Michael Smith: svědectví radarového kontrolora US AirForce o ETV

4319x 29. 09. 2017 1 čtenář

Mezi lety 1967 – 1973 jsem pracoval pro U.S. Air Force jako seržant na pozici leteckého dispečera (letového kontrolora) a bezpečnostního operátora.

Následující události se staly na počátku roku 1970, když jsem byl přidělen k jednotce do Klamath Falls, ve státě Oregon (USA). Přišel jsem zrovna k radarům, když na nich měli ETV, jež viselo nehybně ve výšce 24 km. Při dalším obratu radaru byla ta věc o 322 km dál a opět se nehýbala. Objekt tam visel dalších 10 minut, celé se to pak dle stejného scénáře opakovalo ještě 2×.

Udělal jsem to, co jsem dělal vždy, když jsem viděl UFO. Bylo mi řečeno, abych informoval NORAD, a pokud možno nikam nic nepsal – ve skutečnosti bych vůbec nic nikam nepsal a nechal si to jen pro sebe. Bylo to přesně ten případ Need to Know.

V tom roce mi volali  z NORADu  ještě jednou, a to o jednu noc později, aby mi jako nejvýše postavenému řekli, že pozorovali ETV přicházející od Kalifornské pobřežní čáry. Zeptal jsem se jich, co s tím mám dělat? Odpověděli mi: „Nic – nikde o tom nepiš! Jen to ber na vědomí.“

Později v roce 1972, když jsem zakotvil u 753. radarové letky v Sault Ste. Marie ve státě Michigan, jsem dostal několik panických telefonátů od místních policejních důstojníků, jenž pronásledovali  tři ETV od Mackinaw Bridge až po mezinárodní silnici č. 75. Hned jsem skočil po radaru a ověřil si, že tam skutečně jsou. Následoval telefon do NORADu, jehož operátoři vyjádřili nad pozorováním značné znepokojení, jelikož  nedaleko od hlášené pozice ETV se nacházely dva bombardéry B-52, letící na základnu Kincheloe Air Force. NORAD ihned odklonil obě letadla tak, aby nedošlo k přiblížení některého z bombardérů k ohlášeným ETV.

Té noci jsem musel odpovídat na mnoho telefonních dotazů nejen z policejního nebo šerifova oddělení ale i z jiných úřadů. Moje odpověď na jejich dotazy byla ve všech případech stejná:  Na radaru jsme nezachytili nic z toho, co popisujete.

Podobné články

Napsat komentář