS

6382x 11. 04. 2013 1 čtenář

Je na první pohled příjemným překvapením, že hlavní media v ČR zaznamenala nadcházející událost, kterou je premiéra filmu SIRUS. Ta proběhne 22.4.2013 v Los Angeles.

Článek vyšel na Novinky.cz, den po té, co podobný text v angličtině byl zveřejněn na FoxNews.com. Jakkoliv nechci týmu Stevena Greera přehnaně nadržovat, myslím si, že to, co se o jeho snažení v těchto novinách píše je hodně přehnané.

Čiší z toho čistá autorova averze vůbec k čemukoliv co by mohlo být jiné, než-li je běžný proud. Vytahuje z klobouku dílčí útržky informací, které ale sami o sobě působí dost negativně.

Greer je představen jako světový ufolog, který zanechal před 15 lety svojí lékařské praxe. Celý dokument je pak shozen tím, že bude obsahovat pasáž o pitvě mimozemšťana. Což, jak tvrdí autor článku, snižuje důvěryhodnost celého projektu i u fanoušků Greera.

Osobně nevím, o kterých mluví. Pokud jde o ty, co jsou na facebook, taková většinová skupina tam rozhodně není. Dále prohlášení, že celá akce je založena de facto na fanklubu nadšenců a nemá větší přesah, je též zavádějící.

Po přečtení online zpráv ze stránky projektu víme, že film má v současnosti stovky tisíc fanoušků jen v sociálních sítích a trailer k filmu vidělo více jak půl milionů diváků. Jsou dle všeho vyprodány dva projekční sály na premiéru.

Článek vůbec nezmiňuje postatu filmu a kdo v něm promluví a v jakém duchu. Shledávám to jako účelové mediální programování. Z komentářů pod článkem je to jasně vidět.

Souhlasím v jediném, že slabým místem celé distribuce je pokus distribuovat film skrze fanoušky, kteří budou dostávat provize za šíření filmu. Peníze pak mají sloužit na další výzkum. Osobně si myslím, že film by měl být k získání zcela bezplatně a to prostřednictvím sociálních sítí. Tím by se zajistilo velmi rychlé pokrytí.

Nicméně pokud bude film alespoň z poloviny tak dobrý, jak trailery tvrdí, dá se předpokládat, že volnému (pirátskému?) šíření se stejně nezabrání. Doufám, ale že bude tým pana Greera natolik duchovně osvícený, že tomto počinu nebudou nikterak bránit.

Odpočítáváme 12 dnů…! Pane Greere, máte jedinečou šanci. Dejte si, prosím, záležet ;) !

 

Podobné články

Napsat komentář