Měsíc: Je dutý?

86684x 21. 03. 2016 1 čtenář

V listopadu roku 1969 připravila NASA seismometry a poté záměrně nechala dopadnout na povrch Měsíce lunární modul, který způsobil náraz o síle jedné tuny TNT. Vyvolalo to nárazové vlny a vědci NASA vypověděli, že Měsíc „zvonil jako zvon“.

Maurice Ewing, spoluředitel seismického experimentu, sdělil na konferenci tuto novinku: „co se týče vysvětlení, raději bych se v tuto chvíli nepokoušel o interpretaci. Ale je to, jako kdybyste udeřili do zvonu, řekněme, ve zvonici kostela. A následně byste zjistili, že jediný úder způsobil vibrace, které trvaly 30 minut.“

Když do Měsíce narazila raketa (používaná na vynesení nákladu a posádky ze Země) o síle jedenácti tun TNT, vědci NASA řekli, že Měsíc „reagoval jako zvon“ a jeho vibrace pokračovaly 3 hodiny a 20 minut, a to do hloubky až 40 km.

Ken Johnson, vedoucí oddělení pro Kontrolu dat a fotografii během misí Apollo, řekl autorovi knihy Kdo postavil Měsíc? Alanu Butlerovi, že Měsíc nejenom zvonil jako zvon, ale také se „houpal a kymácel“ tak přesným způsobem, že to až vypadalo, jakoby „měl v sobě gigantické hydraulické tlumiče“.

Vědec NASA, Dr. Gordon MacDonald, řekl na začátku šedesátých let, že „se zdálo, že Měsíc je spíše dutá, nežli homogenní koule“.

Dr. Sean Solomon z Massachusetskeho technického institutu řekl, že výsledky experimentu v rámci oběžné dráhy Měsíce výrazně zlepšily znalosti ohledně gravitačního pole Měsíce a naznačily „děsivou možnost, že Měsíc by mohl být dutý“.

„Měsíc je vytvořený zevnitř“, řekl Dr. D.L.Anderson, profesor geofyziky a ředitel seismologické laboratoře Královského institutu technologie.

‚Je Měsíc výtvorem mimozemské civilizace?‘ rozsáhlý článek napsali Mikhail Vasin a Alexander Scherbakov, Sovetska Akademie Ved, 1970, kde vysvětlili, že Měsíc nemůže být přirozená družice.

Podobné články

8 komentářů k "Měsíc: Je dutý?"

Napsat komentář