Na Měsíci objevili tajemný objekt! Vědci tápou, exopolitikové mají jasno. | Sueneé Universe
«« »»

Na Měsíci objevili tajemný objekt! Vědci tápou, exopolitikové mají jasno.

Obrázky z Googlu by mohly takový dojem vyvolávat. Objevil se na nich totiž záhadný objekt ve tvaru trojúhelníku, který vypadá úplně jako vesmírná loď.

Možná to zní jako úryvek z nízkorozpočtového sci-fi filmu, ale objekt ve tvaru neúplného rovnoramenného trojúhelníku je více než výmluvný. Tento objev vyvolal na internetu ohromnou vlnu spekulací.

Dvouramenný útvar svírá úhel devadesáti stupňů, což je ve vesmíru obrovská výjimka. Navíc to vypadá, že je na něm i sedm světelných bodů. Na tento záhadný snímek upozornil odborník na UFO, který si říká WowForReel a o svých objevech píše blog.

O těchto podivných snímcích na Měsíci řekl: „Je to unikátní a neobvyklé.“ Navíc dodal, že nic podobného v některém z dalších kráterů nenašel.

Ani vědci zatím nedokázali jeho původ spolehlivě vysvětlit. Jen potvrzují, že pravidelnost, s jakou jsou světlé tečky na útvaru umístěny, je velmi neobvyklá, stejně jako úhel 90 stupňů, který ramena svírají.

Podle jedněch by to mohla být utajená zbraň Rusů nebo Američanů. Jiní mají za to, že je to vesmírný odpad, který přitáhla gravitace Měsíce. Další skupina má jasno: jsou to mimozemšťané.

22 Responses to Na Měsíci objevili tajemný objekt! Vědci tápou, exopolitikové mají jasno.

 1. Martin Horus Martin Horus napsal:

  Nebral bych zrovna stránky metabunk jako konečné vysvětlení této záhady. Stejně tak může být brán protipól třeba tento názor zde: http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/7234-americka-nasa-je-jiz-bezmala-trictvrte-roku-na-nohou-a-ma-problem-zkouma-obrovske-nezmame-teleso-v-jednom-z-mesicnich-krateru-2/

 2. Martin Horus Martin Horus napsal:

  Je to každopádně zajímavé, kvalitní snímky z LRO by to chtělo, ovšem pokud se nejedná o podvrh, tak pochybuji, že se lepší snímky objeví.

 3. M napsal:

  Na tohle už jsem nedávno narazil jinde. Docela by mě zajímala poloha toho útvaru, abych se na něj mohl kouknout ideálně na nějakých snímcích z LRO. Tohle jsou jen google maps, které nejsou vyvedeny v příliš vysokém rozlišení.

 4. S S napsal:

  Mezi různými možnostmi, co by to mohlo být, chybí ještě možnost, že se jedná o vliv softwarového zpracování. Mohly by to být arrtefakty po některé z ásledujících úprav nebo jejich kombinaci:

  – změna rozměrů při zpracování nebo při otáčení snímku do severojižního směru
  – ztrátová komprese (artefakt na hraně)
  – softwarové doostření (linie vedle rozhraní)
  – změna rozměrů při zobrazování (například při zvětšování nad původní rozlišení)

  Asi by bylo dobré zkusit dohledat zdrojové snímky, abychom mohli posoudit, jestli to je vyfocené, nebo se jedná o artefakt po nějaké fázi zpracování.
  Pokusili se o to ti, již prosazují myšlenku o mimozemšťanech?

Napsat komentář