«« »»

Mumie z Nazca: První zprávy o výsledcích testů DNA

8. díl seriálu: Mumie z Nazca. Doposud vyšlo 10 dílů.

Investigativní reportér Fernando Correa oznámil, že důkladné testy DNA ukazují, že vzorky odebrané z údajných humanoidních mumií z Nazca potvrzují, že to jsou pravé a nepozměněné vzorky humanoidních bytostí. Uvedl, že různé laboratoře podrobně analyzují tato data a že testy jsou prováděny také dvěma světovými experty. To je důvodem proč to trvá poněkud déle, než bylo očekáváno. Kompletní DNA sekvence nukleoidních párů, která byla získána, je připravena. „Mumie z Nazca jsou nadále legitimní“ a „brzy bude vydáno důležité oznámení“, říká Correa.

Na druhou stranu se objevují zprávy o neustálém obtěžování archeologa Cesara Alejandra Soriana. Pokouší se pokračovat v prozkoumání místa a v ikonografických studiích. Nedávno vedl rozhovor s místní strážkyní části archeologického náleziště o rozloze 500 km2 v Nazce, která mu řekla, že „vykradači hrobů, tzv. Huaqueros, přicházejí v noci. Zdá se, že mají vliv i na místní autority a že humanoidní nálezy jsou prodávány mafií. Nicméně, existují také důkazy o tom, že některé z mumií jsou uměle vyrobeny. Huaqueros působí po celá desetiletí. Peruánské ministerstvo kultury (příliš vzdálené v Limě a řízeno více teoreticky než prakticky) dosud neslyšelo o žádné z těchto věcí.

Důležitá aktualizace: Je více důkazů, že alespoň Maria, mumie z Nazcy je pravá a nemodifikovaná. „Extra“ kosti na prstech rukou a nohou jsou stejného data pod karbonem 14 jako zbytek těla. Základ lebky několika malých humanoidních tvorů se liší od lidského těla a jejich hrudník má kost, která vyčnívá ven.

Pokračování: Mumie z Nazca: Testy DNA naznačují, že Marie je ze 70% nejspíše mimozemského původu [16213x]

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 15270 a SS: 100.

Napsat komentář