Mohendžodaro a Saad: Starobylá města zničená jadernou válkou

4668x 26. 12. 2015 1 čtenář

Mohendžodaro (historické město na území dněšní Indie), obývané údajně v letech 3000 až 2000 let př. n. l. O tom, že starobylou megalopoli zničil jaderný výbuch, svědčí podle mnoha důkazů to, že místo sežehl mimořádný žár, protože uprostřed ruin se našlo velké množství úlomků zeleného radioaktivního skla. Lidé z Mohendžodara byli vystaveni radioaktivnímu záření, protože v desítkách koster bylo naměřeno padesátkrát vyšší množství radiace, než je obvyklé pozadí.

Saad v Egyptě. Nález tehdy upoutal pozornost geologů z celého světa a položil základ k jedné z největších novodobých záhad: jaký fenomén dokázal zvýšit teplotu pouštního písku na 1800°C a odlít jej do obrovských tabulí pevného žlutozeleného skla?

Mluvit o existenci atomových zbraní v době, kdy pravěký člověk užíval primitivní technologie, samozřejmě do současného konceptu historie nezapadá. Na druhou stranu dnešní věda neumí vysvětlit, proč desítky starodávných staveb, jaké se třeba našly třeba ve Skotsku, Irsku i Anglii, ve městech Catal Huyuk v Turecku, Alalach v severní Sýrii, v ruinách Sedmi měst poblíž Ekvádoru či v Indii mezi řekou Ganga a pahorky Radžmahálu, obsahují cihly s kameny roztavenými žárem.

Podobné články

Napsat komentář