NASA málo zkoumá Mars! Alespoň to tvrdí podaná žaloba na agenturu

65209x 05. 03. 2014 1 čtenář

Rhawn Joseph sepsal žalobu na agenturu NASA k jednomu kalifornskému soudu. Žádá v ní, aby soud přinutil NASA provést podrobný průzkum předmětného kamene se vší vážností a podle doporučení žalující strany. Jako první na to upozornil server Popular Science, kde je k vidění i celé znění žaloby.

Agentura totiž zatím ignorovala doporučení žalující strany, která NASA písemně i telefonicky marně upozorňovala, že nejde o minerální útvar, nýbrž jde možná o organismus „podobný houbě, sestávající z kolonií lišejníku a hub“

Žalující strana dále žádá soud, aby přikázal straně žalované: a) pořídit sto detailních snímků objektu s vysokým rozlišením, b) pořídit 24 detailních snímků prohloubeniny ve středu objektu ze všech úhlů, c) zaslat neprodleně žalující straně všechny fotografie pořízené na základě požadavků v bodech.

Zatím se nám nepodařilo dohledat žádné oficiální prohlášení NASA k žalobě. A přestože bychom neměli ve zpravodajství spekulovat, z nějakého důvodu pochybujeme, že soud Rhawnovi Josephovi vyhoví, a předpokládáme, že objevu mimozemšťanů na Marsu se v dohledné době nedočkáme.

Ačkoliv je nepravděpodobné, že by se ledy u NASA hnuly, každopádně i malý pokus lze brát jako dobrou snahu, vždyť N. Amstrong hlásil Zemi: „Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“. Kdo ví co tím myslel.

Podobné články

6 komentářů k "NASA málo zkoumá Mars! Alespoň to tvrdí podaná žaloba na agenturu"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  Škoda pro Tebe, že jsi nepochopil pointu..
  Článek hodnotí snahu jedinců, než hloupá a odvádějící vyjádření NASA.
  Jestliže doufali o co jde, nemuseli dělat před celým světem divadlo na tiskovce jak pátrají po souvislostech. Fotky mají oni k dispozici okamžitě, mi však nikoliv, jak pak věřit tomu, že nejsou upravené a zavádějící. Celé mi to přijde k smíchu, jak ta upravená Tvář z Marsu.

  • S S napsal:

   Článek jsem odkázal především proto, že ukazuje co se děo dál. Bez informace o dalším vývoji by byl popis neúplný.

   Jinak: ty fotky jsou zveřejňovány obvykle druhý až třetí den po pořízení. Pokud máte podezření na úpravy, můžete zkusit uvést časovou osu celé kauzy (kdy byla zveřejněna ta podezřelá fotka, kdy byla zveřejněna ta vysvětlující fotka, kdy se rozpoutala debata kolem toho objektu, kdy byla podána žaloba, kdy vysvětlení NASA, kdy byl zveřejněn článek na místním webu)
   Možná by bylo zajímavé i to, jak dopadla ta žaloba (nedohledal jsem výsledek).

   Alespoň začátek toho, oč jsem požádal:

   Podle údajů ze souborů na webu NASA byly konkrétně fotky tohohle objektu pořízeny 8. ledna kolem o půl dvanácté dopoledne (UTC) a zveřejněny o den později. Tiskovka, kde řekli, že neví odkud ten kámen je, byla 16. ledna. Mezitím udělali spoustu dalších fotek toho objektu a jeho analýzu (pomocí které zjistili, že je to šutr).

   Vysvětlující fotku jsem zatím nedohledal.
   Máte jiné nebo další informace?

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Oficiální oznámení nejsou podstatná, důležité je číst mezi řádky.
    To že se jedná o šutr, je přeci jasné, méně jasný je fakt, kde se tam vzal a to zatím nikdo z NASA nedokázal.
    Nenechat NASA k klidu, jako to činí někteří veřejně viz. Rhawn Joseph, je mnohem lepší než nedělat nic. NASA je organismus ovládaný čím si z venčí, a ať je to cokoliv, za pravdu se přeci musí bojovat, byť by byla jakákoliv.

    • S S napsal:

     Samozřejmě že NASA je ovládána zvenčí. Je to vládní agentura a jako taková je ovládána vládou a kongresem (především prostřednictvím financování a stanovováním priorit).

     NASA je ale organismus vcelku dost byrokratický a tudíž směřující k uzavřenému nicnedělání. Takže víceméně souhlasím s tím, že je třeba ji z vnějšku kontrolovat. Jen ale asi trochu inteligentněji.

     Co se týče toho šutru: zjevně to na rozdíl od Vás některým vyznavačům mimozemského života jasné nebylo. Konkrétně Vámi jmenovaný Rhawn Joseph to považoval nikoliv za šutr, ale za klobouk houby.

  • M napsal:

   Mně spíš přijde zcela neuvěřitelné, že si někdo nárokuje právo na to, aby NASA věnovala ten nesmírně drahocenný čas Curiosity zkoumáním nesmyslů pro uspokojení nějakého fanatického niemanda. Ta žaloba nemá šanci na úspěch, ale je mi skutečně smutno z toho, že se tohle vůbec děje.

Napsat komentář