Nalezena tajná hrobka boha Osirise

6747x 30. 11. 2018 1 čtenář

Byl králem králů, bohem bohů. Nyní archeologové věří, že byla nalezena „hrobka“ nejvyššího Osirise. Egyptské sdělovací prostředky oznamují, že během víkendu byly ohlášeny dvě nové hrobky, z nichž jedna patřila neznámé královně.

Ve skutečnosti to ale není hrob! Je to místo symbolického pohřbu, které se používá v rituálech. V rituálech, které spojují nesmrtlené bohy s faraony.

Tajná hrobka

Mamdouh al-DamAcaty řekl, že stavba byla inspirována skutečnou hrobkou s několika osami. Skládá se z příčné chodby podepřené pěti pilíři. Je tam také schodiště, které sestupuje po skále do komplexu věnovaného Osirisovi.

Hluboko ve skále je socha Osirise a dvě místnosti plné sutin. Místnost směřující na západ byla místem, kde byl sarkofág majitele hrobu. Jeho hlavním rysem je velká místnost podepřená pěti pilíři.

Schodiště vede do pohřební komory, která obsahuje sošku vyřezaného mrtvého boha. Sousední místnost obsahuje reliéfy démonů, které drží nože a které archeolog označil za „strážce“.

Studna o hloubce 9 m vede do centrální komory. Pod ní se nachází další chodba, která vede k dalším dvěma zatím neprozkoumaným místům plných štěrku. Věří se, že hrobka je postavena přesně podle starověkého chrámu Osirion v Abydosu.

Toto místo bylo už prozkoumáváno v minulosti. hrobka byla objevena v 80. letech 20. století archeologem Philippem Virey. Až teď se ale podařilo odkrýt část tajemství. Další na svá odhalení stále čekají…

Podobné články

Napsat komentář