Moje první kraniosakrální terapie u Edit Tiché

5802x 25. 11. 2018 1 čtenář

Kraniosakrální terapie – pro někoho pojem známý, pro někoho absolutně neznámý. Já patřila do druhé skupiny. Ke všem esoterickým a rozumově nevysvětleným věcem vždy přistupuji velmi opatrně a s velkou nedůvěrou. Nejprve tedy zkusíme sepsat, co to vlastně kraniosakrální terapie je a jak by vám, dle obecného popisu, mohla pomoci.

Kraniosakrální terapie

Jakýkoli nezpracovaný stres, napětí, trauma, se hromadí v tělesné tkáni a v těchto místech pak dochází ke zhuštění a omezení pohyblivosti nebo stagnaci. Cílem kraniosakrální terapie je podpořit znovu nalezení vztahu ke Zdraví, aby mohlo dojít k rozpuštění vzorců napětí a obnovení rovnováhy.

Kraniosakrální biodynamika je nesmírně jemná a účinná metoda, která přirozeným způsobem obnovuje zdraví v těle člověka. Když dáme tělu příležitost, aby se rozpomnělo na svůj utvářející princip, vždy najde pro sebe tu nejlepší cestu. Když náš systém není na nějaké úrovni v rovnováze, díky kraniosakrální biodynamice se do ní jako celek navrací, jak duševně, tak fyzicky.

Co zapříčiní, že tak malé působení má tak velké důsledky? Malé změny na úrovni komunikace buněk, jejich metabolismu a výměn tekutin, jsou dlouhodobě velmi silné. Na rozdíl od invazivních metod, kde jsou změny rychlé a velké, ale na buněčné úrovni k nim nedochází. Proto vše se pomalu navrací zase zpět.

Má nedůvěra v kraniosakrální terapii

Když čtu výše uvedený text popisu kranisakrální terapie, působí to jako lék na všechny problémy. Přijdete rozlámaní, psychicky na dně, odejdete zdraví a v harmonii. To vše na základě doteku. Samozřejmě to tak jednoduché není. Není to otázka jedné návštěvy a hlavně, myslím si, že je také nutná spolupráce klienta i mimo terapie. Musí „chtít“ změnit svůj stav, ne v něm zůstat kvůli skryté touze po pozornosti nebo přízni milovaných (typu: když jsem nemocná, více si mě všímají). Jedna z nejdůležitějších věcí je vybrat si dobrého průvodce touto zkušeností a hlavně, zkusit tomu „věřit“ (což byl pro mě oříšek).

Díky teď už kamarádovi a zakladateli stránek Sueneé Universe Sueneému jsem dostala kontakt na Edit Tichou (www.cranio-terapie.cz), která právě kraniosakrální terapii provádí v nádherné části Prahy – Radotín (mimochodem, jsou tam nádherné procházky, po terapii doporučuji zajít k Berounce a jen tak vnímat – nádhera!).

První zkušenost s kraniosakrální terapií u Edit Tiché – přivítání

Když jsem jela na svou první terapii k Edit, měla jsem v sobě obavu, zda spadám do skupiny lidí, kteří „něco ucítí“, zda dokážu vnímat nějaký rozdíl. A nastane vlastně nějaký rozdíl ve vnímání mého zdraví a psychiky? Každý máme své problémy, i já je mám, a tak jsem si řekla – proč to nezkusit?

Po mém příchodu do Editiny pracovny jsem byla hodně mile překvapena krásným interiérem. Převládá zelená barva, která příjemně uklidňuje a naladí. Byla jsem také překvapena velmi milou tváří Edit, která mě s vřelým pohledem přivítala a vše tam ukázala. Dostala jsem čaj dle svého výběru.

V prvotní fázi jsme se usadili a povídali si, o tom, jak se cítím, co mi vadí, co bych si přála zlepšit. Během povídání se občas zeptala, co a kde přesně cítím, když to vyprávím (tlak, jemnost, bušení) – zkuste se nad tím taky někdy během dne zamyslet. Není to tak jednoduché :-). Následovalo úvod do uzemnění a spojení se Zemí. Zavřené oči, poslouchání milého hlasu a vnímání vlastního těla.

První zkušenost s kraniosakrální terapií u Edit Tiché – na lehátku

Pak jsem se přesunula na lehátko. Oblečená. Pod hlavou a koleny jsem měla relaxační polštářky, byla jsem přikryta dekou a jen si užívala ten klid. Edit mi vždy řekla kde se dotkne, dotkla se mého těla oběma rukama a jen držela. Několik minut. Jelikož jsem nebyla unavená, mysl mi jela na plné obrátky, bylo obtížné se pokusit „vypnout“ a na nic nemyslet. Ale chvílemi se dařilo, čím déle to trvalo, tím déle se mi dařilo „vypínat“. Vnímala jsem to jako příjemný odpočinek.

Ukázka hmatu u jedné z klientek

Po nějaké době Edit změnila styl hmatu a místo doteku. Po této změně jsem po několika minutách začala fyzicky cítit doslova vlny a brnění, které směřovalo od té nejintimnější části ženy přes stehna až do konečků prstů. Bylo to nepravidelné. Pocitově asi tak, jako když máte pohár a do něj kape voda (to byla ta klidná část) a vždy, když hladina přeteče, část vody „odteče“ (právě ta vlna – chvílemi až nepříjemná, ale velmi silná) a tento proces se opakuje.

Pro mě, skeptika, bylo překvapením, že tělo může reagovat na pouhý dotek. Edit jsem pak vše řekla a vysvětlila mi, že právě takto mi v rámci vln odcházela nahromaděná energie ze stresu a trápení. Ta, která tam byla uvězněná. A já mám své stresové přihrádky hodně hluboko.

Po odchodu jsem se cítila příjemně a klidně, mnohem šťastněji. Edit mi jako domácí úkol dala právě to, zkusit se alespoň párkrát během dne zamyslet nad tím, jak se cítím a kde to cítím. A jen vnímat.

Závěr

Nebudu tu psát, že od té doby jsem plně v pořádku a v psychické pohodě, samozřejmě je nutná celková změna stylu – méně se nervovat a více si užívat krásy života. Více odpouštět, méně odsuzovat. Mít radost i z těch nejobyčejnějších věcí. A na tom pracuji. Tato zkušenost mi ale ukázala (v mém případě i dokázala), že kraniosakrální terapie není pouze výmysl, že na tělo opravdu fyzicky působí. Navíc Edit Tichá je velmi milá žena s neuvěřitelně klidným hlasem a pohledem. Už jen její přítomnost působí na druhého harmonicky. Edit děkuji a už se těším na další setkání.

Doporučení

Pokud jste tedy psychicky vyčerpaní, unavení, máte bolesti v těle, nebo se chcete prostě cítit lépe, určitě na kraniosakrální terapii zajděte a posuďte sami, zda a co cítíte. Protože není nad vlastní zkušenost…

Edit Tichou můžete kontaktovat na telefonu 723 298 382 nebo přes webové stránky www.cranio-terapie.cz.

V eshopu Sueneé Universe najdete také poukázky, pokud byste tento zážitek chtěli věnovat někomu blízkému.

Podobné články

Napsat komentář