«« »»

Moje zkušenost s kraniosakrální terapií

Nedávno jsme si představili kraniosakrální terapii jako jednu z dalších technik, jak může člověk pracovat na sobě. Zeptal jsem se kamarádky Elišky, která mne k Editě doporučila, na její osobní zkušenosti a zážitky.

Kraniosakrální terapie je dost neobvyklý název. Co tě přivedlo k tomu, že jsi se o tuhle metodu terapie vůbec začala zajímat?
Čas od času jsem navštěvovala jeden portál, který spojuje lidi zabývající se např. psychologií, psychoterapií, astrologií, numerologií a léčením. Zde mě kontaktovala právě Edita a nabídla mi, zda bych nechtěla vyzkoušet kraniosakrální terapii. Až do té doby jsem o terapii neslyšela, ale po přečtení několika článků, mě to celé zaujalo a rozhodla jsem se terapii vyzkoušet.

Jak jsi prožívala první setkání? Jaký byly tvé zážitky po prvním setkání u Edity? Co se dělo?
Terapii jsme zahájily povídáním, při kterém jsem se příjemně uvolnila a sdělila Editě, co mě trápí. Následně probíhala samotná terapie. První terapie u mě probouzela hodně fyzických vjemů. Cítila jsem např. lehké škubání v mém dávno operovaném koleni a pak jako by z něj něco odcházelo směrem k chodidlu a ven.

Takže jsi si řekla, jo to je ono. Jdu na to ještě jednou? A kolikrát jsi to absolvovala?
Po terapii jsem se cítila klidnější a vyrovnanější, což nějakou dobu vydrželo, ale stále jsem cítila, že existuje spousta dalších věcí k řešení, takže jsem se rozhodla pokračovat. Terapií jsem absolvovala asi 6x. Pokaždé byl tématem nějaký jiný můj problém.

Jaké byly tedy tvé další zkušenosti s Kraniosakrální terapií?
Další setkání ve mně už tolik neprobouzely fyzické vjemy, spíš jsem víc a víc cítila, jako bych byla ponořená ve světle a dostávala jsem se stále hlouběji. Terapie mi pomohla ve chvílích, kdy jsem se cítila hodně nevyrovnaná a navíc zraněná některými minulými zkušenostmi. Odcházela jsem pokaždé klidná a vyrovnaná a s každou další terapií se ten stav prohluboval a byl trvanlivější.

Jak bys s odstupem zhodnotila svůj život před kraniosakrální terapií a po těch X setkáních? Co se u tebe změnilo? O čem by jsi řekla, že to bylo natolik zásadní ve tvém životě, že bez kraniosakrální terapie by to snad ani nešlo?
Kranio mi zásadně pomohlo v oblasti emoční stability a také nezávislosti. Edita mi pomáhala např. s mým sklonem řešit stresové a citově ohrožující situace jídlem, cigaretami nebo alkoholem. Přestala jsem kouřit, dnes piji občas jen něco málo vína a nemám takové návaly „žravosti“ jako dříve. Dříve pro mě byly některé situace natolik emočně silné, že jsem je nedokázala zvládat jiným způsobem. Po terapiích se ale ve mně aktivovaly nějaké mé vnitřní zdroje a časem jsem se naučila to celé zvládat bez pomocí škodlivin.

Dala bys doporučení právě na Editu? Proč právě Edita? Doporučila bys jí dál a proč?
Edita je citlivá, vnímavá a empatická bytost, která dokáže nahlédnout do situace a tzv. najít „jádro pudla“. Určitě bych jí doporučila jednoduše proto, že mně terapie pomohly a jednou řešené problémy se již nevrátily.

Děkuji ti, Eliško, za rozhovor. 🙂 Pokud chcete vědět více, přečtete si článek Kraniosakrální terapie. Na konci článku najdete dárek.

Kraniosakrální terapie

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 07386 a SS: 100.

Napsat komentář