Mexiko: Stopa člověka stará 290 milionů let

76766x 14. 07. 2015 1 čtenář

Na fotografii vidíte otisk chodidla člověka, který můžeme vidět i dnes na kdejaké pláži nebo v kaluži bahna. Tato stopa je typickou stopou moderního člověka. Problémem je, že se jedná o fosilizovaný kámen starý přibližně 290 milionů let.

Tento objev byl učiněn v Novém Mexiku paleontologem Jerrym MacDonaldem v roce 1987. Na stejném místě byly nalezeny fosilizované stopy ptáků a jiných zvířat. MacDonald nebyl schopen vysvětlit, jak se mohla stopa moderního člověka objevit ve fosilizované vrstvě datované do období 290 až 248 milionů let – tedy do období, kdy podle současné oficiální historické doktríny člověk neexistoval – natož nějací ptáci nebo dinosauři nebo cokoliv tomu podobného.

V článku zveřejněném v roce 1992 časopisem Smithsonian Magazín bylo uvedeno, že nalezený artefakt je považován za problematický.

Celý problém je podobný teorii bílé vrány. Vše, co musíte udělat, je dokázat, že ne všechny vrány jsou černé a že existuje alespoň jedna bílá.

Analogicky: Vše, co musíme udělat, abychom prokázali, že v našem oficiálním chápání historie moderního člověka je chyba (chyba v datování), je najít fosílii jako je tato. Bohužel vědci věc vyřešili tak, že artefakt uložili do depozitáře s nálepkou problematické. Je to zjevně pro ně příliš tvrdé sousto a pravda s ním spojená je pro ně dost nepohodlná.

Dá se ale pak ještě takový přístup považovat za vědecký?

Podobné články

7 komentářů k "Mexiko: Stopa člověka stará 290 milionů let"

Napsat komentář