«« »»

NASA oficiálně oznámila objev nového druhu nukleární energie

Od té doby, kdy Andrea Rossi předvedl svoji jedno-megawattovou elektrárnu E-Cat, uběhlo již několik měsíců. Funkčnost technologie a její existenci oficiálně potvrdila NASA 12.1.2012, přičemž již 2 další nezávislé týmy dokázaly studenou fúzi replikovat.

Tato nová forma nukleární energie se uvolňuje přidáváním neutronů. Když se přidá dostatečné množství neutronů, jádro se spontánně rozpadne na jiné jádro stejné hmotnosti, ale příslušející jinému prvku. Nový prvek je čistší než tradiční jaderná paliva a může se vyrábět ze surových materiálů jako například nikl, uhlík a vodík. Bylo experimentálně ověřeno, že touto metodou lze získat značné množství energie, ekologicky, bez nebezpečného ionizujícího záření a radioaktivních odpadů. Nová forma energie je výkonná, schopná podporovat různé druhy systémů transportem počínaje a infrastrukturou konče.

 

 

 

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 00060 a SS: 100.

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.