Muži v černém (4. díl): Kdo byl major Paynter?

3925x 07. 03. 2018 1 čtenář

Major Paynter byl údajně příslušník amerického letectva stejně, jako jeho kolega. Jenže jak se později zjistilo, pravda to nebyla. Ale pojďme na začátek…

Jednoho dne večer jedou 29 letý cvičitel psů Roy Thomas a jeho žena Carla ve svém autě u Las Vegas, když v tom oba spatří světlý objekt na obloze. Létající talíř se snesl přímo před nimi na silnici. Při podrobném výslechu se manželé shodli, že průměr létajícího objektu byl asi 12 metrů; zřetelně také bylo vidět tmavomodré přistávací zařízení a na kopulovité nástavbě písemné znaky – buď TLK nebo TLE. Vesmírný koráb nedlel na silnici příliš dlouho. Asi si uvědomili, že by dosti „překáželi“ silničnímu provozu, a tak se brzy vznesli zpět vstříc nočnímu nebi.

Manželé se samozřejmě lekli. I já bych se lekl, kdyby mi takové monstrum přistálo u nosu. Střetnutí naštěstí oba přečkali bez následků. Hůře to však dopadlo pro jejich ovčáka, který se také stal nedobrovolným svědkem randes-vous s ETV. Pes se najednou začal chovat podivně – působil apatickým a churavým dojmem. I přes okamžitou návštěvu veterináře musel být ovčák Duke utracen. Manželé Thomasovi chtěli vyzvědět, co bylo příčinou jeho nemoci, a tak nechali ovčáka u zvěrolékaře. Ten totiž slíbil, že provede důkladnou pitvu. Dva dny po této smutné události někdo zaklepal na dveře jejich bytu. Po otevření se Roy střetl se dvěma muži ve světle šedých uniformách. Na průkazce jednoho z nich si přečetl jméno a služební hodnost – Major Paynter. Logicky tehdy nepochyboval, že vizitka je pravá. Myslel si, že přišli z nedaleké letecké Nellis Base. A tak ho ani nepřekvapilo, že oba byli dobře informování o jejich zážitku s ETV, neboť ještě onu noc se o svůj zážitek podělili s vojáky z této základny.

Řeknete si, tuctový, už tisíckrát opakovaný příběh o randes-vous s mimozemšťany. Ale můj seriál pojednává o MIB, a tak příběh pokračuje. Oba návštěvníci mu pak předložili několik formulářů k podpisu a nakonec ho požádali aby jim vydal i tělo nebohého Ducka. To se ovšem Thomasovým nelíbilo. Jeho žena ho chtěla pohřbít na nedalekém psím hřbitově. Následná reakce cvičitele psů překvapila. Údajní přislušníci amerických leteckých sil se k němu zničehonic začali chovat výhružně. Manželé se však nedali zastrašit. Na odchodu ještě podivní návštěvníci pronesli: „tak jako tak vašeho psa dostaneme“.

Později cvičitel psů pochopil, že hrozba nebyla planá. Když se Roy a Carla znovu ohlásili u veterináře, zjistili, že dva podivní příslušníci leteckých sil si už mrtvého Duka vyzvedli. Použili přitom slovní zastrašovací prostředky velké intenzity. Hodně rozezlen navštívil Roy leteckou základnu Nellis Base aby si stěžoval na chování těchto vojáků. Tam však Thomase stroze odbyli. Stále hodně naštván se vrátil domů a teď už i ohromen drzostí se setkal opět se dvěma muži ve světle šedých uniformách. Ti vyhrožovali manželům dokonce vězením, když budou dále pátrat po zmizelém ovčákovi.

To byl vrchol – Roy Thomas ostrými slovy vykázal vojáky ze dveří. Ti ho překvapivě poslechli. Hned po jejich odchodu zavolal opět na blízkou základnu, kde si znovu stěžoval na majora Payntera. Tentokrát mu ale poskytli velmi zajímavou odpověď – neznáme tohoto majora, nevíme nic o zabavení mrtvoly ovčáka…Cvičitel psů se obrátil na CUFOS – Středisko pro výzkum UFO. Tam si velmi dobře pamatovali na „majora Payntera“. Už vícekrát tam přišli do styku s ním a jeho pomocníky, kteří vystupovali né vždy jako příslušníci leteckých sil. Pátrání CUFOSu zjistilo, že v knize návštěv Nellis Base nebyla návštěva Thomasových vůbec zaznamenána. Jenže každý civilista se před vstupem na základnu musí legitimovat a podrobit přísným kontrolám. Proč byla přítomnost cvičitele psů prostě vymazána?

A to ještě není konec tohoto signifikantního příběhu. Anonymní telefonáty varovali Thomase před spoluprací s CUFOSem. Situace ale ještě gradovala…Údajný major Paynter navštívil Roye potřetí. Ukázal opět legitimaci, na které si Thomas všiml označení Superior Officer – vyšší důstojník. Tzv. Major Paynter se překvapivě rozhovořil. Řekl, že o rozhovoru s profesorem Hynekem se dozvěděli „paranormálním způsobem“. Chtějí prý vyšetřit mrtvého psa na dosud neobjevené efekty. Přesto se dál nezvaní hosté chovali agresivně. Cvičiteli psů už došla trpělivost, a tak najednou zakřičel: Teď už vás ale opravdu plné zuby. Hned sáhl po zbrani, kterou měl naštěstí na dosah. Zároveň druhou rukou začal vytáčet telefonní číslo: „Oba vás předám policii, tam už zjistí, kdo ve skutečnosti jste!“ Když chtěl údajný major utéci, zasáhla Royova pěst. Paynter ho velkou silou kopl do kotníku a se svým pobočníkem začal prchat. Thomas je nedohonil, pouze si všiml nápisu na tmavé limuzíně – For Air Force Use Only. Od té doby už Roy a Carla měli klid.

Tak co na to říkáte? Snažil jsem se najít v mém arzenálu reálných událostí s „Mužích v černém“ ty nejzajímavější. Snad se mi to povedlo a vy jste se zase něco nového a zajímavého dozvěděli.

Muži v černém

Další díly ze seriálu

Napsat komentář