«« »»

Kavkaz: Nález dvou zvláštních lebek a skříňka s pečetí Ahnenerbe

Před několika dny obletěla ruskojazyčný internet zpráva, kterou původně vypustila tisková agentura Interfax začátkem letošního prosince (přesněji na Mikuláše).

Téměř vzápětí poté se vyrojily zprávy, že se jedná o lebky buvolů, koz nebo dalších turovitých. Po několika dnech zmizela i zpráva ze stránek Interfaxu. Mezitím ji ale už převzaly a rozvedly další stránky.

Předkládáme tedy našim čtenářům k posouzení
Před dvěma lety byla v horách severního Kavkazu, v Agydejské republice, nalezena truhlička s emblémy Ahnenerbe, jedné z nejtajnějších organizací SS, a s označením zvláštní schrána a uzavřenou i pečetí, která se používala pro utajované dokumenty a předměty. Ve skříňce se nacházela německá mapa Kavkazu z roku 1941, kde jsou vyznačené trasy a označená některá místa (místa síly?). Kromě mapy bylo v truhličce i něco na způsob „lékárničky“, kde byly i určité vakcíny. Dále informace nevedou.

Ohledně lebek, údajně zvířecích, ty byly objeveny ve stejném roce o něco později, zhruba 100 metrů od místa nálezu německé skříňky a není prokazatelné, zda spolu souvisí. V každém případě jsou opravdu zvláštní. Pokud by se jednalo o lebky přežvýkavců, jak se tvrdí, mají minimálně podivně posazené oči – ne po stranách, ale dost blízko k nosu, což našim turovitým není vlastní. Že lebky jsou „rohaté“ je očividné, ale jedná se v tomto případě o pouhá zvířata?

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 09311 a SS: 100.

8 Responses to Kavkaz: Nález dvou zvláštních lebek a skříňka s pečetí Ahnenerbe

  1. Standa Standa napsal:

    Ty kosti vůbec nevypadají jako lebky, ale spíše jako křížové kosti (sacrum) nějakých zvířat. Nebo je to opět jen ilustračbí obrázek beze vztahu k probíranému tématu?

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.