«« »»

Brazilíe: Muž předělal svou motorku tak, že jezdí na vodu z nečištěné řeky

Již po mnoho let sledujeme vývoj techniky, který má za cíl to, abychom šetřili neobnovitelné zdroje na této planetě a mohli tak například jezdit na sluneční, větrný nebo vodní pohon.

Muž jménem Ricardo Azevedo z Brazilíe to dokázal – předělal svou motorku na vodní pohon. Může tak ujet 310 mil na 1 litr vody.

Co je nejlepší – vůbec nezáleží ani na typu vody, Ricardo ukázal, že motorka je schopna provozu i s pohonem vody znečištěné řeky.

Vynález tohoto Brazilce by tak mohl zcela změnit přepravní možnosti, které v této době máme. Ovšem měl by si dávat pozor, jelikož vynálezci jako je on byli již v minulosti dokonce zavražděni.

19 Responses to Brazilíe: Muž předělal svou motorku tak, že jezdí na vodu z nečištěné řeky

  1. M napsal:

    Přímo vodu ten motor samozřejmě nespaluje. Pokud to není nějaký podvodník, který tam má někde normální palivovou nádrž, což by vůbec nebylo poprvé, a skutečně to spaluje vodík z té vody, jak tvrdí, tak to samozřejmě nejezdí na nalití vody, ale na energii potřebnou k tomu rozkladu vody na vodík a kyslík. Například elektřinu na elektrolýzu vody. Což by paradoxně bylo mnohem méně účinné než tou elektřinou přímo pohánět nějaký elektromotor.

    Každý asi ví, že když se zapálí vodík (tj. spojí se vodík s kyslíkem a vznikne voda), tak se uvolní spousta tepla, obecně energie. To teplo právě odpovídá vazbové energii mezi těmi vodíky a kyslíky. Pokud člověk chce ty vazby znovu rozbít, tak zákonitě musí minimálně stejné množství energie do toho systému opět dodat.

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.