Mise na Mars

116999x 09. 05. 2019 1 čtenář

V roce 2000 natočil režisér Brian De Palma film jménem Mise na Mars. Na první pohled do ČSFD jde o dílo průměrného hodnocení 57%, které běžnému divákovi nejspíš moc neříká a jde jen o další béčková sci-fi.

Na film mne upozornil Richard C. Hoagland. Pokud jste v obraze, možná začnete tušit, že to nebude jen tak. :) Velkou zkratkou připomenu, že R. C. Hoagland se specializuje na zkoumání Marsu a dalších planet naší sluneční soustavy a hledá různé mimozemské artefakty.

Námětem filmu byla vědecká práce bratra režiséra De Palma, který bohužel zemřel. Jeho bratr Brian se mu rozhodl vystavět velmi zajímavý pomníček…

Podle jedné z recenzí je film zajímavý jen prvních 90 minut. Osobně bych tento výrok opravil. Film začne být zajímavý až posledních 90 minut! Uvidíte tu vše, o čem se zatím jen v (ne)oficiálních kruzích spekuluje: město Cydonia, tvář na Marsu, jak došlo ke zničení Marsu, proč má Země a Mars tolik společného, princip torsních polí a magická hodnota 19,5°, mimozemšťané (marťané)…

Doporučuji odhlédnout od některých filmových klišé (zvláště pokud jste nedávno viděli film Gravitace) a spíše se zaměřit na jinotaje, kterými je film ve své druhé části naplněný.

[hr]

R. C. Hoagland řekl: Vypadá to, že nám NASA neřekne, co tam doopravdy je, ale jsou na nás tak hodní, že nám dovolí, abychom si na to přišli sami. (Narážka na to, že fotografie, které se dostávají na veřejnost, jsou čím dál tím méně retušovány…)

Podobné články

Jeden komentář k "Mise na Mars"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  Mě se tento film líbil, je v něm hodně odkazů a otázek. Byl realizován v době kdy se hodně mluvilo o Tváři na Marsu v oblasti Cydonia.
  Podobný film je i Rudá planeta http://www.csfd.cz/film/13963-ruda-planeta/ od Antony Hoffmana, z roku 2000 stejně tak jako zmíněný film Mise na Mars.
  Zajímavostí je, že tvůrci tohoto snímku požádali o konzultace u N.A.S.A, ale ti odmítli.
  Další zajímavostí je, že ve stejné době vrcholí snaha jednoho amerického kongresman / nepamatuji si jeho jméno / který žádá o info o tváři na Marsu.
  Také Dr. Steven M. Greer již v roce 2001 svolal velkou tiskovou konferenci, jednu z nejrozsáhlejších v naší době, během které vystoupilo přes 20 významných lidí z armády, letectva, vlády a další, kteří otevřeně vypovídali o svých zkušenostech s tajnými projekty, o svých zážitcích se setkání s mimozemšťany, o záměrném ukrývání pravdivého stavu věcí a také o fantastických nových technologiích, které nejsou veřejnosti známy a přesto existují. Konferenci byla přítomna všechna významná média od BBC, CNN až po ruskou Pravdu a čínské zpravodajství. Po internetu ji údajně online sledovalo čtvrt milionu lidí.
  Pak dochází k útokům 11. září a veškerá pozornost je směrována na ně.
  Je to náhoda, či úmysl . . . ať si každý odpoví sám.

Napsat komentář