Měsíc: Astronauti Apolla 10 slyšeli na odvrácené straně záhadnou hudbu

17385x 07. 03. 2016 1 čtenář

Bylo odhaleno, že Astronauti Apollo, kteří oblétali Měsíc dva měsíce před slavným přistáním Neila Armstronga v roce 1969, slyšeli na jeho odvrácené straně mimo dosah rádiového vysílání ze Země nevysvětlitelnou hudbu.

Nedávno odhalené záznamy provedené z této cesty NASA, které snímaly průlet kabiny Apolla 10 kolem odvrácené strany Měsíce, ukázal, jak astronauti reagují překvapeně a zmateně na nepozemsky skučící zvuk v jejich sluchátkách.

Zvuk začal, jakmile kabina prováděla hodinový let kolem odvrácené strany Měsíce mimo dosah jakéhokoliv vysílání ze Země. Zmatení astronauti jsou v jednom okamžiku slyšet, jak diskutují, zda by to měli říci velení NASA nebo ne.

Kabina Apolla 10

Měsíční hudba: Kabina Apolla 10 (na obrázku) byla na odvrácené straně Měsíce, když její posádka v rádiu slyšela příšernou hudbu.

Překvapení astronauti

Překvapení: Tým (zobrazení odleva doprava: Eugene Cernan, Tom Stafford a John Young) debatovali, zda říci velení NASA o této kosmické muzice, kterou slyšeli:

‚Slyšíte to? Ten hvízdavý zvuk? Jůůů!‘ říká jeden z nich.

Další astronaut říká, že slyší: ‚To zní jako, víte, muzika odněkud z vesmíru.‘

‚No, je to určitě příšerná muzika,‘ souhlasí jeho kolega.

A nikoliv, tak ‚hudba‘ neměla nic společného s Odvrácenou stranou Měsíce (The Dark Side of the Moon) od Pink Floydů, která vyšla o čtyři roky později.

Ty zvuky trvaly skoro celou hodinu, po kterou ta kabina byla na odvrácené straně Měsíce, tento záznam byl zpátky na Zemi NASA archivován až do roku 2008, kdy byl odtajněn. Teď byl odhalen v nadcházející třetí sezóně seriálu Science Channel s názvem Nevysvětlené složky NASA (NASA’s Unexplained Files).

Země
Záhadné: Typická vysvětlení pro takovéto zvuky – včetně interferencí způsobených magnetickými poli nebo atmosférou – se nedají na Měsíci uplatnit, čímž zůstává jejich původ záhadou.

Astronaut Apolla 15 Al Worden v tomto show říká: ‚Posádka Apolla 10 byla navyklá na ty zvuky, které by měli slyšet. Logika mi říká, že když je tam něco nahraného, tak tam něco bylo.‘

V tomto show se diskutují některá možná řešení, k nimž patří magnetické pole nebo atmosféra interferující s rádiem – ale podle expertů v tomto show, nemá Měsíc žádné magnetické pole a nedostatečnou atmosféru na to, aby to způsobovalo takovéto výsledky.

Původ těchto zvuků možná, jak to vypadá, zůstane záhadou.

Podobné články

Jeden komentář k "Měsíc: Astronauti Apolla 10 slyšeli na odvrácené straně záhadnou hudbu"

Napsat komentář